Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tènyleg energia nèlkül maradunk?

Tènyleg energia nèlkül maradunk?

Figyelt kérdés

Láttam egy kis filmet amiben egy nèmet nènike kabátban ül otthon egy mècses mellett, nem volt fűtès ès áram.


Áram ès gáz nèlkül maradunk? Sehol nem lesz fűtès?? :'(

Mi lesz velünk?


Ha ennyire nincs gáz, mièrt nem indítják be az anyag-antianyag reaktorokat?



2021. nov. 6. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
"be az anyag-antianyag reaktorokat?" pont azért nincs mert az gázt és áramot használ
2021. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Én már rendeltem is minden családtagnak túlélő hővisszatartó takaró-hálózsákot.
2021. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Tartani kell tehenet. Metánt böfög és fingik, ami éghető (és mellesleg üvegházhatású, ezért akarják a környezetvédők visszaszorítani a marhatenyésztést), felfelé száll szóval a tehén fölé húzott ernyővel könnyen begyűjthető. Amúgy meg egy jó bableves után akár mi magunk is termelhetjük a biogázt.
2021. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Amikor Csau meg akart szabadulni a külföldi kölcsönöktől, akkor volt az, hogy a híradások arról szóltak, hogy Bukarestben a távfűtéses lakótelepeken 10-13 fok van a lakásokban. És megjelentek a kályhacsövek a hetediken a panel ablakában. Akkor mondtam azt kollégáimnak, hogy szerintem mi is így állunk, csak jobban titkoljuk (mi nem dobtuk el a kölcsönfelvétel gyakorlatát, ennyi a különbség). Ha kicsit drágul még a gáz, ott leszünk.
2021. nov. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha leáll az áram és gázszolgáltatás, akkor leáll az ipar, az élelmiszergyártás, boltok, szállítmányozás, stb. Az ország anarchiába fullad és jön a 'real life' Mad Max páncélozott-szöges Swiftekkel. :D
2021. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon jó volt megnézni azt a kisfilmet, jót nevettem.

Majd kilopkodják a gyertyákat a temetőből, és hiànycikk lesz a virágcserép.

Vicceltem, valószínűleg nem lesz semmi gond.

2021. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

"egy nèmet nènike kabátban ül otthon"


Elárulom, ez már régóta lehetséges "életkép", ugyanis a németek rendkívül spórolósak és éjszaka igen sokan nem fűtenek.

Amikor németországi szállodákban/panzióban laktam, éjjelre sok helyen le volt kapcsolva a fűtés és majd be fagytam amikor pl. ki kellett menni a fürdőszobába pisilni.

A németországi áramellátásról meg annyit, hogy amikor tavaly autóval jöttem haza Párizsból végig Németországon, akkor azt láttuk, hogy szinte minden m2-en napelemek voltak telepítve. A háztetőkön, az istállókon, a szántóföldeken.

Annyi napelemük van már most is, hogy az életben nem maradnak ingyenáram nélkül.

Az atomreaktorokat meg is szűntetik.

Szóval nem kell mindent elhinni.


Az előbb fog bekövetkezni, hogy majd mi ülünk a fűtetlen szobában...

2021. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

"Annyi napelemük van már most is, hogy az életben nem maradnak ingyenáram nélkül."

Nyáron, délben, felhőtlen égbolt esetén. Kérdésem hozzád: van-e olyan időszak az évben, mikor nincs se nyár, se dél, se kék ég?

2021. nov. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

#6-os viccelődsz, viccelődsz...

de szerinted nem bír ennek az a következménye lenni, hogy Németországban országos hiány lesz a teamécsesből és felkúszik annak ára? :) Mert a brit benzinpánik után én ezt simán eltudom képzelni! Mindenesetre azt a jelenetet szívesen látnám, amikor az öregasszony Németországban elindul a barkácsboltba 12-es menetesszárat venni... az kb. úgy zajlódhat, mint mikor Hadházi Laci Bellus Pistitől "csapbigyót" akart vásárolni.


Amúgy ezt inkább látom csak egy húzásnak a zöldektől, hogy így talán jobban értékeli a lakosság az energiát és okosabban használja. Szerintem ennek a kisvideónak az az elsődleges célja!!!

