Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Aki klímával, árammal fűt, az...

Aki klímával, árammal fűt, az most teljesen tönkre fog menni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 14. 09:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos.
2022. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
89%
Nincs "átjárás" a gáz meg a villany között, szóval igen. Össze kellene vonni a kettőt, remélem átgondolják.
2022. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
29%

Eddig is csak h tarifával érte meg használni, szóval nem.

Jobban mondva azzal se, mert 0 fok alatt eddig is nagyon drágán fűtött a klíma.

Jöhetnek a kommentek, hogy magyarországon nincs is 0 fok alatt télen :D

2022. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akik gázzal fűtenek azok közül is sokan gondban lesznek. Én is kílmával fűtök, és az önmagában 2-300kWh fogyaszt télen, és akkor mellé nulla fok alatt be is kell gyújtanom.
2022. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
74%
Be kell szerezni gyorsan napelemet, de nem olyat ami visszatáplál, hanem olyan rendszert, ami ha elkezd termelni, fokozatosan átkapcsolja a ház egyes részeit a hálózati áramról a napelemre közvetlenül. Nyáron így szinte 0 lesz a fogyasztás, csak arra kell figyelni, hogy a nagyfogyasztók, mint a klíma, mosógép, mosogatógép, szárítógép akkor menjen amikor termel a rendszer, ne akkor amikor a hálózati áram megy. Télen is termel annyit, hogy a hűtő, számítógép tévé elmenjen róla, a fűtés meg elmegy arról amit nyáron megspóroltál, csak annyi, hogy nem havi elszámolás kell, hanem éves átlalány, így a téli nagy fogyasztás elszámolása egyenletesen eloszlik egész évben, ami pénztárcabarátabb is, meg így beleférsz a havi limitbe.
2022. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

Én is klímával fűtök (van vegyestüzeléses opcióm is, de csak egy kályha), és most nagyon le vagyok sújtva.


Hirtelen nem tudom mit csináljak. Gulyás okosan azt válaszolta, hogy be kell kötni a gázt. Köszi, tavaly kötöttem ki.

2022. júl. 14. 09:33
 7/61 anonim ***** válasza:
100%
Vagy végső megoldás, ha más nem használ, hogy bekötöd a klímát az óra elé. Tisztában vagyok vele, hogy ez szabálytalan, én csak a Miniszterelnök Úr példáját követem, akinek bizalmat szavaztunk én és tisztelt honfitársaim, amit ő megtehet, az példaértékű a társadalom felé, azaz mi is megtehetjük.
2022. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
100%
A szerencsétlen azt sem tudta mi az a H tarifa. Legyen környezettudatosság...köttesd be a gazt. Nincs gázvezetkék kiépítve itt.
2022. júl. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
9%

De most mit kell ezen sírni?

10x ére ment fel az áram ára. És most nő a lakossági ár is.

Amikor autót veszel se gondolsz rá, hogy mi lesz, ha nő a benzin ára???

2022. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

Sok helyen nincs gáz, sopron, kőszeg, sorolhatnám..


Nekem bent van a lakásban, de csak és kizárólag a főzőlap üzemel róla. most ha csak annyit kérnék hogy dobjanak fel 4 radiátort meg egy cirkót, az 3 millió lenne.

2022. júl. 14. 09:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!