Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit csinálnátok, ha lenne két...

Mit csinálnátok, ha lenne két gyereketek, átlag vidéki fizetésetek, hiteles házatok és hirtelen a pénzeteken felüli nagyobb gáz számla érkezne hónapokon keresztül?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve. Csak nem maradhatunk fűtés nélkül. Jól élünk, nem nélkülözünk, luxus ugyan nincs, de ha most nem tudjuk kifizetni a gázt télen, mégis mi lesz??? Ti hogy látjátok ezt?

Rettegek ettől az új rezsi rendszertől.


Eddig 40.000 körül volt nekünk a fagyos téli időszak/hó. 27.000 ha pulcsisan voltunk, de az még a baba előtti időszakban. Nem fogunk tudni 100+ ezres számlát kifizetni..



2022. júl. 15. 00:11
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
70%

Minek kellett gyerek?


Mire ment el az adóvisszatérítés, és a korszerűsítési felező hitel vagy a csok?


Adóvisszatérítés nem a Balcsin nyaralgatásra kaptàtok, hanem a gyerek jóllétére kellett volna félretenni vagy jövőjére.


Útszéli kutyát nem érdekli hogy mi lesz a gyerekeddel otthon, fizetem az adómból az iskola/ ovi fenttartását, annak a kifűtését szóval nehogymár érdekeljen bárkit is hogy otthon mit csináltok majd vele….

2022. júl. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
24%

Adóvisszatérítés nem a Balcsin nyaralgatásra kaptàtok


A "szavazz a fideszre" kapták, de mindegy. Én is ismerek olyan családot, akik elugrottak 2 hétre ide Kubába nyaralni, és most sír a szájuk.

2022. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
47%
Ja bocs, akkor Kubára. Én csak ilyet ismerek aki ebből megy/ment/készül nyaralni. Mert ugye a nyaralás az elengedhetetlen és nagyon nagyon fontos a magyar ember életében, főleg hogy a pólyás csecsemőt is vinni kell mindenképp magaddal és nyomatni facera a képeket hogy “jó sok pénzünk van”
2022. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
72%
Hát igen, aki baromságokra költötte az SZJA visszatérítést, azt nem tudom sajnálni. Sőt, igazából még vissza is venném tőle, hogy nem érdemelte meg.
2022. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező am te hova mész nyaralni vagy hol voltál a családdal nyaralni?

Mert én nem jutok el sehova mert fizetnem kell a ti nyaralásotokat, tőlem levonják az szja-t meg minden. 🤷🏽‍♀️

2022. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

35: Hát mi nem nyaralásra költöttük. És nem is kaptunk sokat, mert gyed-en vagyok.

És igen, sajnálom hogy hiteles a házunk, de eddig albérletben éltünk és legalább most kevesebb pénzért a magunk házát fizetjük. Szóval ne áskalodjunk más életében, mint mondtam, normális életet élünk, nincs luxus, kulturáltan és teljeskörűen ellátjuk magunkat.

Annyi, hogy nem lakásba hanem házba költöztünk, így a rezsi más. 20 fokot szoktunk tartani a házban télen. Nincs medence, nincs szauna, nincs külföldi nyaralás. Mi inkább belföldön kirándulunk.


Nehéz nem belekeverni a politikát a kérdésbe, de szerintem itt most annyira mindegy hogy mi a forrás, a jelenlegi válságot így is úgyis meg kell élni valahogy, kíváncsi voltam más hogy viszonyul ehhez, mit tud kezdeni hasonló helyzetben.

2022. júl. 16. 00:13
 37/53 A kérdező kommentje:
Jaaaa és nem is a csok segített minket, mert 2 gyerekre ezek az árak mellett semmi nem jár még 🙃 babavárót se vettünk fel.
2022. júl. 16. 00:14
 38/53 anonim ***** válasza:
100%
:D Hát b...meg, fogalmam nincs mit csinálnék, még csak fel se köthetném magam, hisz van gyerek! Fele ennyi bajom van és így sem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel! Mit mondjak neked erre, mit csinálj? Én is csak vakarom a fejem.
2022. júl. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
0%
Mégis mennyi a jövedelmetek? Mert manapság két felnőtt normális megélhetése a lakáshitelen felül kb 300 ezer, egy gyerekkel 450, kettővel meg 550. Szóval ha csak 100 ezer a lakáshitelen ék, akkor is nettó 650 jövedelem kell. Ha nektek nincs ennyi, akkor bizony nem kellett volna 2 gyerek.
2022. júl. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, mindenki ezzel jön, de én alig ismerek valakit aki 300as fizetést kap, pedig budapestiek voltunk. Lehet hogy a többség így keres, de mi csupán 200-akat kapunk. És eddig elvoltunk. Mindenkinek normális ruhája cipője, főtt kaja az asztalon, 2 autó stb. De nehogy már rosszul érezzem magam, hogy nem érjük el a 300-at fejenként. Ez van, nekünk az inflációig nem volt gondunk. De ki a f@szom gondol arra X évvel ezelőtt, hogy ne vállaljunk már gyereket mert mi van ha egyszer infláció lesz? Így kihalna az emberiség. Tudom hogy jót tenne a földnek, de mi családot szerettünk volna és fent is tudjuk tartani ha nem cseszedődött volna el a forint. Így se leszünk talán rosszul, de több lesz a paprikás krumpli és 18 fok lesz a házban......
2022. júl. 16. 09:08
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!