Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi a vonatkozo jogszabály?...

Mi a vonatkozo jogszabály? Meddig kell kiállítani a számlát egy közműszolgáltatónak, ahhoz, hogy behajtható legyen?

Figyelt kérdés

A hulladékszállító cég egyszerűen nem küld nekem számlát. Már egy éve, hogy nem kaptam tőlük számlát.


Hívtam őket, szeretnék rendes ember lenni, de csak konstatálták, hogy jé, tényleg nincs számla, utánanéznek és visszahívnak. Azóta se hívtak..


Mennyi idő után lehet azt mondani, hogy én azt már be se fizetem? Gondolom van egy határ. Vagy 20 év után is kiszámlázhatnak visszamenőlegesen 20 évnyi hulladékelszállítást?


2021. márc. 23. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, 5 év az ideje, nem tudom biztosan.
2021. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1 év alatt el is évül, ha nem fizeted be. Ha addig nem lépnek behajtásügyben.

Szóval ne csinálj semmit, majd ha lépnek és eltelt 1 év, akkor elévülésre hivatkozva kérd, hogy ne tartsák számon tartozásként.

Persze az elévülési jogszabályokat alaposan nézd majd át!

2021. márc. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!