Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Napelem pályázat, hogyan?...

Napelem pályázat, hogyan? "Regisztrált kivitelezővel történő szerződéskötés"

Figyelt kérdés

Beleolvastam a feltételekbe, ez az a pont, ami homály számomra. Hol találok kivitelezőt, mik ezek, kft-t, bt-k, vagy micsoda? Milyen néven keressem ezeket? X gyártó vállalat, vagy mi? Linkeket tudtok?


Továbbá hogyan kell velük szerződést kötni? Neten lehet? Vagy élőben meg kell keressek egy vállalatot? Konkrétan mit kell tennem?


(A pályázatot megírom majd, de azt se tudom, eszik-e, vagy isszák azt, hogy "kivitelező" ez esetben. Nem értek az építészethez, és fűtésszerelő se vagyok, a napelemekről se nagyon tudok semmit.)


Előre is köszönöm. Idéztet:


"A pályázat kitöltő felületéhez való hozzáférés előfeltétele a regisztrált

kivitelezővel történő szerződéskötés, továbbá, hogy az érintett kivitelező a kapcsolódó

funkció segítségével a napelem.palyazat.gov.hu oldalon rögzítse a pályázatot benyújtani

szándékozó, megrendelő – adóazonosító jelét."


[link]


[link]


Előre is köszi.



2021. dec. 3. 17:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Így van, közben megtudtam, amit az előző ír. Két darab regisztrált kivitelező cég végre megírta nekem, hogy MÉG ŐK SE értik bizonyos részeit egy ilyen pályázat összeállításának, ezért fizessek hivatalos pályázatíró céget. Találtam is.


Csak akkor, kérdem én, nem önellentmondó megint a Kormány?? Azt sugallják, hogy a rászorultakat, szegényeket akarják támogatni a napelem pályázattal. Egyúttal pedig a szegény, pénzhiányos ember fizessen meg pályázatíró cégeket, mert a drága bürokrácia már megint szándékosan túlbonyolította a folyamatot...


A másik probléma meg amire meg a többiek világítottak rá: minek hagynak olyan opciót, hogy nulla gyerekkel rendelkezők, ha egyszer a gyerektelen pályázóknak esélyt se adnak...??

2021. dec. 11. 19:27
 12/22 anonim ***** válasza:
Olyan pályázatíró céget sem fogsz találni, amelyik majd a nyerést is garantálja!!
2021. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ha én -értelmiségiként- sem értem a pályázat bizonyos elemeit, akkor hogyan tudja ezt hiánytalanul megpályázni egy szegényebb sorsú tanulatlan sokgyerekes család??

Sehogyan.

2021. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Előző, ez nyilvánvaló, de ez nem is volt kérdés.
2021. dec. 11. 19:40
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem kérdés, hanem egy plusz kiadás a nyerés esélye nélkül.
2021. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Az előző előttinek írtam, hogy nyilvánvaló és nem volt kérdés az, csak közben egyszerre posztoltam egy másik hozzászólóval, a 19:40-essel (akivel osztom véleményem).


Hangsúlyozom: két kivitelező cég írt nekem vissza, hogy nekik is kemény dió hibátlanul értelmezni minden egyes részletét a pályázatnak. Direkt úgy írtam kivitelezőknek, hogy konkrét kérdéseim voltak, részleteket másoltam ki a pályázatból, hogy hogyan értendő vajon?


Vannak szakkifejezések, amiket hiába keresnék ki, ebben a kontextusban nem tudom hova tenni. Valamint itt-ott többértelműen van a pályázat megfogalmazva, amit csak gyakorlott pályázatíró ért, a szokás miatt. Azok, gondolom, tudják tapasztlatból, mit hogyan szoktak érteni. Én meg hiába "zsonglőrködnék" elméletben. Itt-ott olyasmi, mint a jogban a joghézagok megléte. Van, amit úgy ért az ember, ahogy akar, aztán ha nem vagyok gondolatolvasó, visszautasítják a pályázatom... Kivéve, ha megfizetek hivatalos pályázatírókat.


Mibűűűű'? Épp azért pályázok, mert jelenleg nem állok úgy anyagilag, hogy akár egy pályázatírót megfizessek...


Nem tudom, mennyit kérnek, de nekem nincs most harminc ezer FT-om sem szerencsejátékra, hogy vagy nyerek a pályázaton, vagy nem.

2021. dec. 11. 20:13
 17/22 anonim ***** válasza:
Pontosan így gondolom én is!
2021. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk nagyon magas a villany és gáz számla mert rosszak az ablakok, elavult a fűtés. Nekem megér pár ezret pályázni, cserébe a több milliós ajándék napelem, ablak csere, hőszivattyú.

Lehet, hogy az áremelkedések miatt pár százezret vagy 1-2 milliót rá kell dobni, de nekünk áram és gáz számlában varhatoan pár év alatt megtérül. Így mi kérni fogjuk.

2021. dec. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem "kérni" kell, hanem pályázni.

Ha van 3 gyerek akkor még esélyetek is lehet rá.

2021. dec. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#19 igen, természetesen van 3 gyermek, ezért is kérjük.
2021. dec. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!