Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átgondoltátok, miből fogjátok...

Átgondoltátok, miből fogjátok kifizetni a villany és gáz többletfogyasztást, honnan fogtok előteremteni akár több tízezret havonta vagy több százezer forintot éves elszámolásnál?

Figyelt kérdés

Tisztában vagy egyáltalán avval, mekkora összegekről van szó?

Ebben a cikkben olvashatók a számszerűsített adatok:

[link]


"Nézzük is az átlagos hazai fogyasztási adatokat havi bontásban:

a villamos energiánál 210 kilowattóra/hónap;

a földgáznál 144 köbméter/hónap."


Mi esetünkben egy 5 fős család. Két szülő, két gyerek + ápolásra szoruló lebénult nagypapa lakik egy 118 nm-es lakásban. (ahol apuka itthon dolgozik, tehát nem csak a KATA módosítás érinti, hanem a rezsiemelés is. Anyuka szintén KATA érintett KÉNYSZER kisvállalkozó. Mindkettőnket a fidesz épített le állami alkalmazotti munkából.)

Havi általányt fizetünk, jelenleg az áram havi 660 kwh, igy a havi 25.000 Ft helyett kb. 115.000 Ft lesz a havi áram számla! Aminek különbözetét majd éves elszámolással egyben kell majd kifizetnünk. 🤔😱😡🥶

A gázt még ki sem számoltuk, de bele sem merünk gondolni, mennyi lesz fűtési szezonban a díja. 🤔😱😡🥶

Az árammal eddig is próbáltunk takarékoskodni, amennyire lehetett. Led világtás van mindenütt. Eddig sem mentek túl sokat az elektronikai berendezések. Van klímánk, de elromlott, nincs pénzünk megjavíttatani, de úgy tűnik, nem is kell majd, ilyen árak mellett. (múlt nyáron néha ment, tehát, a múlt évi fogyasztásból kiszámolt 660 kwh átlagban benne van az is)

Mivel naponta megy a mosógép, az is sokat fogyaszt. De azt elképzelni sem tudjuk, miként csökkentsük. Hiszen mi sem szeretnénk büdös ruhába járni és az ápolásra szoruló apám után is mosni kell.

+ kiadás lesz, hogy épp most, mindez mellett a fidesz megszüntette a felnőtt pelenka támogatását is. Sz.arnak rá, hogy oldjuk meg a betegápolást! 😡💩

Gyógyszerekre havonta elköltünk családosan 50-60 ezret. (magasvérnyomás, cukorbetegség, ízületi betegség, asztma, trombózis... van minden náluk, kinek ez, kinek az) Most majd a pelenkát is aranyárban vehetjük! 😡


Mi el nem tudjuk képzelni, miből fogjuk kifizetni a megemelkedett rezsit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



2022. júl. 14. 13:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
75%

"De, volt ház, de annak az árát már elvitték a fejlesztések a gyerekeknek."


Ahham, és 1, aztán már 2 sérült gyerek mellé bevállaltál mrg egy következőt.

2022. júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

14#

Ha elolvasod, mi mindketten KATA-sok vagyunk! A köztévéből épített le engem a fidesz több száz kollégával együtt. Én csak cégeknek dolgoztam eddig itthonról, most nem tudom mitévő legyek! Nejem gyógytornász kényszervállalkozó, mert terhesen kitették a kórházból, ahol dolgozott (pontosabban, nem kitették, mert olyat nem lehet, hanem nem hosszabbították meg a szerződését, amit újra és újra csak 3 hónapra kötött vele az ORFI) Nejem is többször dolgozott cégeknek eddig a magánemberek mellett. Reggel elmegy este jön haza.

K.rva jól hangzik, hogy vállalkozók vagyunk, de össze sem lehet hasonlítani a NER vállalkozókkal, hiszen alig éltünk meg eddig is. Szeretnénk mi elérni az állítólagos 504 000 átlagkeresetet, de ketten is alig érjük el, nemhogy fejenként.

2022. júl. 14. 14:38
 23/35 anonim ***** válasza:
90%
22: huhhhh.... csak most olvastam vissza... Kemény!
2022. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

11 vagyok. Nem tudom, hogy ez miert ilyen hihetetlen. Autisták. Kis korkülönbséggel születtek. Nem tudtuk, hogy baj van. Minden vizsgálatra elmentem velük, amire csak lehetett. A legkisebb kapott először diagnózist 3 évesen, mert ő a legsúlyosabb hármuk közül. Amikor belevágtunk, akkor még azt sem tudtuk, hogy a férjem is az. Amikor a gyerekekkel jártunk vizsgálatokra, kiderült, hogy ő is magasan funkcionaló auti.

