Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne fogyasszunk...

Mit tegyek hogy ne fogyasszunk 4776m3 gázt egy évben?

Figyelt kérdés

51000res a gázszámla minden hónapban.


[link]


Itt középtájon van egy táblázat és a 4000 m3 felett fogyasztók nincsenek is rajta tehát kb a top 1%-ban lehetünk fogyasztásilag. És ez egy kb 160m3-es családi kertes ház. Akármennyire nem korszerüek a nyílászárók szerintem ez extrém. Mit tegyek? gas.hu-ra váltással épp hogy meg tudom fékezni a gázárnövelés %-át.


2010. nov. 18. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ez extrém sok

én dolgoztam a főgáznál, ez rengeteg fogyasztás, emelett egy 160 m2-es házban élünk négyen, két picivel, tehát kell rendesen fűteni és télen van 40e-es számlánk egy régi házban, régi nyílászárókkal. Én pedig egész nap itthon a gyerekekkel, tehát még azt sem tehetem, hogy reggel lekapcsolom és este, amikor haza értünk, befűtök.

Meg kéne nézetni a kazánt, a gázórát, vagy rossz valami vagy valaki tőletek lopja a gázt

2010. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
öltözz fel melegen és tekerd le a termosztátot...
2010. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem extrém, nekünk 120m2 a ház, régiek a nyílászárók, de a kazán vadonatúj kondenzációs gázkazán, és nekünk a téli hónapokban tavaly mindig 100ezer forint fölött volt a számla. Ebben a hónapban fogunk 60ezer forint körül fizetni, pedig még nem is volt hideg. 22,5 fokra van beállítva a termosztát.
2010. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen mert neked nem általány. van 3 hónapban 100000res gázszámlád aztán az év többi hónapjában meg párezer mert akkor nem kell füteni. De nekem ez ÁLTALÁNY. Tehát ha nem igy fizetném kb 150-200ezer lenne a téli hónapokban nyáron meg párezer mert akkor max sütünk főzünk. Ez igy nekem éves 600ezer+
2010. nov. 19. 01:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Hú, ez nagyon sok! Nálatok valami baj van!

Nekem 150 m2 a ház, félig régi nyílászárókkal, hőszigetelve, 1 éves kazánnal. Az éves gázszámlám nem több 300 ezernél. Ebből 3 téli hónap 120. Akkor én még ne is szóljak semmit, tegyem össze a kezem. Nincs hideg, 22.5-re van állítva a termosztát. A m3-t nem tudom, de jóval kevesebb.

2010. nov. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most beszétem a főgázzal ekkora egy gyökereket, szerintük teljesen átlagos ez a fogyasztás ha gyanusitom a mérőt hogy szar akkor lecserélik de ha nem szar akkor 40-50ezer ft-ot kell kiperkálni a bevizsgálásra..
2010. nov. 19. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!