A zöldek módszerei teljes mértékben megegyeznek a radikális jobboldal vagy akár szélsőjobb módszereivel, ugyanaz a gondolkodási módozat, ugyanaz a kommunikációs módszer, csak annyi a különbség a kettő között, hogy a szélsőjobb az általánosan elítélendő, nem is kell magyarázni miértjét, míg a zöldek nem, most még nem, hogy még nem okoztak tragédiát! Fognak, ehhez minden megvan bennük! Utána majd esetleg ugyanúgy kezeli a társadalom őket, ha abból felállt (már ha...), mint ahogy kezeli most a szélsőjobbot! Ezért is gondolom úgy, hogy a zöldpárti politika (ahogy ma kinéz) az egy szélsőség!

Ausztriában és Németországban eljutott arra a szintre a zöldenergiára való váltás, hogy kezd kicsúszni a kezükből az irányítás (mert hogy az irányíthatatlan, ezt egyébként a #8-as válaszadó nagyon egyszerűen és közérthetően elmagyarázta miért, annyit még hozzá lehet tenni, hogy energiát tárolni nem tudunk), ennél fogva azért azt nem mondanám, hogy totális sci-fi volna az, amit ez a társadalmi hirdetés pedzeget, de én bízom abban, hogy az utolsó utáni percben ezt jól letudják majd reagálni. Ami egyébként brutális pénzbe fog nekik kerülni, mert egyértelmű, hogy vásárlással tudják majd áthidalni azt az időszakot, ami majd a "felébredés" időszaka lesz!

A hetes válaszoló totális tévedésben van, de ez általános, senki nem gondol bele ebbe komolyabban, mélyebben. Nem is gondolnám, hogy ez feladata lenne egy laikusnak, mert ez mégiscsak egy szakma, hogy egy erőműves dolgozó, a villanyszerelőktől kezdve a gépészekig ezt átlátják vagy szimplán egy villanyszerelő ezt átlátja az egy dolog, de hogy Kovács Béla, irodai munkás nem látja át, abban szerintem nincs hiba, abban van, hogy akinek ez feladata, az nem akarja ezt átlátni, tagadásban van!

Ahogy leírta neked a 8-as válaszoló, a napelem működik, akkor ha van napsütés, ha nincs, akkor azt kompenzálni kell! Ha nincs erőmű, nincs mivel kompenzálni. Szigetüzemű rendszerrel (értsd akkumulátorokat töltünk föl) két probléma van, 1. megszűnik zöldenergiának lenni, mivel az akkumulátor veszélyes hulladék, 2. sűrűn kell cserélni, elhasználódik, fogyóeszköz, aminél fennáll a hiány veszélye, az árának elszabadulása stb. stb. Mivel másban is akkumulátorokat használunk, ez minden akkumulátorra igaz lesz, hogy emeli annak árát, mert elkezdenek okoskodni és összeraknak cellákból akkupakkot, ha a feladatra gyártott már túl drága, így annak is emeli az árát. Így szinte minden eszköznek nagyban emeli az árát, ami aksival működik. Annak szállítása jelentős széndioxid, szénmonoxid kibocsátással jár, magáról a napelemről is ugyanez elmondható! Olyan számokat lehet kihozni ebből, ami tisztán megmutatja, hogy nem tettél semmit, sőt mi több rosszat tettél, csak nem nagyon áll le senki sem levezetni ezt. Hogy teszem azt, mire az a napelem nálad felkerül, ahhoz mennyiben károsította a környezetet annak legyártása, annak szállítása, annak felszerelése (mert hogy a szakember se gyalog jön a munkáért), a beüzemeléséhez felhasznált anyagok legyártása, a kábeleken keresztül a műanyag sz-rságokon át, minden ami kell hozzá... És ezt lehet számolni, mert energiánk lehet enélkül is. S ha kiszámolod és összeveted azzal, hogy az atomtól félünk Csernobil óta, pedig tiszta energia, akkor fellehet tenni a kérdést, melyikkel tettél nagyobb kárt?! Nem teszik fel a kérdést! Nem akarják!

2021. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nálunk nem lesz ilyen, nekünk ott van a paksi atomerőmű.
2021. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!