Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olajradiator vagy elektromos...

Olajradiator vagy elektromos futes?

Figyelt kérdés

Melyik a hasznosabb, energiatakarekosabb megoldas?

A jelenlegi alberletemben elektromos radiatorok vannak. Sokan ajanlottak az olajradiatort, hogy vegyek azt es azzal futsek, hiszen sokat tudnek sporolni a villanyszamlamon. Igaz ez? Jo befektetes lenne?



2021. jan. 9. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
de hát az is elektromos fűtés...
2021. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Koma, az olajat ott is egy elektromos ellenállás melegíti.


Egy picit komfortosabb az olajradiátor, mert egyenletesebben adja le a hőt a szobának. De pont annyira pörgeti a villanyórát, mint minden más infrás és ellenállás fűtés.

2021. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Nálam mindkettő van.(Bécs albérlet)

Mivel előre tudom legalább 2~3 napra,hogy mikor vagyok otthon,úgy használom őket....

Ha csak 1~3 órára hazaugrom,akkor elektromos konvektor,ami ventilátoros rásegítésű,és nagyobb teljesítményű,az hirtelen nagyobb meleget ad.

Ha huzamosabban otthon vagyok 1~2 napot akkor az olajradiátorokat indítom el,azok két ki~be kapcsolás között valamennyire tartják a hőtés valahogy egyenletesebb a meleg a helyiségek bármelyik sarkában.

2021. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1-es es 2-es , tudom, de hogy fogalmazzam, hogy hivjak akkor azt ami csak a legevot melegiti... elektromos konvektor
2021. jan. 9. 19:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az olajradiátor annyiban jobb, hogy ha elmegy a villany, akkor még 7 percig meleg van - ennyit ér egy liter olaj és 3 kg vas hőkapacitása. De az sem ingyen van, mert amikor bekapcsoltad, akkor az energia egy része ezek melegítésére fordítódott. Annyi elismert előnye volt 30 évig, hogy ez nem okoz tüzet - kis fokozaton gyakorlatilag esély sincs arra, hogy túlmelegedjen, és a régiekben is volt már biztonsági túlmelegedéskapcsoló. Fabarakkokban be merte az éjjeliőr kapcsolni hajnali négykor, hogy mire az első irodista jön, már ne legyen ordas hideg. Meg a 3 éves gyerek sem égeti meg nagyon magát rajta. Na, ha tavasszal rápakoltak 20 kg levelezést, és ősszel bekapcsolták, persze, lehetett ciki, de ilyen hülye kevés volt. Ez az előny félig elveszett a kínai technológiai fegyelemmel, már nem szabad a hőkapcsolóban bízni, meg folyhat, meg zárlatossá válhat.

A ventilátoros cekaszos izé meg rögtön meleget csinál, cserébe ott aztán tényleg kell vigyázni.

Ja, meg zokni- és törölközőszárításra is okés az olajradiátor.

2021. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek így semmi értelme, hogy egy elektromos helyett egy másik elektromosra cserélnéd. Nem spórolnál semmit. (Az egyetlen kivétel egy inverteres split klíma.)
2021. jan. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem értem, mire gondolsz. Mindegyik fűtés a levegőt melegíti. Az olajradiátor is azt melegíti. És szintén áramról megy. Vesd össze a teljesítményüket. Amelyik kisebb teljesítménnyel hozza ugyanazt a hőmérsekletet, az az olcsóbb.
2021. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!