Átlag hónapban 240000Ft volt csak a fejlesztésük (tsmt, komplex szenzomotoros, logopédus, szorongasoldás, pszichológus...). Egy ház ára piszok gyorsan elrepült.

2022. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nincs gáz, mindenünk villamos. (Fűtés, főzőlap, bojler, minden)

Amúgy eddig is spóroltunk az energiával, takarékos gépeink vannak, nem fűtjük 25 fokra a lakást, stb, de így is túllépjük még nyáron is az állítólagos "átlagot". :(

Nem keresünk rosszul, de ez durva lesz nekünk is. :(

2022. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
15%
Én azt nem értem, hogy idáig miért pattogtak az ellenzékiek, hogy micsoda hülyeség a rezsicsökkentés?
2022. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

27# Talán azért, mert ha forróvízbe tesznek egy békát, akkor ellenkedik, ám, ha lassan forralják alatta a vizet, szépen elviseli.

Mellesleg, nézd meg a számláidat! Azon fel van tüntetve, mennyit takarítasz meg (az állítólagos) rezsicsökkentéssel. Vajmi kevés köze van ott feltüntetett díjaknak a most bejelentett teljes, piaci árakhoz. És nem azért, mert hirtelen ekkorát emelkedtek hóközben.


[link]


Egyértelműem, most próbálja visszalapátolni a lóba a sz.rt a fidesz. Amit elloptak, NER lovagokhoz juttattak, azt a kis embereken akarják beszedni. Hatalmas pénzosztást rendeztek a választás előtt, mert nem voltak biztosak a győzelemben. Valakinek ezt vissza kell termelnie az államkasszába és tuti nem a NER haveroktól szedik be.

2022. júl. 14. 18:48
 28/35 anonim ***** válasza:
14%
Nem értem amúgy ezt a kényszerkatázást. Ha nem tudtok megélni, pláne gyerekekkel, akkor el kell menni alkalmazottnak, bolti eladónak, gyárba vagy valahova akár. Tudom, hogy ezt senki nem akarja, de jobb egy fix munka fix fizetéssel és mellette próbálkozni vállalkozni, mint megfagyni a gyerekekkel együtt.
2022. júl. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
92%
30: én is katázok, vagyis nemsoká csak katáztam. A környéken olyan meló, amit össze tudok egyeztetni a gyerekekkel, szaros 200 ezres fizetésért van. Jelzem, diplomás vagyok, egy közép és egy felsőfokú nyelvvizsgával. Rohadtul nem lennék kint a vízből vele. Katával 400-450 volt a nettóm, most majd az átalányadóval is 200-250 lesz, juhéj. Hol segít rajtam, ha elmegyek alkalmazottnak? Ugyanilyen szarul keresnék, de legalább még azon is szenvedhetnék, odaérek-e időben a gyerekekért, mit csinálok szünetekben, vagy ha valamelyik beteg.
2022. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Mi is diplomások vagyunk. Dolgoztam én betanított melósként is, fizikai munkát is végeztem, eladóit is, de ha már tanultam, nem szeretném elhagyni a tudásomat. Ha pedig nem művelem, lemaradok, kimaradok a körből. Voltam már olyan helyzetben, nagyon nehéz volt visszatérni.

Alkalmazott voltam a köztévében, de leépített a fidesz! Speciális szakmai tudásomat kenhettem a fejemre, pedig folyamatosan fejlesztettem magam.

Ahogy más írtam, nejemet kórházból építette le a fidesz, terhesen!

Ezért lettünk kényszervállalkozók, próbálunk megélni a saját lábunkon a tudásunkból, ha már alkalmazotti munkát nem találunk, ill. ha igen, nem fizetnek érte annyit, hogy megéljünk. Ötvenes éveinkben járunk, már nemigen vesznek fel! (ciki fiatalon idősebbnek dirigálni. Legutóbbi pár hónapos alkalmazotti munkámnál pl. az összes vezetőbeosztásúnál képzettebb voltam, az élettapasztalatról nem is szólva.)

2022. júl. 14. 19:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!