Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan működik megfelelően az...

Hogyan működik megfelelően az átfolyos gázbojler?

Figyelt kérdés
albérletben lakom és eddig 3 -4x zuhanyoztam. azt vettem észre hogy a melegvíz pillanatok alatt elfogy utána csak hideg jön. De a házbojleren benézve ilyenkor nemcsak örláng van hanem begyullad a gáz. Viszont meddig várjak míg ujra melegvízem lessz? Folyassam a csapot hosszú percekig?
2021. aug. 23. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tárolós, nem átfolyós.

Hány literes?

2021. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a bérdeadóhoz kell ezzel a problémával fordulni, ő szolgáltat neked.
2021. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem ismered az átfolyós gáz vízmelegítő működését. Igaz, én sem ismerem a legmodernebb típusokat. A bemenő víz hőmérséklete (függően az időjárástól) alapvetően meghatározza, hogy adott beállítás (gázláng magassága) mellett milyen meleg a kimenő víz. Az őrláng viszont folyamatosan melegíti a vizet, így több óra üzemszünet után a csap megnyitása után pár liter kifejezetten meleg víz jön, de ezt követően a még nem kellően felmelegedett víz kifejezetten hűvös és esetenként akár fél percet is várni kell, míg felmelegszik (üzemi hőmérsékletre). Hogy mennyi legyen az "üzemi hőmérséklet", azt 1-2 perc folyatás után lehet állítani a gázláng magasságának állításával.
2021. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3# jól írja.

Hozzá tenném, hogy az átfolyt vízmennyiség is állítható. Ezek kombinációja adja a melegvizet.

Valamint fűtés közben csökken a víznyomás a bojlernél, és vele együtt a láng is, ami akár ki is alszik.

2021. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az átfolyósból nem fogyhat ki a melegvíz soha. Ha mégis hidegebb akkor a gáz lángját kell nagyobbra állítani vagy a bojlerbe bemenő vízmennyiséget csökkenteni. Vagy a zuhany csapot állítsd kevesebb hideg vízre
2021. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami gond lehet ott ha ezt csinálja! Volt kettő átfolyó kombi gázkazánom is, csak mi kádban fürdünk. Átfolyósnál az a bibi, hogy 11-13 liter/perc a teljesítménye, ez abban mutatkozott meg, hogy ha nagyon kinyitottam a csapot, akkor csak langyos volt a víz. De zuhanyzásnál jóval kevesebb melegvíz fogy amit bírnia kellene, ha nem akkor el lehet vízköveseve a kazán hőcserélője, vagy annyira kevés melegvizet használsz, hogy a kazán lekapcsolt, ekkor ahogy az 5-ös is írja használj több melegvizet.
2021. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most bojler, vagy átfolyós vízmelegítő? Ha még őrlángos, akkor gondolom ez valami özönvíz előtti 20-30+ éves típus. Pl Fég ZV-4. Na azzal mi is így jártunk. Vagy forró vagy jéghideg víz jött. A hideget hosszú percekig kellett engedni, mire végre meleg jött. Sajnos ez ilyen. Utáltam. Aztán később lecseréltük egy újabb kombi kazánra. Az is átfolyós, de érdekes módon nincs vele ilyen gond. Stabilan azonos hőmérsékletű melegvizet ad. Nem is kell semmit állítgatni mert a kimenő vízhőmérséklethez modulálja magát, nem csak on-off állásban működik a gázégő.
2021. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Először nyisd ki teljesen a forró vizet. Hirtelen tűzforró lesz, majd hideg és lassan megint forróra melegszik. Ekkor fokozatosan engedd hozzá a hideget, míg kellemes meleg nem lesz. Ha túl hirtelen túl sok hideget engedsz, akkor leáll a forróvíz és újra kell kezdeni ezt az őrjítő játékot (4 éve költöztem ide, de még mindig gyűlölöm - bojler mellett nőttem fel). Persze ez csak akkor működik, hogyha a hőmérséklet nincs túl forróra állítva a kazánon. Mert ha túl forróra van állítva, akkor túl sok hideget kell hozzá engedned és olyankor a víznyomás miatt megint leáll a forróvíz (pedig a lángja ég ugyanúgy). Lány vagyok, csöppet sem értek hozzá. A tulajt kell megkérni, hogy csösszön vele valamit, ha így se megy.
2021. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!