Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan fogyasszunk kevesebb...

Hogyan fogyasszunk kevesebb áramot?

Figyelt kérdés
Olvastam most, hogy az "átlag" feletti fogyasztók számára vége a rezsicsökkentésnek. Mi 3-an élünk otthon, az éjszakai áramból 90-100 kWh-t, a nappaliból 240 kWh-t fogyasztunk. Éjszakain van 1 db villanybojler, nappalin megy a mosógép, sütő, 1 tévé, 2 számítógép, 2 hűtőszekrény és a lámpák. Napi kb. 10 órát nem vagyunk itthon, este megy kb. 5 órát a tévé, 3-4 órát a számítógépek, pár órát ég a villany, 2-3 naponta mosunk, és kb. minden másnap sütünk/főzünk. Tehát nem vagyunk sokat itthon, és így fogyasztunk havi 340 kWh körül összesen, miközben 210-et kellene az "átlaghoz". (Én ezt irreálisnak tartom, hogy ennyi az átlag. Lehet beleszámolták azokat a lakásokat/telkeket is, ahova be sincs kötve az áram?) Ha nem használnánk szórakoztató eszközöket, csak a létezéshez használnánk áramot, akkor se férnénk bele a havi 210 kWh-ba, mert az kb. 100+180 kWh lenne. De akkor hogyan tudnánk ezt elérni? Tippek?

2022. júl. 13. 17:53
1 2
 11/12 Noren1989 ***** válasza:
Én pl okosreléztem fogyasztàsmérésre a bojlert, 1,5-2órànàl nem megy többet egy nap. Ez, meg a hőfok lecsavaràsa 60ra (80ról) 50%-ra csökkentette a fogyasztàsom. Àprilisban ezek nem voltak meg, akkor volt 238, most meg 110körül.
2022. júl. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Hamarosan gyenge minőségü gáz kerül a hálózatba.Ne lehessen mondani ,hogy nincsen.Az óra meg pörög,mint állat.
2022. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!