Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi a rezsi plusz a kaja 2...

Mennyi a rezsi plusz a kaja 2 emberre egy hónapban?

Figyelt kérdés

Nálatok mennyi?

Sok ilyen kérdés van már, de már régiek.

100 ezerből ki lehet hozni manapság normálisan egy hónapot rezsi és kaja tekintetében? Vagy ti kb mennyiből jöttök ki?



2022. febr. 2. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10:Sztem se, aztért írtam "Nem tudom, hogy esztek és mit...." Engem zavarna,ennyi pénzt elkölteni kajára,amiből (akár összegyűjtve) ezernyi más dolgot lehet maradandót venni, utazni v. hobbira költeni...és ezt mondom úgy, hogy normálisan élünk, nem vagyunk szegények...

Mindenki máshogy csinálja :-)

2022. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
24%
Én egyetemen havi 20 ezer forintból simán megoldottam a kaját úgy, hogy még nyalánkságokra is futotta meg cigire. Az két emberre 40 ezer. Rezsit, ahogy írták változó, nyáron szerintem legtöbb helyen 20-25, télen 40-45.
2022. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hogy a kérdésedre is válaszoljak.

Sztem 100-ból nem igazán, vagy szűkölködés lesz.

Mekkora a lakás, attól is függ a rezsi.

Én inkább azt mondanám, hogy olyan 150-200e kettőtönek összesen a kaja +rezsi, és akkor már beleszámoltam a rezsibe a telefont, tv és a net előfizetést is és kajából sem az alacsony minőségű termékeket veszed , de figyeled az akciókat és azért főzöl és változatosan esztek.

2022. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

30 nm lakás vagy 200 nm?

Magyarországon, mérsékelt éghajlaton vagy ahol állandó 20 fok van?

40 kilós ember vagy 240 kilós?

2022. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%
Én 2 méter magas, 100 kilós ember vagyok, magyarul elég sokat eszem. De tényleg, pl. megeszek egy nap 80 deka húst kb. Így költök kajára a mostani magas élelmiszer árak mellett is kb. 55-60 ezer forintot. De ez még 1-2 éve simán volt 45-50 ezer is. A trükk: Otthon főzök magamra és kibírom azt is, ha egymás után kétszer ugyanazt kell ennem.
2022. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz kérdés, mert ezer összetevős.

Rezsibe te mit számolsz? Mert az én olvasatomban a lakhatás költségei, tehát: fűtés, víz, villany, szemét, házbiztosítás. Az internet, telefon, tv egyesek szerint ide tartozik, szerintem nem.


De legyen, leírom.


3 fős család vagyunk, átlagos étkezési szokásokkal, senki nem allergiás semmire, kertes ház. Éves költséget osztok le havi bontásban, mert szerintem csak így van értelme.

2021-ben a rezsink átlagosan 48 ezer forint volt havonta. (ebben mint írtam: gázfűtés, víz, villany, szemétszállítás, házbiztosítás van benne)

Telekommunikáció (tv, internet, 3 telefon): 15000 ft/hó

Élelmiszer: 134 ezer/hó (mindent mi veszünk, nincs anyóshoz járás hétvégente, nem kapunk disznótoros tálat senkitől)


A 3. fő nálunk gyerek, így ő fél főnek számít, vissza tudod osztani, ha érdekel.

2022. febr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mi egyenlőre 2en vagyunk a feleségemmel, bár már saját házban.

Rezsi:

-Villany: 18.000 (hőszivattyúval fűtünk, így nincs gáz)

-Víz: 8.000

-TV:6.000

-internet: 8.000

-2 mobil: 17.000

-lakásbizt.: 6.000

---

63.000


Kaja az problémás, úgy 200+, mivel mindkettőnknek tejfehérje intoleranciája van, feleségemnek meg még borsó- és tojásfehérje allergiája is gluténról nem is beszélve (sajnos a mi esetünkben ez nem divatból van, hanem kiütésekkel, gyomorgörcsökkel stb járnak :-( ), így eléggé komplikált a főzés...


Tisztító/háztartási cuccok.. passz 10-20? nem tudom..

2022. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nálunk főre, 52 nm-es lakásban:

- rezsi átlag 35 ezer mindenestől (van hogy 15 ezer és van hogy 55, de még a lakásbiztosítás is beesik az évi 30 ezres díjával)

- kaja, tisztító, tisztálkodószerek: kb. 150 ezer.

2022. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!