Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy főre mennyire lehet...

Stev3n kérdése:

Egy főre mennyire lehet pontos a 35-40ezer forint rezsi "számítás"?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok. (első saját lakás lenne)

Paraméterek:

Társasház, (elsősorban panelben gondolkodom)1+félszobás 35-40nm

Amit rezsi alatt értek, az csak is a lakással kapcsolatos dolgok (utazás, munkába járás nem)

Víz, villany, szemétszállítás, közösköltség, gáz, tv, net (esetleg lakásbiztosítás)

Köszönöm.


2021. ápr. 5. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendben van.
2021. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyságrendileg reális, de nyilván vannak eltérések.
2021. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van,reális.
2021. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Az első három válaszolót nem értékeltem, de leírom a magunk esetét:

Budapest, 2 személy, 67 nm-es lakás, TÁVHŐ, ELMŰ, DBH (Díjbeszedő, azaz víz, csatorna, szemét), DIGI (internet, TV, vezetékes telefon), közös költség.

A közös költségben van hiteltörlesztés is - havi 11-ezer Ft a panelprogram miatt. Az elmúlt év (a fentiekre vonatkoztatva) havi kiadása 58,5 ezer Ft. A hitel nélkül bő 46-ezer körül lenne. Gáz nincs.

Mindez egy személyre kivetítve kevesebb, mint amit a fentiek írtak.

2021. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Extra" esetet kivéve, lehetséges, hogy valamivel több lehet mint 40ezer?

(elmaradása van az egész lakóközösségnek, méregdrága lakásbiztosítás, 4-5m-es belmagasság--(amit nehezebb felfűteni) stb.)

2021. ápr. 5. 19:23
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Nekem a 40000ft-ba benne van a lakásbiztosítás is,felfelé kerekítettem.

Hitel semmilyen szempontból nincs.

Rezsinél plusz egy személy nemigen oszt,szoroz,mint a kajánàl.

Ha egyedül lakna valaki,akkor is ennyi.

Úgyhogy megfelezni ilyen értelemben butaság a rezsit,ahogy egyik válaszoló tette.

2021. ápr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Alighanem rám célzott a #6-os, tehát érintve érzem magam és üzenem neki:

Abszolút nem butaság ilyen értelemben megfelezni a rezsit, mert 2 ember dupla mennyiségű vizet fogyaszt, tehát több a csatornázási díj is. Kb. villanyt is a dupláját fogyasztják, mer egyikük tévét néz, a másik számítógépen dolgozik, két ember ruháját mossák és vasalják, nagyobb területet porszívóznak (a kérdező 35-40, mi 67 nm-t). Ennél fogva több légköbmétert fűtenek. Ezek után NAGYJÁBÓL csak a közös költség változatlan, de ez sem igaz, mert a több négyzetméter után több a közös költség is.

Kedves #6-os! Ki ír kettőnk közül (a magyarázatom után) butaságokat?

2021. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Évekig laktam albérletben illetve most kiadok egy szobát. 2 fő rezsije nem kerül 2x annyiba mint 1 főé. Nekem az a tapasztalatom, hogy 1 fő a 70%-át fizeti annak az összegnek, ami két ember teljes fogyasztása. Úgyhogy ilyen szempontból nem éri meg egyedül lakni. Mivel szakítottunk a párommal 34 éves fejjel kiadom a másik szobáját a lakásomnak, így a rezsit nem a fizumból fizetem plusz azon felül is marad némi hasznom. Viszont egyedül nem fizettem sokkal kevesebbet.
2021. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2 fő 60m2 családi ház:

net: 6350

villany melegvízzel együtt:10000

víz+csatorna: 5200

fűtés évente: 140000 -->12000

hulladék szállítás: 2300

adó: 9200/év --> 760

összesen: 36600

De fával fűtök és egyszerre vesszük meg az éves mennyiséget tavasszal

2021. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es

Ez nagyon jó, hasznos kis részletezés, de kicsit kevésbé talál meg. (kertesház 60nm 2 fő) Én meg egyedül panel távhőben gondolkodom. Ha jól tudom egy kertes azért olcsóbb ilyen téren, ott úgy fűtesz ahogy akarsz, nincs általány, közös költség, de azért szép hogy 60nm ami majd 2x akkora mint amekkorát tervezek venni, és 2 fő-re el se éri a 40ezret.

2021. ápr. 7. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!