Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi viheti fel az áramfogyasztá...

Mi viheti fel az áramfogyasztást ennyire?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, a lépcsőházban látjuk az összes család villanyóráját. A miénk toronymagasan vezet, úgy, hogy ketten lakunk a lakásban, máshol meg két gyerekes családok. Abszolút nem értem.

Ami mindennap megy: egy számítógép, monitorral reggeltől estig, napi 1x a mosógatógép, és napi 1x szintén a főzőlap, mert majd mindennap főzök. Napi 2x a vízforraló, heti 2x a mosógép. Ennek ellenére kb 2 hónap alatt már 450 kwh-t összegyűjtöttünk, míg mások olyan 250-350 között. Nyilván megy a hűtő is, de az kis energiafogyasztású, ahogy a mosógép is új, szintén kis energiafogyasztású.

Mit kellene csinálnunk? Hol lehet a gond?



2021. jún. 7. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
A számítógép.
2021. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meleg vizet villany bojlerrel csinaljatok? Az nayon sokat hozza tud adni, ha masoknak gaz van. Ugyanigy lehet masok gaz fozolapot hasznalnak.

Egy kozepes fogyasztasu asztali szamitogep monitorral ha megy napi 12 orat az van havi 100+ kwh, ha ejjel nappal akkor ennel is tobb. Egy tipikus laptop az lenyegesen kevesebb.

Mosogatogep is lehet valamennyi kulonbseg ha masok kezzel mosogatnak, havi mondjuk 30 kwh.

Ezeket osszeadod mar kb ki is jott a kulonbseg.

Legkondit nem emlitetted, nyilvan az is hatalmas fogyasztasu ha van.

2021. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Központilag melegitik a vizet (nem tudom hogy mukodik) nem bojlerrel, a lakasba mar csak bejon a csovon a melegviz.
2021. jún. 7. 13:07
 4/8 anonim ***** válasza:

--"egy számítógép, monitorral reggeltől estig"

--"és napi 1x szintén a főzőlap, mert majd mindennap főzök."


Így már össze is gyűlik. És akkor a többit még nem is említettem.

Minek megy egész nap a számítógép?

Miért nem elég kétnaponta főzni?

2021. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. Mert itthon vagyok, arrol dolgozok, azon jatszok, filmezek, azzal ütöm el a szabadidomet, nincs gyerekem. De akkor munkanal atvaltok laptopra mostantol, az biztos segit valamennyit.

Fozni meg azert fozok majdnem mindennap, mert szeretjuk ha friss a kaja. De megprobalok most mar ket napi adagokat kigondolni, ami viszonylag “friss” marad masnapra is. :)


De akkor is furcsanak találom valmelyest, mert mint mondtam, gyermekes csaladok is vannak itt, gondolom tobbet mosnak, teveznek, tobb telefont toltenek, tobb villanyt egetnek. :D Na mindegy, azert megprobaljuk ezt a laptopos modszert most, aztan majd meglatjuk.

2021. jún. 7. 13:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsoljatok ki, húzzatok ki mindent, es nézzetek meg forog e az óra. Ha forog, akkor lehet rossz az órátok, stb.
2021. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy ha mindent lekapcsoltok és még mindig forog, akkor lopja valaki.
2021. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
A számítógép nem fogyaszt ennyit. Nálunk 2 gépmegy munja miatt éjjel-nappal, 4 monitorral. Mi is főzünk villannyal rendszeresen. Sztem a hűtőtök fogyaszt sokat. Azok hajlamosak rá.
2021. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!