Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A gázszolgáltató a téli...

A gázszolgáltató a téli hónapokra megnöveli a gáznyomást?

Figyelt kérdés
olyan családi házban lakom ahol nincs gáznyomás szabályzó beépítve. szeptember végén szoktam beinditani a régi gázkazánt, beállitom a kazánon a szelepet, hogy a szükséges teljesítményen üzemeljen. (ezt látom az óránkénti fogyasztásából) aztán oktober környékén hirtelen azt látom, higy a kazán 30-40%al többet fogyaszt mint ahogy beállítottam... ezután beállítottam ujra a kívánt szintre. lement a fűtés szezon, tegnap azon kaptam magam hogy alig melegit a kazán. most fel kellett tekernem hogy a megfelelő teljesítményen működjön megint. csak arra tudok gondolni hogy a szolgáltató a téli/hudegebb hónapokban megemeli a szolgáltatás gáznyomását majd amikor mar jobb idők vannak csökkentik. létezhet ilyen? a neten nem találok erről infót.

2021. márc. 23. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
A nyomásszabályzód nem működik akkor.
2021. márc. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
A gáz fűtőértékét szokták változtatni nem éghető gáz hozzákeverésével.
2021. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
első mondatban írtam, hogy nincs gáznyomás szabályzó beépítve...
2021. márc. 23. 09:22
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Valahol kell,hogy legyen a rendszerben nyomásszabályzó, csak lehet tőled távol. Mi is annó lakászövetkezeti szervezésben építettük ki a a gázvezetéket, 12 ház tartozik bele és a főágról lecsatlakozásnál, ott van a nyomásszabályzó.

A gázszolgáltató tagadja, hogy variálnának a gáz összetételével, szóval erre nincs bizonyíték sehol, viszont ott is felvetődött a nyomás kérdése, mert ha ezek a nyomáscsökkentők elkoszolódnak, akkor kisebb nyomáson nem engednek át megfelelő mennyiségű gázt, amitől gyengébb is a kazán, és a főzés hatásfoka. Ez magyarázná azt, hogy miért volt a bekötés után minden rendben, és az évek folyamán miért emelkedett a fogyasztás, miközben meg enyhültek a telek.

2021. márc. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló! Én azért is úgy fogalmaztam meg a kérdést, hogy a téli hónapokra megemelik e esetleg? Mert nálam ugye az történt hogy oda-vissza változott a gáznyomás. Én nem tudom sajnos semmivel sem szabályozni. Csak a kazánt tudom kisbbre vagy nagyobbra tekergetni. és furcsa hogy pont a hidegebb idő beálltával lett magátol erősebb a kazán, aztán a hidegebb idő elmúltával lett gyengébb. igazából októbertől márciusig teljesen konstans volt szerintem. Betegesen figyelem a gázfogyasztást, egyrészt kicsit hobbi is másrészt pedig végrehajtottam házon belül fűtés korszerűsítést és szigetelve is lett a ház. Szeretném látni a különbségeket. Kinti hőmérsékletet is feljegyzetelek a gázóra állásokhoz, hogy melyik hétre mennyi gáz fogyott. Most nagyon hamar kibukik nálam ha különbség van.
2021. márc. 23. 12:28
 6/7 anonim ***** válasza:
létezik szabványos nyomás tűréshatárokkal, amit tartaniuk kell. Ugyan úgy az elektromos hálózaton is a feszültség tól...ig érték között jó.
2021. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dolgoztam a TVK-nál, rendszeresen mértük kromatográffal a földgázt. Mint bármilyen más bányászati terméknek természetesen a gáznak is változott az összetétele. +/- 5% fűtőérték különbségek voltak jellemzőek.


Az viszont, hogy szándékosan "rontják" és "hígítják" a gázt elég nagy butaság. Nem lehet egy országos hálózatban megcsinálni. A nagyfogyasztóknál rögtön lebuknának.

2021. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!