Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek mennyi a reális...

Szerintetek mennyi a reális havi költség egy három tagú családnak háztartási és "kaja" pénzre, normál átlag életmódot tekintve?

Figyelt kérdés
A rezsit ne számoljuk,azzal nincs gond. De a havi élelmiszer, és minden más költségek mennyit tehetnek ki átlagban egy hónapra (3fő) férj, feleség, egyetemista gyerek közös háztartását figyelembe véve? (Normál, átlag életmódot feltételezve)

2022. febr. 12. 02:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Mi számít normál életmódnak?


Ha csak a kaját nézzük, arra is több alternatíva van. A legkölcséghatékonyabb az, amikor magatokra főztök úgy, hogy ugyanazt az ételt eszitek 3-4 napig.


De vannak családok, ahol naponta friss házikoszt kerül az asztalra, ott jellemzően van egy háztartásbeli, aki ezt el tudja intézni (például egy nagymama).


Abban az esetben is változatosan étkeztek, hogyha minden nap rendeltek kaját. Étteremből eléggé költséges, de a helyi menzára is be lehet fizetni, ami jövedelmi viszonyoktól függően változhat. Dolgoztam hasonló helyen, ott a „legfelső kategóriába” kerülők fizettek egy hónapra kb. 12.000 forintot/fő, ebben az összegben benne volt egy leves és egy második, amihez nem rendszeresen, de járt gyümölcs vagy valami sütemény. Ja, és házhozhordták a kaját, tehát ebben az összegben a szállítás is benne volt (amit persze több fő esetén csak egyszer kell fizetni).


De persze ezeket is lehet a végtelenségig kombinálni.


Szóval kellene egy kicsit konkretizálni a kérdést.

2022. febr. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Konkrétabban nem lehet, mert változó. Ezért írtam, hogy átlag szinvonalat, átlag szokásokat figyelembe véve. Heti 1x max 2x főzés. Mosópor, egyéb dolgok normál mennyiségben. Nem egy pontos összeget várok, csak egy tól-ig számot, úgy hogy nem kaviár a reggeli pezsgővel minden nap. Igen lehet kombinálni végtelenségig, de akkor is létezhet egy olyan átlag ami ismert szám és egy jó közép utat feltételez.
2022. febr. 12. 02:33
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Hát mi pont így vagyunk, én (20/ egyetemista), apa, anya. +Tesom mar elköltözött de neha neha hazajar. 250-300korul megy el kajára. Mondjuk mi nem naprol-napra vásárolunk be, es amit ebbe a hónapba megvettunk az el is fogy, hanem tele a kamra, a kinti hűtő es a szekreny tartalék kajakkal, konzervek, lekvárok, tészták, olaj, liszt, cukor, húsok, mirelit dolgok. Tehat ha mától nem mennenk boltba, akkor még kibirnank 2-3 honapig az itthoni dolgokból. Szerintem ha a naprol napra módszert csinalnank, akkor 200 körül lenne. Igy sokszor van hogyha le van akciózva x termek, akkor abbol veszünk tobbet, de nyilvan azt nem használjuk el rogton mindet. Ha ezeket nem csinalnank, es mindig csak azt vennénk ami epp most kell, nem gondolkodnánk előre, akkor nem lenne 250-300.
2022. febr. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
Igényektől függ, így a normális elég tág határok között tud mozogni.
2022. febr. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Elozo vagyok. Nalunk mindennap főz anya azt hozza kell tenni. A kaján kivul körülbelül 100-150 megy még el, a számlákra (kertesben élünk), illetve egyéb dolgokra, mondjuk bérlet, tisztálkodó szerek, ilyesmi. Amúgy én is dolgozok, de tolem nem kernek semmit el, felreteszem a penzt. Vagy ha kell ruha, vagy valami “plusz kívánság” azt megveszem belole.
2022. febr. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
48%

Én ezekre költök és ez szerintem tök átlag


Havi 1-2 program pl Mozi vagy cukrászda vagy valamilyen program amit találunk


Műszempilla

Rezsi

Tank

Teló számla

Kaja 50.000

Gyógyszer

Kutyatáp

játékra kb 3000 Ft havonta szoktam,már 3 éve játszok vele

Pepcoba minden hónapban benézek


3 vagytok kajára simán mondok egy 100ast

Tank,gyógyszer megint relatív,mert nekem pl 30.000 elmegy gyógyszerre a tank 40.000

A kutya tápja 15.000 + gyógyszer 10.


