Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kinek mennyi a villanyszámla?

Kinek mennyi a villanyszámla?

Figyelt kérdés

Egy szalonban dolgozok műkörmösként pár hónapja és 38 ezer volt legutóbb a villanyszámlám... itthon az egész házra nem fizetünk ennyit pedig 5en lakunk van 4tv stb minden. A szalonban nem minden nap tartózkodom akkor is csak pár dolgot használok és annyi hogy van egy fűtőtest bent ami mindig megy de csak 22 fokra van állítva. Amikor ott vagyok akkor állítom magasabb fokra kB 25 re . Pontosan most nem tudom milyen fajta de úgy néz ki mint egy klíma csak kisebb és ez csak fűt. Hűteni nem tud. Számomra dühítő, hogy mondhatni egy szoba többet fogyaszt mint egy egész ház...

Másnak is ilyen sok ? Lehet hogy valami elromlott és ezért fizetek ilyen sokat ?



2022. márc. 9. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
Úgxhogy ki is vágjuk az elektromos radiátort és jövőre mégis vesz kazánt :)
2022. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy 25 fokra van állítva és nincs meleg 🥲

Nagyon hidegek a falak és dupla ajtó van azok sem a legjobbak... már szerintem tavaszig kihúzom valahogy de ősszel mindenképp meg fogom mondani csereljenek ajtót. Már az is sokat számítana nem ?

2022. márc. 9. 14:41
 13/18 anonim ***** válasza:
48%

Szieszta kályha ha jobb megoldás nincs, na azbpillanatokon bellül meleget csinál, csak arra figyelj, hogy valahol legyrn szellőzés, vagy állítsd be a gyári utasításnak megfelelő időközökre a telefonod és nyiss ablakot... nem tudom mekkora lehet egy körmös szalon, megmondom őszintén még soha nem jártam olyanban, de egy 30-40m² helységet de nagyobbatbis, fillérekből be lehet fűteni egy szieszta kályhával.

És amellett meleg is van.

2022. márc. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 NTBS ***** válasza:
100%
Amikor nem vagytok bent vegyétek lejjebb mondjuk 20-ra.
2022. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk havi 4000 a villanyszámla - 2 szobás panel.

De mi csak a laptopokra, lámpákra, mikróra, gépekre használunk villanyt.

Magyarul nem ezzel fűtünk. Neked azért ilyen sok, mert azzal fűtesz.

2022. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
14 hiába veszi le, ha egy szigetelettlen rossz nyílászáróju épületet villannyal akarsz fűteni, ptt egész nap menni fog az a szar és a gatyád rámegy... és egy 2000wattos radiátor akkor is 2000wattot eszik ha 20fokra van beállítva, meg akkor is, ha 25re... ha eleve szar a szigetelés es eleve folyton hül az épület, akkor folyamatosan fog ketyegni a billanyóra.
2022. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Havi 10-12e. 120nm családi ház, 2db klíma, a klímák télen csak ad hoc módon mennek néha-néha. Nyáron hűtünk velük. Bojler adja a melegvizet, vezérelt tarifáról megy. Gázt nem vezettettem be, elektromos minden is. Szerintem nem döntöttem rosszul.


Valami nem stimmel egyébként nálad. Szerintem a szoláriumot is te fizeted. Azt írod klíma szerű, de hűteni nem tud. Akkor fali hősugárzó lesz az: [link]

Ha dolgozol mondjuk átlagosan 8 órát egy nap, 22 munkanappal számolva ráadásul úgy, hogy a készülék nem szabályoz le a villanyszámlád: 14 080Ft. Ebben az esetben csutkán megy reggel 8-tól 4-ig.

Ami fogyasztást veled fizettetnek abból kijön két és fél ilyen gép üzemeltetése szintén 22*8 órában, úgy hogy a körmös lámpáid, szerszámaidnak is hagytam egy szerény 4eFt-os részletet.

Átvernek...

2022. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
céges áram sokkal többe kerül, mint a lakossági, azon nincs "rezsicsökkentés"
2022. márc. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!