Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 3 KW átfolyós vízmelegítőkről...

3 KW átfolyós vízmelegítőkről szeretnék tapasztalatokat,kinek hogy vált be?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 20:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%

A szoban forgó vizmelegitő nagyon sok áramot fogyaszt, és csupáncsak azért,

hogy ne legyen szükséges a melegvizet tárolni. Akkor a tárolós bolyler kb ugyananyi fogyasztással, állando debit mellett, csaknem forro vizet ad. Szerintem semmi képppen nem édemes haszlálni. Nas. A fürdöszobában egy 110 litres, 1,5 - 3 kW-os bojlerünk van. A 10 literes Ariston-unk a konyhában, mosogatásra kitünöen alkalmas.

2021. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem nincs tapasztalatom vele, de nem tartanám hülyeségnek. Mivel elromlott a boylerem, ezért hogy megfürödjek 2,2 kw-os hagyományos

konyhai vízforralót használtam ami kb 1,5 literes. Nehézkes, és sziszimuszi munka volt megtölteni hideg vízzel, majd kiönteni a kádba a forró vizet, miután megmelegedett. 1-2 órába telt, és még utána is tudtam hozzá melegíteni, ha kellett. Egy 70-80 literes kádról van szó, vagyis addig töltöttem meg. Lassan hült ki a víz is, mivel a helységet elég jól felfűtöttem. Ugyebár ez az átfolyós melegítő teljesítménye nagyobb is mint a vízforralónak, ezért ennél a megoldásnál jobbnak találom. Csak megnyitom a csapot, és mondjuk 2 óra alatt lesz egy kád melegvíz, feltételezésem szerint. Ha valaki ráér, és csak ideiglenesen használja még jó is lehet. Meg ha épp nincs pénze 50 ezer ft os boylerre, vagy hetekig nem talál egy szerelőt aki felrakja és bekösse a boylert.

2021. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!