Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem érzitek, hogy iszonyú...

Nem érzitek, hogy iszonyú drága lett az élet 1 év leforgása alatt?

Figyelt kérdés

Akárhányszor elmegyek élelmiszerboltba vásárolni, szinte el tudnék szédülni minden egyes távozás után, amikor ránézek a kosaramra és a blokkra. Minden dinamikusan drágul. Többnyire bankkártyával fizetek, így nyomon tudom követni, hogy mikor mennyit költöttem. Amikor összesítem a kiadásaimat, meglepődve látom, hogy az élelmiszer kiadásaim milyen magasak, közben egyre kevesebb dolgot veszek meg. Már annyira szorongok a vásárlások közben, hogy azt veszem észre, hogy egyre kevesebbet is eszek és egyre rosszabb minőségű ételeket fogyasztok azért, mert próbálok odafigyelni, hogy ne szálljanak el a költségeim. Gyakran már nem is reggelizek, sokszor van olyan, hogy üres a hűtő és úgy szedegetem össze itthon, amiből esetleg egy gyors kaját össze tudok csapni. Nem, nem arról van szó, hogy egyáltalán nincs pénzem kajára és nem is arról, hogy munkanélküli vagyok, hiteleim sincsenek. Egyszerűen arról van szó, hogy kíváncsi vagyok, már érez e ugyanígy, hogy a pénzünk napról napra egyre kevesebbet ér, megtakarítani szemmel látható mértékben pedig lehetetlen.

Arról nem is beszéltem, hogy már minden ügyintézésért iszonyú összegeket kérnek el, akár legyen szó arról, hogy szeretnél a bankból pénzt kivenni, vagy valamelyik közműszolgáltatóval ügyeket intézni. Szoktam figyelni, hogy a boltokban az előttem álló emberek miket vesznek és mennyit fizetnek, és sokkoló látni, hogy alig vesznek valamit és 10-15 ezer forintokat fizetnek.



2021. máj. 4. 12:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

De, valóban egyre feltűnőbb az élelmiszer árak drágulása, meg úgy nagyjából mindennek a drágulása.

Pl legutóbb az sokkolt, hogy a legolcsóbb, leggagyibb étolaj is közel 600 Ft már, holott 1 évvel 300-400 Ft között volt az ára. Majdnem a duplájára nőtt.

Már úgy szoktam az akciókat vadászni, és több boltba is bemegyek attól függően mi hol akciós épp, pedig régen ilyen eszembe sem jutott volna.

2021. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Várjátok ki a végét majd megszokjátok fél év múlva minden kb 4-5% drágább lesz
2021. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak a fizetésem nem nő ilyen arányban. :( Pedig akkor nem zavarna annyira.
2021. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden szántóföldi termény drágult.

Van ami 50, de van ami akár 100 százalékkal is 1-2 év alatt.

2021. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett duplája?
2021. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Napraforgó, repce.
2021. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Dehogy drága.

Majd ami ezután jön.


/ Egy élelmiszer nagykereskedő

2021. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!