Átlagban kaja 100

Minden más 150

2022. febr. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
34%
Attól függ. Ebben a gusztustalan országban a beteg emberek étkezése szinte dupla annyiba kerül.
2022. febr. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Az igazság az, hogy itthonra se tudnék egy pontos összeget mondani, mert nagyon változó. Szoktam főzni is pasiként, ráadásul sokszor éjjel este tíz éjfél körül készülök el a kajával, hogy reggel tudjak csomagolni a melóba. Ha bent eszek, 900 egy kis db hús valami körettel. Ha a nálunk lévő kifőzdében vásárolsz ott 1400 a leves + folytatás. Amikor 6 éve ideköltöztem ugyanez 990 volt. A két személyes kaja tál akkor 3400 volt ma 4500. Sajnos mindennek megy fel az ára, ami igen komoly probléma, hiszen a fizetés meg stagnál, vagy az infláció miatt kevesebbet ér, aminek eredménye az, hogy így van pl több napra főzök. Vasárnap pl felrakok egy töltött káposztát és az lesz csütörtökig, most sült tarja volt 2 napig. Extra vacsorákban pl nem is merek gondolkodni. Lekapsz 10 tojást a polcról 500 egy csomag bacon dettó ennyi, így én átálltam hogy legalapabb vacsorára, egy zsemle + ilyen 10dkg csirkemell sonka csomag, de azt se eszem meg mindet mert szendvicset csinálok belőle. Max annyi szokott még lenni, hogy néha nap veszek 6-8 zsemlét és akkor ugyanezekkel a komponensekkel plusz egy 300ftos szeletelt trapista sajttal megküldöm a szendvicset. A 8 zsemle az olyan 280-320Ft a sonka 300 a sajt szintén 300, így is egy 1000es egy vacsora, és akkor még nem volt ebéd. A legolcsóbb ebéd manapság a borsó főzelék. 45dkg borsó az olyan 250-300Ft. Ehhez kell egy tej, abból is egy deci, egy kis liszt, petrezselyem csokor esetleg az 80Ft, só. Mivel a legtöbbször liszt és só van itthon ezt nem veszem bele a költségbe ugyanígy a 40Ftos borsot sem. Tehát a bele kellő tej 20Ft mert ugye 1dl kell, a borsó 150Ft ha pl csak én eszek a felét teszem be a 45dkgs csomagnak, a sertés virsli ugyan 700Ft, de valójában 140, amit egy koponya megeszik a főzeléknél, két virslivel számolok, minimális olaj kell a virsli sütéshez és a borsó főzelékhez is, a liszt árát hanyagoljuk el, tekintve hogy a kgos liszt 150 körül mozog, ebbe meg max egy evőkanállal kell. Tehát a borsó főzelék 1 főre 350Ft 25dkg borsóból, 2 virslivel és 1 zsemlével. Természetesen, ha valamelyik komponens nincs otthon ez az összeg nyilván több.
2022. febr. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem a válaszok miért vannak lepontozva.

Valaki irigykedik, hogy más többet engedhet meg? Vagy valaki csúnyán néz másra, hogy bezzeg ő kevesebből is kijön?

2022. febr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
27%

Legjobb kajaspirolas

1. Fogyjatok le, mert a nagy test tobb kaloriat igenyel, tobb kajat. Ha megnezed egy 1200 kcall etrendet magadnak, latni fogod mennyire pici adagokat lehet enni, pl egy banant is felezni kell. Ennel jobb kajasporoladi dolgot bem ismerek.

2.probald ki a legolcsobb termekeket es ha szar, menj a kovetkezo arkategoriara. Pl. Spar budgetes light vajat finomnak talaltam 179 ftert 500got,de a budget sonka porcos volt, igy mentem a kovetkezo fentebbi arkategoriara. Az mar jo volt.

3.legyen itthon tartalek, de ne sok, mert csak ratok romlik. A huto felso polcan tartom a megbontott dolgokat, mindig azokbol hasznalok fel eloszor.

2022. febr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!