Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Más is van, aki jobban szereti...

Más is van, aki jobban szereti az átalányt, mint a diktálást?

Figyelt kérdés

2022. márc. 31. 23:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, jobban szeretem.
Nem, a diktálást jobban szeretem.
20 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha reális az átalány, akkor nincs bajom vele. Ha érzékelem, hogy nagyon meg fogok lepődni az elszámolásnál, akkor már inkább diktálok, korrigálok.
2022. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretem a pontos fogyasztást fizetni és inkább diktálok.
2022. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Én nem lesegetem a mérőórákat. Átalányt fizetek. Elszámolásnál ±1-2000Ft eltérésnél nem szokott több lenni
2022. ápr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel diktálok, így nincs váratlan meglepetés éves leolvasásnál.
2022. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretem az átalányt.A diktálást valószínű elfelejteném :-) Mi elég jól számoltuk ki a fogysztásunkat.Mi úgy állapítottuk meg az átalányunkat, hogy havi szinten kb.2000 ft-tal több gázt fizetünk, a villanynál is kicsivel többet.Nem szokott általában meglepetés érni,pláne nem nagy volumenű fizetnivaló.Inkább visszakapunk az éves elszámolásnál :-)
2022. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2-3 év helyben lakás után már valóban értelmes dolog lehet az átalány.
2022. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Én jobb szeretem a pontos leolvasást.

Alapból csak villanyórám van, és 4 vízórám. Utóbbiból 2-t (a melegeket) havonta le kell olvasni a társasházkezelő részére, mert az alapján számolják el a távfűtés hőmennyiségét. Ha nem olvasom le, akkor "büntetésből" 5-5 m3 számolnak el mindkét órára, holott az az egyik órán 2 havi, másikon kb. féléves fogyasztásom.


Ha már leolvasom havonta, akkor 2 havonta ugyanazt a fotót el tudom küldeni a Vízműveknek is, a pontos elszámolás kedvéért a mobilos Appon.


Ugyanígy havonta 1x csipog az MVM app, hogy olvassam le a villanyórát. Kimegyek, 1 fotó, 2-3 kattintás, és meg is van.


Nekem ennyit megér az, hogy ne érjenek meglepetések az éves elszámoláskor...

2022. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mi ezer éve átalányt fizetünk,ha vettünk olyan m.cikket ami miatt növekedhetett a fogyasztás akkor változott a v.számla de minimális volt. Így 11 felé oszlik és nem vészes a havi átalány.Pl.eddig is mindíg figyeltem a fogyasztást,elromolhat az óra stb....
2022. júl. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag nem lehet váltani a kétféle leolvasási mód között.

Én diktálós vagyok és legközelebb 2023. januárban tudnék áttérni átalányosba.

Az MVM szerint kb. 10%-al több az éves gáz fogyasztásom, mint a tényleges, általam mért!

2022. júl. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!