Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kinek mennyi a villanyszámla?

Kinek mennyi a villanyszámla?

Figyelt kérdés

Egy szalonban dolgozok műkörmösként pár hónapja és 38 ezer volt legutóbb a villanyszámlám... itthon az egész házra nem fizetünk ennyit pedig 5en lakunk van 4tv stb minden. A szalonban nem minden nap tartózkodom akkor is csak pár dolgot használok és annyi hogy van egy fűtőtest bent ami mindig megy de csak 22 fokra van állítva. Amikor ott vagyok akkor állítom magasabb fokra kB 25 re . Pontosan most nem tudom milyen fajta de úgy néz ki mint egy klíma csak kisebb és ez csak fűt. Hűteni nem tud. Számomra dühítő, hogy mondhatni egy szoba többet fogyaszt mint egy egész ház...

Másnak is ilyen sok ? Lehet hogy valami elromlott és ezért fizetek ilyen sokat ?



2022. márc. 9. 14:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

[link]


Azt hiszem ilyen ami nekem van

2022. márc. 9. 14:05
 2/18 A kérdező kommentje:
Ebből van nekünk itthon 2 is mert van olyan szobánk amit alapból kicsit nehezebb befuteni és ezzel rásegítünk.
2022. márc. 9. 14:06
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Vályogház, gyerekszobában elektromos fűtőtest, 50.000ret fizetünk egész télen minden hönapban... az elektromos fűtés kvadrága...
2022. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor biztos e miatt fizetek én is ennyit. Esetleg tud valaki más módot a fűtésre ami kevésbé költséges?
2022. márc. 9. 14:08
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Hűtő-fűtő klíma. Alig több tőle a villanyszámla.
2022. márc. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne állítsd 25re, bakker. A 22 is elég. 25 fok az nyár.
2022. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Teljes ház, villanyfűtéssel - télen 40ezer kb.

Amit linkeltél, ugyanolyan hősugárzónk van a fürdőszobában... Ezek nem arra valók hogy önállóan fűtsenek, hanem arra hogy ha gyorsan akarsz kicsit melegebbet. Egy normális fűtős klíma vagy egy fűtőpanel hatékonyabb lenne.

2022. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

#6

Amúgy igen. :D nekünk 20 fokra van állítva a fűtés, és pólóban melegünk van sokszor. :D

(#7 voltam)

2022. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Panel, 34 négyzetméter, 5 ezer Ft alatt szokott lenni. Nem használok klímát, távfűtésem, gáztűzhelyem van. Ami elektromos berendezés, 1 asztali PC, ha otthonról dolgozom, akkor 1 laptop, mosógép, hűtő (valamennyire energiatakarékos mindkettő), egy mini LED tévé (több, mint 10 éves, de már nem is tudom, pontosan mikor vettem), LED világítás, van egy floráriumom, ami majdnem mindig meg van világítva, most, hogy egyre több a világos órák száma, néha nappal lekapcsolom. Nyáron toronyventilátort használok.

Esetleg nézessétek meg, nincs-e valami rákötve az órára, aminek nem kellene. Mikor felújítás volt nálam, akkor sztorizott az egyik munkás, hogy valahol, ahol korábban dolgoztak, egy idős nőnél volt nagyon magas a villanyszámla, és megkérte őket, hogy nézzék meg az órát, és így derült ki, hogy az egész lépcsőház világítása rá volt kötve az ő villanyórájára.

2022. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Melóhelyemen az öltöző egy szigetelt épület,m kazán tavaly tönkrement, főni gondolta, hogy spórol, nem vesz kazánt, betesz nekem egy elektromos radiátort, én is gondoltam spórolok neki és q termosztátját 13fokra tettem, mondvan nekem az is elég amennyit ott vagyok... még így is, a 35000ft villanyszámlája 53000lett idén... ez egy asztalos műhely.
2022. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!