Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit csinálnátok, ha lenne két...

Mit csinálnátok, ha lenne két gyereketek, átlag vidéki fizetésetek, hiteles házatok és hirtelen a pénzeteken felüli nagyobb gáz számla érkezne hónapokon keresztül?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve. Csak nem maradhatunk fűtés nélkül. Jól élünk, nem nélkülözünk, luxus ugyan nincs, de ha most nem tudjuk kifizetni a gázt télen, mégis mi lesz??? Ti hogy látjátok ezt?

Rettegek ettől az új rezsi rendszertől.


Eddig 40.000 körül volt nekünk a fagyos téli időszak/hó. 27.000 ha pulcsisan voltunk, de az még a baba előtti időszakban. Nem fogunk tudni 100+ ezres számlát kifizetni..



2022. júl. 15. 00:11
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
83%
#19, egyetértek. Nem elkokózni/yachtozni/kvázni kellett volna azt a pénzt, hanem a lakosság energetikai támogatásával felkészülni a jövőre.
2022. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim válasza:
10%

Mekkora politológusok vannak itt.

Két pelenka csere között tanultátok ki a szakmát? 😃

2022. júl. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nem nagyon lesz más választásotok, mint spórolni előre. Le kell mondani mindenről, ami nem nélkülözhetetlen. Szerencsére nem egész évben kell fűteni. Hosszú távon viszont el kell gondolkodni, nem tudtok-e olcsóbban lakni. Kislakásban élni, nem házban. Tömegközlekedni, a munkahelyhez olyan közel lakni, amennyire lehet.

Ezek az energiaárak nem fognak visszaesni a "rezsicsökkentett" szintre.

2022. júl. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
80%
#22 attól még mert van gyerekem, én is dolgozó felnőtt ember vagyok. Nyilvánvalóan nincs egy garas sem az államkasszában, különben már intézkedtek volna. A többi meg tény. Míg én kapok pénzt, hogy a többlet rezsit kifizessem, addig te nyögheted ki az extra pénzt.
2022. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak el lettek tapsolva, de talán nem kellett volna az a rengeteg CSOK , meg adóvisszafizetés, amivel aztán azok is megszívták akiknek nincs gyerekük, hiszen az ingatlan és építőanyagárak az egekben vannak. Év végén meg lejár a moratórium is és lehet majd fizetni tovább a hiteleket, már aki tudja ilyen árak mellett, és ha nem jön össze a gyerek akkor többszörös kamattal. Várható az újjabb válság, csak most nem pár milliós tartozással maradnak fedél nélkül az emberek, hanem 50+ milliókkal.
2022. júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 NTBS ***** válasza:
72%

Takarékosság.

Ne dohányozzatok. Olcsóbb élelmiszerek. Csapvíz (desztillálva, ha lehet). Gyalog és kerékpárral valamint tömegközlekedéssel mindenhova. 20 fok max.

2022. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
100%
25# Csak annyiban helyesbítenélek, hogy a válság már garantáltan jön.
2022. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
75%

Én nem csinálnék semmit. Ugyanis átlag vidéki fizetésre és hiteles házra nem vállaltam volna be két gyereket.

Tessék: ide vezet az, hogy az embereket az esztelen szaporodásra buzdítják.

2022. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
89%
Aki azt írta, hogy legyenek a gyerekek minél többet oviban, suliban... az miből gondolja, hogy ott majd meleg lesz? :)
2022. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%

Négyen vagyunk egy lakásban.


A havi fogyasztás átalányban 290Kwh.



Ez "kissé" megemeli majd a villanyszámlát, még ha csak a negyedét nézzük.



A gázt meg már ne is említsem, jelenleg 26.000 átalánnyal.


Kb. 50-re jön ki most a rezsi.



A jelenlegi táblázatok alapján ez augusztustól 180 lesz.



Vagyis fejenként 12-13.000 helyett 45.000 ft várható (30-35.000 ft /fő lesz az emelés) , ami kb. 270%-os növekedést jelent.


Azért ezt szerintem bárki megérezné.

2022. júl. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!