Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 3 KW átfolyós vízmelegítőkről...

3 KW átfolyós vízmelegítőkről szeretnék tapasztalatokat,kinek hogy vált be?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

[link]

Erre gondolsz?

A lényeg, 1,5-2 liter víz percenként. Ez semmire sem jó.

2021. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Még mosogatásra is gyenge...
2021. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Percenként 1,5 liter 60 fokos vizet tud adni. Tehát egy vödörnyi víz 6-7 perc. Sorkapcsos bekötés szerencsésebb, mert 10A felett hajlamosak az olcsóbb konnektorok olvadozni. FI relé igencsak ajánlott, ha mosogatni szeretnél közben a fém tálcás mosogatóban.

De úgy egyébként nincs vele semmi, ha nem valami tré kínait veszel.

2021. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Attól is függ, hol, mire használnád. Fürdéshez nem az igazi. De egy különálló vécére kézmosónak jó lehet. Ott nem használsz egyszerre sok vizet, nem kell forrónak lenni, s nem is kell percekig engedni a vizet egy rövid kézmosásért, hogy odaérjen a bojlerből a melegvíz.
2021. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 puritan ***** válasza:
42%
Amit a 4-es írt wc-be kézmosóhoz talán elmegy, de minden másra alkalmatlan. Én nem adnék érte egy fillért sem.
2021. ápr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szávai István válasza:
76%
Biciklitúrán kétszer fél liter vízben zuhanyozunk. Kolléga lassan csorgatja rád, nedvesítés, szappanozás az intimebb helyeken, plusz talpak, hónalj. Jöhet a másik bögre víz, lemosás. Az 1.5-2 l. kb ezt teheti lehetővé. Ritkán használt hétvégi házba szerintem elmegy.
2021. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

A haveromnak hasonló van, folyóvizes mosogatáshoz alkalmatlan.( Saját vélemény alapján máshogy meg nem lehet elmosni normálisan a dolgokat. Bár valakit nem zavar, ha zsíros kaja maradékos vízben mosogat... aztán néha/gyakran ragad ez-az.)

Pedig mielőtt megvette mondtam neki, hogy nem jó az arra amire használni akarja. Most meg nyaggat, hogy cseréljem ki neki valami ehhez hasonlóra: [link]

De ez sem alkalmas az igényeireés egyszerűen nem érti meg. Szóval egy ilyen 10 literes HMV-vel sem lehet elmosogatni egyszerre egy 3-4 tagú család után, és kb 20 perc mire felfűt. Viszont sokkal jobb mint az átfolyós. A 30 literes már jó lehet, de ennek viszont nagy a helyigénye.

Ha van rá lehetőség akkor oda kell csövezni a boljlertől a melegvizet a konyhába.

2021. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Saját tapasztalat szerint végszükség esetén jó, akár mosogatásra is használható ésszel, nekem tökéletesen sikerülni szokott. Az biztos, hogy nem kényelmes, nagyon variálni kell. Kis mosdóhoz kézmosásra tökéletes egy jó perlátorral.
2021. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Ismerősöm mosogatásra használ ilyet, konyhába csak így van melegvize, azt mondja, nagyon jó. Nekem tuti nem kéne, 3 kw-t vesz fel, és mivan ha megy a többi gép is a házban? 100 literes bojlerem 1,5 kw, és mindig forró víz folyik mindenütt.
2021. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem legyen elég annyi, hogy egy normális falra szerelhető átfolyós vízmelegítő 10-szer ekkora teljesítményű. Elég csak ránézni szerencsétlenre, hogy mekkora felülete van (semekkora).
2021. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!