Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 46 négyzetméteres lakáshoz...

46 négyzetméteres lakáshoz nem sok 10ezer ft közösköltség?

Figyelt kérdés
10 emeletes panelban lakunk, a földszinten. havi 10ezret kell kiperkálnunk közösköltségre. csak én sokallom? és még normálisan fel sem takarítanak a közös területen, de cserébe telebagózzák a bejáratot ezáltal a folyosó is olyan szagú.. a kapu zárja pedig folyton rossz, nem képesek megjavíttatni.

2014. márc. 22. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ez nyilvan attol is fugg, hogy az a penz mire megy el. ha mondjuk a haz jol gazdalkodik es a befizetett penz harmada egy bankszamlara kerul akkor nem sok. az meg, hogy a lepcsohazban dohanyoznak a lakok az teljesen erdektelen az ugyben. gondolom a tizemeletesben legalabb egy lift is van, az is sok penz visz el.
2014. márc. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

majdnem kétszáz lakás van egy tömbként ehez 2 lifttel, nem hiszem hogy ennyit elvenne - ráadásul nem értem a földszinti lakóknak miért kell a liftbe is fizetni mikor a büdös életbe nem tesszük be a lábunk.

a folyosón dohányzást csak azért említettem mert azt is a gondnok brancs csinálja csak, és teljesen biztos vagyok benne hogy a pénzt meg elteszik, mert mindig arról szól a fáma hogy nincs pénze a háznak (még a kapuzárat megjavíttatni sem). havi kétmillió közösköltségből?

2014. márc. 23. 00:17
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Soknak tartom én is. Van-e felszerelt víz-mérőóra a lakásotokban? A házban hányan tartoznak a közös költséggel? A lakásokban mérik a fűtést? A ház hány embert tart el a közös képviselőn kívül? A házzal kapcsolatos kimutatásokat megkapjátok 3 havonta?

Nálunk az is előfordult,hogy lépcsőházban lévő világításra kötötték a lakás áramfogyasztását. Ha valaki a közös költséggel elmarad az rendszerint tartozik a közműveknek is.Jó lenne ha utánanéznél a dolgoknak mert az "egyetemleges felelősségvállalás" keretén belül nem tisztázódott a magántulajdon!

2014. márc. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit tartalmaz a közös költség. Például anyámék havi 35 ezer körül fizetnek egy 70 négyzetméteres lakás után (ketten laknak ott). Igaz ebben benne van majdnem minden (szemétdíj, közös villany, lift, felújítási alap, biztosítás, hideg- és meleg víz, fűtés, házmester, konyhai gáztűzhely, stb.), pluszban már csak a villanyért és a tévé/internet/telefon-ért kell fizetniük. Ez egy 140 lakásos, két lépcsőházas, 4 liftes, tízemeletes alagútzsalus épület saját hőközponttal a 11. emeleten. Megyeszékhely, itt nincs távhő szolgáltatás, minden háznak saját kazánja van. Elsőre soknak tűnik, de a ház szépen fel van újítva, új liftek és kazánok vannak, illetve a környezet is parkosítva van (kerti tó is van az épület előtt). A biztonságról kamerarendszer gondoskodik (liftek, bejáratok, parkolók).
2014. márc. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Soknak tartom én is. Van-e felszerelt víz-mérőóra a lakásotokban? A házban hányan tartoznak a közös költséggel? A lakásokban mérik a fűtést? A ház hány embert tart el a közös képviselőn kívül? A házzal kapcsolatos kimutatásokat megkapjátok 3 havonta?

Nálunk az is előfordult,hogy lépcsőházban lévő világításra kötötték a lakás áramfogyasztását. Ha valaki a közös költséggel elmarad az rendszerint tartozik a közműveknek is.Jó lenne ha utánanéznél a dolgoknak mert az "egyetemleges felelősségvállalás" keretén belül nem tisztázódott a magántulajdon!


van vízóránk, a fűtést is mérik. a közösköltség semmit nem tartalmaz a szemét díjon kívül. külön fizetjük a vizet, villanyt, gázt, fűtést. kimutatást pedig soha nem kaptunk semilyet. azt nem tudom hogy kinek van elmaradása, nem ismerek itt senkit, de ha tegyükfel a ház negyedének lenne még akkor sem tudom hova tűnik másfél millió havonta.

2014. márc. 23. 12:28
 6/15 anonim ***** válasza:

"van vízóránk, a fűtést is mérik. a közösköltség semmit nem tartalmaz a szemét díjon kívül. külön fizetjük a vizet, villanyt, gázt, fűtést. kimutatást pedig soha nem kaptunk semilyet. azt nem tudom hogy kinek van elmaradása, nem ismerek itt senkit, de ha tegyükfel a ház negyedének lenne még akkor sem tudom hova tűnik másfél millió havonta."


Ha nem közös képviselő akkor valami megbízott cégnek kell intéznie a ház ügyeit és a lakókat érintő elszámolásokat meg kellene kapnotok 3 havonta.Látható helyen ki kell rakni a nevet,címet,telephelyét annak aki a ház ügyeit intézi. Akár faliújságon is meg kell jelentetni. Akár személyesen is megkérheted ha tudod,hogy kitől lehetne. Társasházi szerződésben rögzíteni kellett azokat a dolgokat amiket reklamálsz.

Tömbház esetén a fűtést, a tömbházban külön helyiségben lévő,a fűtés melegét biztosító szolgáltató mérőórájáról olvassák le a fogyasztást ami után fizetik a közös költséget. A szolgáltató mérőóráját mindig egész számra igazítják attól függetlenül,hogy mi folyt be a házba. Ha a távfűtő műveknél vagytok akkor a fűtés számlátokba beleszámolják pluszként a meleg vizet. A házban mindenki megvehette a lakását? Ha nem akkor a meglévő önkormányzati lakástulajdonosokon keresztül az önkormányzatnál is tudnál érdeklődni.A liftes házakban igen drága a lift kötelező és nem kötelező karbantartása. Amikor befizetitek a szemétdíjat a közös költségbe akkor nekik küldeniük kellett elszámolást a műveletről valamint azt is milyen cég nevére kerül a befizetés és eszerint utána nézni a dolgoknak?

2014. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
pontosan részleteznéd, hogy mi mennyi, és milyen fűtésrendszere van a háznak, milyen elszámolással vagytok?
2014. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem 9000 forint 39 négyzetméterre (csak víz van benne).
2014. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nekem 35nm-es a lakásom és én is 10300-at fizetek és ebben nekem az ég világon semmi Nincs benne!! Sem víz,sem szemétszállítás,sem gáz, egyszóval semmi!!!! Takarítás is csak annyi hogy a földszinten felmos a takarító, meg kihúzza a konténert.Minden emeleten a lakók takarítanak,és hogy egy kis érdekesség is legyen a dologban,ha a szemétledobót használni akarjuk akkor azt is hetente nekünk kell takarítani, de azért a Ház fizet évi 400e.-t a szemétledobó takarításáért!!!nekem is jól jönne pár tanács mit lehet ezek ellen lépni!!!!
2014. ápr. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es! Örülj annak,hogy vizet nem számolják fel neked a fűtésnél.Sajnos a tömbházak esetében ahol külön mérőóra méri a vizet és fizetnek utána,a távfűtő művek az elfogyasztott vizet számolja fel pluszként a fűtésre.Azaz kétszer fizetnek ugyanazért + ÁFA.
2014. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!