Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit csinálnátok, ha lenne két...

Mit csinálnátok, ha lenne két gyereketek, átlag vidéki fizetésetek, hiteles házatok és hirtelen a pénzeteken felüli nagyobb gáz számla érkezne hónapokon keresztül?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve. Csak nem maradhatunk fűtés nélkül. Jól élünk, nem nélkülözünk, luxus ugyan nincs, de ha most nem tudjuk kifizetni a gázt télen, mégis mi lesz??? Ti hogy látjátok ezt?

Rettegek ettől az új rezsi rendszertől.


Eddig 40.000 körül volt nekünk a fagyos téli időszak/hó. 27.000 ha pulcsisan voltunk, de az még a baba előtti időszakban. Nem fogunk tudni 100+ ezres számlát kifizetni..



2022. júl. 15. 00:11
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
34%

Ha a fideszre szavaztam, boldogan tapsolnék

Ha nem, akkor szívnám a fogam

2022. júl. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
41%

#10 nem tom ki pontozgatott, én nem, de amúgy lehet nyerni, ha jobb a százalékod, vagy mit kell ezzel foglalkozni?


Egyébként meg: nyilván télen sehol sem fogják kikapcsolni a gazt. Ha túl sokan fizetésképtelenek lesznek, akkor majd úgy is hoz a fidesz valami intézkedést hogy elenged belőle hogy érezd hogy az ő kegyuktol függ hogy van-e melegvízed, szal nem kell parazni.

2022. júl. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg valami lesz….ez így nem maradhat, mert éhen hal a nép.


Nekünk a gáz okés, éppen, kis lakásban lakunk.

De a villany felette van.

Átalányt fizetünk, eddig 6-7 ezer körül fizettünk, de decemberben született baba, többet mosunk, és volt neki a szobájában kiegészítő elektromos fűtés, na meg ugye egész nap itthon vagyok, több fogy, mint előtte, amikor délután négyig a munkában voltam. Többet megy a főzőlap is.

Úgyhogy a tavaly augusztusi leolvasás óta, amikor a 6-7000 Ft átalány meg lett allapitva, már most elment 3000 kw. (Az évi 2500 helyett)

És ezt nem tudom, hogyan lesz. Azt mondtak, hogy augusztus 1től élnek az új árak. Tehát akkor ezt az előző évi plusz fogyasztást még a régi áron fizezhezem ki, csak az új àtalány lesz magasabb? De azt meg honnan fogja tudni a szolgáltató, hogy augusztus 1-én nekem mennyi volt az óra állás? Aznap nem tud mindnekinek leolvasást csinálni.

Mit gondoltok?

2022. júl. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
80%

Ha fokozatosan csökkented a hőmérsékletet egy kicsivel, akkor hozzá lehet szokni egy hpkicsit huvosebbhez. Nem kell 25 fok a szobában, 22-23 is tökéletes.


Amúgy meg mással probalnek spórolni. Pl az élelmiszerek rengeteget lehet, ha az ember heti/2 heti, esetleg teljes havi menüt tervez, listával vásárol és csak azt veszi, ami szükséges.,

2022. júl. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim válasza:
35%

10, a kérdésedre a válasz: igen.

Kész tényekkel ide nem szabad jönni.

Ha azt írtad volna, hogy fidesz, akkor fel lennél pontozva, ennyi 😁

2022. júl. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
78%
Hány fokot tartotok? Mi 21-et, nem fagytunk még meg.
2022. júl. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként ahogy írták, jobban jártok átalánnyal, akkor is ki kell fizetni a pluszt, csak nem egyben, hanem elosztva, szóval nyáron majd 3 ezer forint helyett fizettek 15-öt (ez csak egy tipp).


Ezen kívül, vegyétek le a fűtést 19-20 fokra és húzzatok vastag zoknit, pulóvert, higgyétek el, nem fogtok megfagyni.


Mást úgysem tudtok tenni.

2022. júl. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy időzített bomba volt.
2022. júl. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
81%

Már most kezdjetek el gyűjteni pénzt télre, vagy váltsatok fatüzelésre, erre ha hitelt vesztek fel, az is olcsóbb, mint a fűtés számla.


Off topic: Ezt csak azért írom, mert vernyognak, hogy nem a fidesz hibája... a pénzek ellettek tapsolva szét lettek osztva a haveroknak, üres a kassza. Ez a fidesz hibája. Ja, az ellenzék se tudná most jobban kezelni, mert üres kincstárat kaptak volna áprilisban. Én a haldokló nyugaton élek és az állam minden egyes háztartásnak alanyi kogon £400-ot küld ki, hogy támogassák az áremelkedést. És erre még jön az, hogy akinek alapból jár valamilyen támogatás, pl mert nem elég a fizu és gyerek van, vagy egyedülálló szülő, vagy rokkant stb, még extra £650 font lesz idén kiutalva, hogy kitudjanak mindent fizetni. Szóval de, a fidesz hibája, mert az elmúlt 12 év alatt elköltötték azt a pénzt amit egy ilyen helyzetben fel lehetne használni a válságkezelésre, sőt tovább megyek, ha nem akkora tróger OV akkor az EU is segítene extra pénzzel, de így hogy stadionokra költik, meg szétosztják maguk között, meg megduplázzák a fizetésüket, persze, hogy erre nem jutott.

2022. júl. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
83%

Meg ugye a vissza osztott 800.000….

Komolyan gondoltuk azt, hogy nem szedi vissza a kormány?

2022. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!