Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázzal kb mennyivel lenne...

Gázzal kb mennyivel lenne drágább a fűtés az én esetemben?

Figyelt kérdés
Tehát egy 100-120 négyzetméretes ház. 25 kw os vegyestüzelésű kazánunk van, központi fűtéssel. 8 radiátor van a házban. Egy köbméter fát 14 ezerért veszek, 10 köbmétert fűtök el egy télen. Ez legyen mondjuk 150 ezer forint költség, viszont az mellett még rohadt sok munka. Fa vásárlás, elpakolás, fóliázás, vágás, góréba termelés, szezon közepén góré hátuljából előre juttatni, friss vágás kerüljön a hátuljába, stb. Behordani, minden nap begyújtani, tüzelni, ha hazaérek hideg van otthon stb. Rengeteg hátránya van a fatüzelésnek. Lassan viszont csere érett a kazán,így elgondolkoztam egy gázkazánon. Viszont 300 ezer forintról indul az áruk kb. Valamint az utána való üzemeltetés kb mennyibe kerülne?
2021. szept. 5. 14:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Hol és milyen fát tudsz venni 14 ezerért?

2021. szept. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 mindentudó99 ***** válasza:
Na ez meg a másik. És milyen formában? Kugliva hasítva? Nagyon olcsó bármilyen m3. Erdei köb nyárfa lehet de még annak is olcsó
2021. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Talpon száradt fenyőt szokram venni az utóbbi években. Eddig 12 ezerért vettem, most 14 ezer volt, házhoz szállítva. Méteres darabokba, nekem kell szalagfűrésszel meg láncfűrésszel összevágnom, hasogatni nem sokat kell. Átlag az olyan 10 cm átmérő.

Radiátorok azok 20-25 évesek, van köztük lemez radiátorok is meg öntöttvasak is. Igazából 3 féle radiátor van a házban.

2021. szept. 17. 17:13
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekünk vegyes tüzelésű pellet kazanunk van. Nem volt olcsó, de visszahozta az árát. Csak a termosztátot kell beallitanod és állandó meleg van a házban. Nekünk 150 ezerbe került most 2 raklap pellet, ezzel kihúzzuk a leghidegebb hónapokat, ilyenkor az elején még fával futunk és tavasz elején is. A fa max 50 ezerbe kerül. 135m2-t futunk. Igaz annyival "rosszabb" mint egy gázkazán, hogy 1-2 hetente ki kell salakolni. Mert a pelletnek csak 1% hamuja keletkezik. De olyan pici a hamutartoja, hogy már nevetséges.

Azért is döntöttünk emelett, mert ajanlotta a futesszerelonk, hogy közületek részére mindig ilyet tesznek be,igaz ott energetikai pályázattal mert szinte annyi baj van vele, hogy hetente feltöltöd a pellet adagoló tartályt és kisalakolod. Környezetbarát, mert a pellet a visszamaradt fureszporbol készül.

2021. szept. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!