Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes lehet most budapesten...

Érdemes lehet most budapesten panelt venni? Lehet hogy a panelek ára újabb lendületet kap az alacsony rezsi díjak miatt?

Figyelt kérdés
Lakás vásárlás előtt állok (már egy ideje húzom, de csaknem akarnak lejjebb menni az árak) Az új rezsidíjak miatt erősen gondolkodom hogy panelt kéne venni. Távhővel fűtés (amit EGYELŐRE nem érint a rezsiár emelés), kis alapterület, gázzal max a tűzhely megy, húdenagy áramfogyasztó talán a sütő lehet, meg egy klíma (laktam panelban, 70kwh fölé sose ment a havi fogyasztásom) A belvárosi, tégla építésű, nagy belmagasságú gázkonvektoros / villanyfűtésű lakások most nem tűnnek túl vonzónak..
2022. júl. 15. 00:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. júl. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Rezsi szempontból jelenleg ideális.

Mi ketten full HO-ban, 2 klímával, villanysütővel mosogatógéppel nem érjük el a 200 kWH-t.


Itt nincs gáz se, fűtés távhő.


Szóval rezsi szempontból megéri, de azért ha a kormány nagyon akarja, akkor minket is megtalál, szóval nem életbiztosítás.

De mivel lakni kell valahol, ez jelenleg egy költséghatékony opció, főleg egy fiatalnak, mint mi.

2022. júl. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Áhh, nem... az ingatlanválság leviszi mindennek az árát. Én onkább megvárnám ezt. Balatoni nyaralóval kezdeném majd, hiszen az emberek nem az ozthonukat adják el először, hanem ami nem létszükséglet. 5-10 éven belül durván vissza fog jönni az ára, csak jól találd el, hogy mikkr lesz a padlón az ár. A rezsibejelntéssel azt hiszem elindult a verseny... ősszel brutális árverseny lesz az ingatlanpiacon, mindenki szabadulni akar mejd a dolgoitól.
2022. júl. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%
3mas legyen igazad azt kívánom.
2022. júl. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
Biztos nem vennék semmit. Most várni kell, megfordulni látszik a tendencia.
2022. júl. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát jo lenne de eddig minden jóslás ellenére csak emelkedtek az árak.
2022. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A szigeteletlen, nagy házak ára fog csökkenni vagy stagnálni. Mivel valahol lakni kell, a panelek, olcsóbb fenntartású társasházi lakások lesznek kelendőbbek.
2022. júl. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Igen, a nagy regi szigeteletlen hodalyok,amiket 200 e ft kifuteni. Bar ha jo aron van,biztos fel lehet ujitani azt is..
2022. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
Amugy a tavhot se kiabalnam el. Egyik nap egyszer csak bejelentik, hogy az is 6x aron megy.
2022. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#3: király lenne balatoni nyaralóra gyűjteni, de egyelőre nekem budapesti lakhatás kellene kigazdálkodható fenntartási költségekkel, nem ingatlan spekulálni akarok..:D Amúgy a balatoni nyaralók áresésében sem bíznék annyira, nekünk is van a családban, sok barátomnak / kollegámnak van, és nagyjából mindenki azon az állásponton, hogy bármennyire is durva áron adnak-vesznek, nem adja el mert utána képtelenségnek tűnik újra venni x év múlva. Máskérdés persze ha valakinek a lakhatása kerül veszélybe és ezért kell eladnia, de szerintem ez egy szűk réteg lehet...fene tudja. Plusz a nyaralót nem is érinti szerintem ez a rezsi emelés, nyáron nem kell túlsok villanyt fogyasztani (max klima) fűteni meg nem kell gázzal.


Lakhatás viszont kell, és perpil úgy néz ki, hogy városban a legjobban kigazdálkodható életforma, a panel.


A távhő árával egyébként szerintem azért necces babrálni, mert azt pl a panelban (legalábbis a legtöbbben) le sem tudod kapcsolni. Nincs egyedi mérő, meg ilyenek, egyszerűen ősszel elindul a fűtés, és vmikor tavasszal véget ér. Nincs opció, hogy spórolj rajta. Édesanyámnál speciel le lehet tekerni, mert kciseréltette a radiátorokat, de akkoris az átalányt fizeti, akkoris ha 30 fokra fűt fel télen, vagy akkoris ha be se kapcsolja. (de akinek meg a gyári radiátora van, azon szabályozó sincs)

2022. júl. 15. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!