Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy siesta kályha hogyan...

Egy siesta kályha hogyan ölhetett meg 2 embert egy sátorban?

Figyelt kérdés

A deák téri esetet nem értem...


Én évekig fűtöüttem 2 szobát sziesztával, nem volt baj meg elvileg van egy levegőőr is benne, kialszik a láng, ha nincs oxigén.


Hogy lehet az, hogy 2 fiatal megfulladjon egy sátorban ami ezerszer jobban szellőzik mint egy szoba?



#palack #fűtés #gáz #siesta kálya
2022. febr. 17. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy nem volt hibátlan.... csak egyféle siesta kályha létezik...?

Nem ismerjük a körülményeket.

2022. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

"kialszik a láng, ha nincs oxigén."


Nem gondolod, hogy ha már a tűznek sincs elég oxigén, akkor ott az embernek se, és talán azért fullad meg?


Sátor meg azért nem annyira szellős , hiszen vízhatlan anyagból készült, illetve akkor még ott van a szén-monoxid ami ugye nehezebb a levegőnél, tehát pont a sátor aljában gyűlik össze ahol alszanak, szemben mondjuk egy szobával ahol magasan van az ágy.

2022. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"ezerszer jobban szellőzik mint egy szoba"


Egy normális sátor az teljesen zárt, hogy ne fagyjanak meg benne.

Viszont a légtere sokkalta kisebb mint egy szobáé vagyis egy kis baj is tud nagy bajt csinálni.

2022. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem kapott elég oxigén a kályha. Létrejött az égés, de oxigén nélkül így nem CO2 hanem CO keletkezett. CO kicsit könnyebb mint a levegő, így először a sátor teteje telt meg CO-val majd folyamatosan az egész sátor. Én láttam ezeket a sátrakat, viszonylag jól légzáróak, több CO termelődött mint amennyi kiszellőzött.



"elvileg van egy levegőőr is benne, kialszik a láng, ha nincs oxigén."


Amikor a levegőőr kialszik te már rég halott vagy.

2022. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindenesetre én eléggé tartottam tőle, ezért beszereltem az egyik szobába egy pb gázos parapetes konvektort, a másik szobába meg húztam be rézkábelt a lakáselosztóról, felszereltem egy ptc fali fűtőtestet...


Valóban igaz, hogy a szieszta akkora hőt letudott adni, hogy 2 vagy 3 fokozaton befűtött két szobát 30 fokra, most meg kell 2 berendezés viszont kettes meg hármas fokozaton igencsak tömény volt az a meleg illetve az émejgés, fejfájás kerülgetett.


Sajnos a mi házunkban nincs földgáz, az elektromos rendszer meg régi alu, sajnos évek kellettek míg ezen alternatív megoldások megszülettek, sok gondolkodás, kutatás után...


Mert ugye a földgáz kiépítése milliók, az elektromos rendszer felújítása megint szintén 1 milla.


És sajnos sokan inkább így a sziesztát választják más lehetőség híján

2022. febr. 17. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vele baj, azt is megértem, hogy egy fűtés korszerűsítés milliókba is kerülhet, de ha valaki ilyennel fűt, akkor ne sajnáljon 5-10 évente kiadni 10.000 Forintot egy CO érzékelőre.
2022. febr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nincs baj a sziesztával csak venni kell mellé 3 CO érzékelőt.
2022. febr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A sátorba nem szieszta volt. Hanem egy hasonló de sokkal nagyobb teljesítményű gázos melegítő.
2022. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!