Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vízműnél szerződésbontás után...

Vízműnél szerződésbontás után ki fizeti a fennálló tartozást?

Figyelt kérdés

Ügyvédi levél jött, hogy én. Noha a szerződésben aláhúztuk, hogy a fennálló tartozást az új vevő fizeti meg.

A vevő az adásvételi szerződésig bérlő volt, azaz a vizet - értelemszerűen - ő használta el.


2022. ápr. 9. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vízmű azon fogja követelni az összeget, aki nevén szerepelt az óra, mivel azzal áll szerződésben. Tehát neked kell rendezni a vízműnél a számlát.

Az adásvételi szerződésbe amit írtatok, az a te és az új tulajdonos dolga, ahoz a szolgáltatóknak semmi köze. Szóval fizesd be és utána az új tulajdonossal/volt bérlővel kell le rendezned. Ha nem akar fizetni, akkor polgári perben lehet behajtani tőle.

2022. ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bennünket, szerződő feleket nyilatkoztattak:

a, régebbi felhasználó egyenlíti ki

b, új felhasználó egyenlíti ki


Az utóbbit karikáztuk, ikszeltük. Így bontottuk fel a régit és kötöttük meg az új szerződést.

2022. ápr. 9. 12:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha túlfizetés lett volna, értelemszerűen az sem engem illetett volna meg.
2022. ápr. 9. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha erről nyilatkoztatok, akkor szólj az ügyvédnek, hogy keressék elő azt a nyilatkozatot. Egy ilyen nem veszhet el. (Te nem kaptál példányt?)
2022. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Dehogynem, be is szkenneltem azóta.

Nem nagy a fennálló tartozás, de nem először szúrták el. Szomszéd almérőjét is nekem számlázták ki - nna, az a tartozás nagy volt -, amit aztán persze sztornóztak, de most már unom őket.

2022. ápr. 9. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor meg minden rendezve van.

Kötöttetek egy megállapodást a vízművel, ehhez kell tartaniuk magukat.

2022. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Rajtad fogják behajtani, mert a kettőtök közt fennálló szerződéshez a szolgáltatónak nincs köze. Azt tudod tenni, hogy befizeted, majd behajtod rajta, hivatkozva a szerződésre. Ha nem akar fizetni, akkor a közjegyzőnél kérsz végrehajtást.
2022. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!