Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nálatok ki mennyivel száll be...

Nálatok ki mennyivel száll be a havi rezsibe? Mindenki egyenlően vagy arányosítva?

Figyelt kérdés

A hugom és én mindketten dolgozunk már, de egyelőre még itthon lakunk a szülői házban.

A költségekből kivesszük a részünket, annak rendje és módja szerint.

Anyáéknak minden hónapban adunk fejenként 30 ezer ft-ot, (ez kizárólag a számlákra, és egyéb kötelező dolgokra megy, a kajánál az van, hogy aki elmegy bevásárolni, vesz, amit éppen gondol, és megy a közösbe).

A keresetünk nem egyforma. Tesóm minimálbért keres, 100 ezer körül, én pedig hónaptól függően 160-190 ezer közt.

A minap előhozta, hogy szerinte igazságtalan, hogy ugyanannyival szállunk be a közösbe, szerinte nekem jóval többet kellene beadnom, mivel többet keresek, neki pedig ennél is kevesebbet.

Szerintem pedig pont hogy így a jó, hiszen mindketten ugyanannyit használunk mindenből, egyenlően osztjuk a költségeket.

Ebből egy elég szép vita keveredett végül, szüleink nem foglaltak állást, azt mondták, rendezzük le egymást közt.

Szülők, és otthon élő, dolgozó gyerekek! Nálatok mi a helyzet ezzel kapcsolatban? Ti hogyan osztjátok meg a havi költségeket egymás közt? Egyenlően, vagy arányosan, ki mennyit keres?



2019. aug. 7. 14:29
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván egyenlően oszlik meg a rezsi.

Neked, mert több a fizud, nem kell a dolgozó húgod segélyezned azzal, hogy többet fizetsz, erre ő majd kevesebbet.

2019. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%

Hát anno 20 evvel ezelott havi 10e volt, amit anyu kért tőlünk. Ez fedezte a számlákat és emellé semmit nem kellett fizetnünk, tehát benne volt az élelmiszer is. Vendéglátásban dolgoztam, viszonylag jól kerestem, így én emellé megtettem azt is, hogy összeszedtem pár befizetni való csekket és befizettem, vagy nagybevasarlast rendeztem a saját költségemre.

Evidens, hogy a költségek anno részre oszlanak egyenlő részben, ahányan együtt laknak. Attól, hogy te többet keresel, nem kerül többe az otthoni lakhatasod.

2019. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
Ha a szüleidnek elég tőletek 60e forint, akkor adj továbbra is 30e-t. Ha tesód kevesebbet fog adni, oldják meg szüleid. Te tegyél félre mindenképp, a tartalék mindig jól jöhet bármilyen esetre. Ne tesód ossza be a pénzed. Sőt, nincs is közé ahhoz, mennyit keresel. Én sose mondtam meg otthon sem.
2019. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
56%

Ha ennyire kevesli a pénzét miért nem változtat ezen? Mondta valaki, hogy ne dolgozzon máshol? Igaza van a szüleiteknek, hogy ebben nem foglalnak állást, hisz amíg ők megkapják amit kérnek addig nem fognak reklamálni kivéve ha majd többet akarnak.


Több utat látok, ami járható lenne:

1) ha végképp nem jutsz dűlőre tesóddal én elmennék otthonról, mert nem viselném el azt hogy aggályoskodik ahelyett hogy változtatna a helyzetén

2) helyben hagynám, nem foglalkoznék vele, majd csak feladja

3) mivel van bennem emberség és tanulna a testvérem tisztességesen (nem érdekelne hányas tanuló) de egyetemet, főiskolát végez és szüksége van a pénzre pl tandíjra besegítenék neki azzal, amit írt hogy neki ez drága.

A 3-as út egy befektetés részemről nevezhetjük testvéri ösztöndíjnak, mert én ezzel segítenék neki, nyilván félévente elvárnám hogy a minimum szintet érje el, hogy segítsek neki és, hogy ne tudja elcsalni és visszaélni ebben a helyzetben szüleimtől kérnék rendszeresen tájekoztatást mondjuk havonta arról, hogy tanul-e. Ha kiderülne, hogy nem de a szüleim falaztak neki azonnali hatállyal az egyes út lép életbe, hiszen hazugságok közepette senki sem szeret élni. Ezzel be is zárult a kör. Ezeket javaslom lehet vannak köztes megoldások is!


De az élet igazságtalan, jegyezd meg! Mindenki a maga sorsa kovácsa! Ha ő nem akar változni, változtatni arról sem a szüleid, sem te nem tehetsz!

2019. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Igen, nekik elég ez a 60 ezer, illetve ezen felül ha elmegyek bevásárolni, és tudom, h pl kevés otthon a tej, vagy épp akciós a hús, akkor veszek azt is, ebből nem csinálok gondot.

Való igaz, a lakhatásom nem kerül többe, ezt mondtam neki is. Ha albérletben lakna lakótársakkal, ott is egyenlően oszlana meg a költség, függetlenül attól, hogy ki mennyit keres.

Ez amúgy is magánügy szerintem, nem is kellene tudnia még a családnak se, h pontosan mennyit keresek.

Ugyanezeket elmondtam tesómnak is, de ő csak a saját igazát szajkózza, hogy fizessek én többet.

2019. aug. 7. 14:46
 6/36 anonim ***** válasza:
84%
Semmiképp nem fizetnék többet, csak mert ő 100 ezerért dolgozik, te meg a másfél-majd kétszereséért. Szedjen össze egy jobban fizető állást. Ha a szüleidnek oké, amit le is írtál, akkor neki semmi köze hozzá.
2019. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Utolsó: ha még sulis lenne, az valóban más helyzet lenne, de nem így van.

Befejezte a tanulmányait, teljes állásban dolgozik.

2019. aug. 7. 14:48
 8/36 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy ő ezzel a 30 ezerrel letudja minden költségét.

Kaját csak mindig saját magának vesz, pl zsemlét, felvágottat, csokit, joghurtot ilyesmi.

Még sosem volt olyan, hogy például hozott volna 1 kiló húst, hogy abból legyen az ebéd, vagy egy zacskó lisztet.

Mindig csak magának vásárol, azt mondja, neki ez nem fér bele, hogy a teljes családot etesse.

2019. aug. 7. 14:51
 9/36 anonim ***** válasza:
58%
Mind a két gyerektől egyformán kérnék. Így ahogy írod, 50-50 ezret kérnék, s kijelenteném, hogy ne vásároljatok semmit. A húgod nem fizetne kevesebbet, azért mert kevesebbet keres. Ha külön lakni, ugyanannyi lenne neki is a vízdíj, az áram stb.. mint neked másnak. Ha kevesli a maradékot akkor dolgozzon olyan helyen ahol többet keres.
2019. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
84%
Mondd meg neki, hogy attól, hogy ő kevesebbet keres, nem lesz olcsóbb a lakhatása, te ezen felül raksz a közösbe, ő nem. Keressen jobb munkát vagy költözzön el otthonról, ha ez nem tetszik neki.
2019. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!