Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Társasházban kötelező saját...

Társasházban kötelező saját költségen fizetnem és elintéznem a kémény bélelést ha nem gázzal fűtök? Milyen lépéseket tehetnek ellenem ha elutasítom?

Figyelt kérdés
Felhívott a társasházkezelő hogy saját költségemen kötelező megrendelnem a kéménybélelést, ami tudtommal többszázezer forintos költség, jelenleg elég nagy érvágás lenne ennyit költeni, pláne hogy nem használok gázt, így a kéményt sem, villannyal főzök és fűtök és nem értem akkor miért fizetünk közös költséget, ha ezt saját zsebből kell fizetni a a lakóknak. Milyen lépéseket tehetnek ellenem ha nem vagyok hajlandó béleltetni a kéményemet? Illetve tegyük fel ha csak az enyém nincs bélelve, az veszélyezteti az alattam és felettem lakókat? (1. emeleti lakásban lakom) Ha csak rám nézve van veszélye azzal jelenleg együtt tudok élni, de természetesen szomszédokat nem szeretném veszélybe sodorni. Köszönöm előre is a válaszokat, kérem ne savazzanak nagyon :)

2022. jan. 12. 20:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nálunk most akarok kirobbantani ebből balhét, a társasházunk zárószintjén lakom, már mindenhol szinte gázfűtés van, de a földszinti lakó a gyűjtőkéményben még mindig fával tüzel, és a falon át dől be a kátrányszag a frissen felújított lakásba. vagy költözés lesz, de előtte oltári balhé.

A közös képviselő nem foglalkozik ezzel.

2022. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Megmondom nekik, hogy nem 1956 van, hanem 2022, és ez a 21.század. Menjen ki a szőlőhegyre lakni, ne társasházban fűtsön fával.
2022. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Tabbycat_Eger válasza:

Kedves Kérdező, remélem azóta megoldódott a gondod. Mi most kerültünk a kéménnyel kapcsolatban egy hülye szituációba, ezért vetődtem ide, keresem én is a válaszokat. Szerintem, ha nem gyűjtő kéményes a társasház, akkor ha te a gázkészülékeket leszereltetted nincs mivel csatlakozni a kéményre, akkor le kell szállniuk rólad. Mi abba futottunk bele egy 60as évek beli 3 emeletes házban, hogy a kéményes ürge itt hagyott egy beleegyező nyilatkozatot, hogy mielőtt bármit csinálnak, a velünk egy strangon levő emberek beleegyezése szükséges ahhoz, hogy mi a saját kéményünket és a saját fűtés rendszerünket a saját költségünkön korszerűsíttethessük. És az egyik néni ezzel jön, ez hülyeség, ki mondta nekünk ezt a hülyeséget, itt mindenkinek saját kéménye van, és mindenki azt csinál vele, amit akar, ő nem ír alá semmit.

Viszont ez a katasztrófavédő által lezárt konvektor nagyon fura nekem. Az átfolyós vízmelegítőt értem is, de a konvektornak nincs kéménye, annak parapetje van, és azt kell bélelni, sőt nem is lehet! Szóval nem értem, miért zárták le a konvektoraid. Itt nekünk is azok vannak, és mi pontosan azoktól akarunk megszabadulni, és az átfolyós, nyílt égésterű rémkazántól, mert eléggé korszerűtlen, és rossza a hatásfoka is.

2023. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!