Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Társasházban kötelező saját...

Társasházban kötelező saját költségen fizetnem és elintéznem a kémény bélelést ha nem gázzal fűtök? Milyen lépéseket tehetnek ellenem ha elutasítom?

Figyelt kérdés
Felhívott a társasházkezelő hogy saját költségemen kötelező megrendelnem a kéménybélelést, ami tudtommal többszázezer forintos költség, jelenleg elég nagy érvágás lenne ennyit költeni, pláne hogy nem használok gázt, így a kéményt sem, villannyal főzök és fűtök és nem értem akkor miért fizetünk közös költséget, ha ezt saját zsebből kell fizetni a a lakóknak. Milyen lépéseket tehetnek ellenem ha nem vagyok hajlandó béleltetni a kéményemet? Illetve tegyük fel ha csak az enyém nincs bélelve, az veszélyezteti az alattam és felettem lakókat? (1. emeleti lakásban lakom) Ha csak rám nézve van veszélye azzal jelenleg együtt tudok élni, de természetesen szomszédokat nem szeretném veszélybe sodorni. Köszönöm előre is a válaszokat, kérem ne savazzanak nagyon :)

2022. jan. 12. 20:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom, hogy hívd fel a közös képviselőt és kérdezz rá erre. Ha 100%, hogy a NAV-ot említette az, akivel beszéltél, azt sem tudom kizárni, hogy ez egy újabb átverési módszer!
2022. jan. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

#11

Én is erre gondolok!

2022. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max a katasztrófavédelemnek lehet bármi köze a kéményhez. Ha meg tényleg a NAV fenyegetőzik, akkor a társasházkezelő valamit susmusol, esetleg felvett valamiféle támogatást amit nem végeztek el, de a pénzt lenyúlták. NAV meg most számonkéri, hogy el lett-e végezve a munka?
2022. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Sziasztok, azt még elfelejtettem megemlíteni hogy egyszer ellenőrzés alkalmával a katasztrófavédelem megvizsgálta a kéményemet és a konvektort, majd lezárta, mivel veszélyesnek minősítette, azóta helyette elektromos radiátorral fűtök, illetve gondolkozom rajta hogy kérem a gázvételezés megszüntetését a gázszolgáltatótól, mivel nem használom. Ebben az esetben is kötelezhetnek rá hogy fizessek a kéményem bélelteséért?
2022. jan. 13. 14:42
 15/23 A kérdező kommentje:
9.válaszolónak: Miért, ha kérem a gázszolgáltatás megszüntetését és már nem lesz gázom akkor békén hagynak a picsába utána ezzel? Mert abban az esetben már intézem is :D. Van bekötve gáz de a konvektort a katasztrófavédelmisek lezárták mert kockázatosnak minősítették a kémény bélelésének hiánya miatt, ezért ha akarnám se tudnám használni.
2022. jan. 13. 14:47
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen fogsz itt kompetens választ kapni és nem azért mert bárki is hülye lenne, hanem mert eltérőek az esetek.

Nálunk például az egész házban az összes kémény a felújítási alapból lett béleltetve, mert így tartottuk igazságosnak a közgyűlésen.

Eleve a házban a gázszolgáltatás adott volt, tehát a nem gázzal fűtők is bármikor rácsatlakozhattak (volna) ha akarnak.

Vannak élethelyzetek, elköltözik valaki, meghal, a következő tulajdonos meg gázfűtést akar, akkor kezdheti a kéménybéleléssel?

Önmagában ez a tény már a lakás értékét csökkenti, holott az előző tulajdonosa lehet, hogy 30 évig fizette a felújítási alapot.


Társasházban sajnos azok a költségek is terhelnek, amiket nem veszel igénybe. Pl. ugyanúgy fizeted földszinti lakóként a liftkarbantartást, mint a X-en lakó.

De olyat még nem hallottam, hogy földszinti lakóként, SAJÁT ZSEBBŐL kellene karbantartanod a liftet!


Egy szó mint száz, ez tipikusan az a kérdés, ami a közös képviselő hatásköre, ha egyéb nem, akkor erről közgyűlést kell összehívni.

2022. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Felhívott a társasházkezelő hogy saját költségemen kötelező megrendelnem a kéménybélelést,..."


...és talán még vállalkozót is ajánlottak?:)

Nagyon kilóg a lóláb, le akarnak vágni, de ez a NAV-os beszólással igazolódott is.

Biztos vagy benne, hogy társasházkezelő hívott?

2022. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, felkeresem a közös képviselőt és beszélek vele. Viszont arra nem találtam választ hogy mi történik ha például nem vagyok hajalndó megrendelni a kémény bélelést? Rám rúgják az ajtót és kibélelik? Beperelnek? Kikapcsolják a gázt?(amúgy is le akarom mondani)
2022. jan. 13. 17:30
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok és ne haragudj, hogy ezt a vonalat nyomatom, de az ilyesmit írásban közlik a lakókkal, a szankciókat is feltüntetve(!) nem pedig felhívják, hogy ugyan már béleltessen kéményt, mert jön a NAV.

Tényleg abszurd!

2022. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
76%

Alattad és fölötted ki van már bélelve a kémény? Ugye,hogy nincs. Az nem megy külön~külön!Csak egyben mehet a bélelés a földszinttől(esetleg az alagsortól)a legfelső pontig.

Kilóg a lóláb!


Én egy 3 szintes társasházban lakom, a kéményhez 6 lakás tartozik.

Lakásfelújítás volt 5 éve,próbáltuk együtt 4-n összefogni,kibéleltetni a kéményt,(akkor még nem volt horror pénz+megcsinálta volna egy kis cég "okosban)-de 2 lakó elutasította. Így maradt minden. Hivatalosan befalaztam a kéménylyukat. Lakógyűlésen,-hogy nyoma legyen,-jegyzőkönyvbe vetettük a tényállást(hogy lemondunk a kéményhasználat jogáról).

Ezután raktam fel villanybojlert,és Mika6 kazánt az egyik parapetre,és énhozzám soha ne jöjjön senki a kéménnyel kapcsolatban.

Tudtommal a másik 3 lakó is így tett(ill az egyik klímákat tett).

A két maradék lakás most gondban van(újak a tulajok,egyelőre üresen állnak)

2022. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!