Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázzal kb mennyivel lenne...

Gázzal kb mennyivel lenne drágább a fűtés az én esetemben?

Figyelt kérdés
Tehát egy 100-120 négyzetméretes ház. 25 kw os vegyestüzelésű kazánunk van, központi fűtéssel. 8 radiátor van a házban. Egy köbméter fát 14 ezerért veszek, 10 köbmétert fűtök el egy télen. Ez legyen mondjuk 150 ezer forint költség, viszont az mellett még rohadt sok munka. Fa vásárlás, elpakolás, fóliázás, vágás, góréba termelés, szezon közepén góré hátuljából előre juttatni, friss vágás kerüljön a hátuljába, stb. Behordani, minden nap begyújtani, tüzelni, ha hazaérek hideg van otthon stb. Rengeteg hátránya van a fatüzelésnek. Lassan viszont csere érett a kazán,így elgondolkoztam egy gázkazánon. Viszont 300 ezer forintról indul az áruk kb. Valamint az utána való üzemeltetés kb mennyibe kerülne?
2021. szept. 5. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
300 ezerhez még számolj még pár százezret, új kémény kell, ha nincs bevíve a gáz oda, akkor terveztetni kell stb.
2021. szept. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt le felejtettem. Ezek a költségek is nagyjából érdekelnének
2021. szept. 5. 14:28
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hát én azt mondom hogy ha fával 150- ből kijössz nagyon szerencsés vagy. Ez már hasítva van vagy magadnak fűrészeled hasítod? Na mindegy nem drága. De arra is kell gondolni meddig bírszz dolgozni a fával. Mert ilyen esetben mindegy mennyi a gáz beszerelése. Én két éve felhagytam a fával. Most meg egyik napról a másikra lerobbantam gerinc sérvel 42 évesen. Megműtöttek rendbe jövök de már nem kívánom a fával való munkát. Ezután vigyáznom is kell magamra. Tehát azt is mérlegelni kell hogy nem birod majd örökké cipelni a fát. Egy jó új kondenzációs kazán alig fogyaszt többet mintha a legolcsóbb fával fűtenél. És akkor még mennyit dolgozol a fával. Ha úgy is cserés igen érdemes lehet gáz kazánt rakni. Csak eggy jobb kazán kéménnyel 4-500 ezzer. És még hol a többi. Lehet hogy radiátort is kell cserélni. Ha régi öntött vas akkor biztos. Ha lemez akkor meg lehet azért kell cserélni mert kicsik. Nagyon sok összetevője van egy ilyen átalakításnak ami mind mind drágítja a dolgot. Azt se írtad benn van e a gáz. Ha benn van akkor is számolhatsz másfél két millás költséggel radiátor kazán csere és beépítés esetén. Engedélyezés tervek stb. Ha sok akkor másik lehetőség új vegyes kazán meg egy 1500 literes puffer tartáj beépítése. Abba tudsz meleg vizet eltárolni. Programozni mikor keringesse így nem kell hidegre hazamenni. És még spórolsz is vele. Egy ilyen átalakítás se olcsó de jóval olcsóbb mint a másik
2021. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
100 négyzetméteres hőszigetelt, műanyag nyílászárós Kádár-kocka. Az éves gázszámla kb. 150 ezer forint úgy, hogy állandó 22-23 fok van télen, továbbá a kombi kazán melegíti a vizet is + gáz főzőlap van (szinte naponta főzünk). A kalkulációdnál ezt is vedd figyelembe, hogy lehet megérné kiváltani a villanybojlert is.
2021. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod most átépíteni a futesrendszert akkor nem kérdés, marad a fa.

Nem írtad milyen radiátorok voltak, de az új kombi kazánoknal melegen ajánlott a teljes csőrendszer és radiátorok cseréje is.

A gazfutes sokkal kényelmesebb. Programozható (spórolás!) pontosabban szabályozható (spórolás) viszont lehet hogy összességében drágább.

2021. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Gazzal sokkal dragabb lenne a mi futesunkkel szamolva.


Ne vezettesd be a gazt. A kemenylenorok minden 2. evben jonnek es kitalalnak vmit,amivel lehuznak tobbszaz ezerrel.


A terv sokba kerul.


A gazkeszulekek szezononkent tobbszor javittathagod . 1 javitas 25-40 000 ezerbe kerul ,ha nem kell alkatresz.


Ez is lehuzas.

2021. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolsó ez azért így nem igaz. Egy új kazánt nem kell évente javítani. Karbantartani meg kell a szalagfureszt is! Venni bele a benzint. Fenntartani tároló helyet a fának.

Nyilván az egeszet az szabja meg hogy mik az igények és mik a lehetőségek.

De az tény hogy a kenyelmesebb egy modern központi gazfutes.

2021. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7-es milyen szallagfűrészed van ami benzinnel megy?
2021. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kimaradt hogy sima fureszre gondolok, nekünk az van. De mi csak sparheltba teszünk fát :)
2021. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De a szomszédban van ilyen mobil szalagfűrész amúgy ami benzines, de neki erdoje is van.
2021. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!