Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mitől nőhet a villanyszámla?

Mitől nőhet a villanyszámla?

Figyelt kérdés

julius 256 kwh

augusztus 284 kwh

szeptember 331 kwh

október 362 kwh

november 390 kwh

december 439 kwh

januar most ma 456 kwh


Ugyanazt használjuk most is, amit eddig is, hogy lehet ennyivel több? Nincs semmi új fogyasztó, ami fél éve ne lett volna, fűtés nincs elektromos. Mitől lehet csak úgy több ugyan?


2021. jan. 19. 14:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem írod le, milyen fogyasztók vannak, milyen a fütés, a melegvízet honnan kapod, addig nem lehet semmit mondani.


Egyedül annyi egész biztos, hogy ilyenkor többet világítasz, negm valószínüleg többet vagy gép/TV elött - és ez már sokat számít.

2021. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Fsms ***** válasza:
100%

Pl lefagyott a hűtő. Lehet a merő óra hibás , bár ez kevésbé valószínű . Esetleg nem vagy home officeban? Valamelyik készülékek zárlatos , simán lehet a háttérben.

Valaki nem kötött rá a hálózatokra illegálisan ? Tudom extrém láttam ilyet.

2021. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Mikró, hűtő, tv+dekóderek, laptop, telefonok töltés, porszívó aksis töltővel, lámpák. Ja és villanybojler, 120 literes. Néha hajszárító, elektromos borotva, hajvasaló, powerbank.

Tehát átalános dolgok, fagyasztóláda nincs.

Más nincs. 110 nm a ház.

Fűtés gázfűtés, nincs köze a villanyhoz.

Igaz egész nap itthon vagyok, jövő hónaptól fogok csak dolgozni újra nem itthon. Minden 1-2 éves, semmi sem régi.



3-an vagyunk, 2 felnőtt+1 gyerek.

2021. jan. 19. 15:13
 4/24 A kérdező kommentje:
De már tavaly nyáron is itthon dolgoztam, szóval ahhoz képest mégis sok.
2021. jan. 19. 15:15
 5/24 A kérdező kommentje:

Az illegális rákötésről nem tudok, nem tartom valószínűnek.

A villanyórát ellenőriztem, ha nem megy semmi, akkor nem pörög.

Az hogy valami zárlatos honnan tudhatom?

2021. jan. 19. 15:16
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

ha nálam lenne, akkor minden fogyasztót kihúznék és megnézném, hogy úgy "

"pörög-e" az óra


aztán a nagy fogyasztókat mérőórával használnám, elsőre a fagyasztó, hűtő gyanúsak.

2021. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a villanybojler észrevehetöen többet fogyaszt, mert a bejövö víz legalább 20 fokkal hidegebb, mint myáron, jóval többet világítasz, mert reggel-este sötétség van, illetve ha számítógéppel dolgozol, az is elég sokat fogyaszt.
2021. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Fsms ***** válasza:
100%

#6 igen, illetve sajnos gyakorlatilag egyesével ránézni a készülékekre melyik lehet a hiba forrása.

Esetleg nincs olyan eszköz ami melegszik? az lehet gyanús.

2021. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%
Ez nagyon soknak tűnik, nálunk hasonlóak a körülmények és 210-230 kw havonta a fogyasztás úgy, hogy 2013 óta változatlanul kb. 38 Ft/kw a tarifa. Valaki itt tippelt illegális rákötést is. Elképzelhető!
2021. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Télen korábban sötétedik.

Korábban felkapcsolod a villany. Esetleg már délután is, ha borult az idő. Nyáron 8 óra után kezd sötétedni.

Sok kicsi sokra megy.

Vagy többet használod a mosógépet. A vastag ruhából kevesebb fér bele. Gyakrabban beíndítod mint nyáron.

A saját áram használati szokásaidat, neked kell megfigyelni.

2021. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!