Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes lehet most budapesten...

Érdemes lehet most budapesten panelt venni? Lehet hogy a panelek ára újabb lendületet kap az alacsony rezsi díjak miatt?

Figyelt kérdés
Lakás vásárlás előtt állok (már egy ideje húzom, de csaknem akarnak lejjebb menni az árak) Az új rezsidíjak miatt erősen gondolkodom hogy panelt kéne venni. Távhővel fűtés (amit EGYELŐRE nem érint a rezsiár emelés), kis alapterület, gázzal max a tűzhely megy, húdenagy áramfogyasztó talán a sütő lehet, meg egy klíma (laktam panelban, 70kwh fölé sose ment a havi fogyasztásom) A belvárosi, tégla építésű, nagy belmagasságú gázkonvektoros / villanyfűtésű lakások most nem tűnnek túl vonzónak..
2022. júl. 15. 00:19
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Amugy a tegnapi portfolio checklist podcastben pont kulon kiternek a tavhore, hogy az miert maradhatott ki, ha esetleg valakit erdekelne (pont azt hozza fel reszben amit en is irtam, hogy az egyszeruen nem merheto)
2022. júl. 15. 18:03
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne mérhető? Minden mérhető. Mástnem úgy, hogy a tavho ceg hany lakasba szolgáltat aztan osztani szorozni. Persze a szamlazott osszeg mas teszta, de ha nagyon akarnák akkor azt is lehet merni.

És ha mar kozteherviseles, akkor a kiba nagy mennyisegu távhős érdekes lenne ha kimaradna!

2022. júl. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem meri meglépni a távhőemelést. Pesten rengeteg van, akkor több ezren mennének tüntetni.
2022. júl. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Házközponti fűtés van, lent van egy kazàn, 150 lakás, nincs külön mérő, 22 ezer a kktg, ebben korlátlan hideg-melegvíz és a fűtés van benne és a szokásos kktg dolgok. Ezen felül van főzőgàz 2300/3, havonta és villany 4-5 ezer (meg net, de az egyèni). Egy 35 nm lakásról beszélünk.A tàvhő is gàzból keletkezik, olvassatok utàna, úgyhogy annyira ne örüljetek. Én nem tudom mi lesz, 31-èn jön ki a közlöny, addig szerintem fogyok 5 kilót az idegtől, annyira fèlek, hogy mennyivel kell többet fizetnünk, de azt már eldöntöttem, hogy költözünk külföldre, eddig is tervben volt, de most plàne, én nem bírom már ezt a jog és létbizonytalanságot.
2022. júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

A Bp-i panelok zőmében(90%) már ott van a mérhető/-szabályozható fűtés. Nagy részük be is lett szigetelve,így várhatóan az ilyen panelek ára nem fog,vagy legalábbis csak keveset fog esni,(ha egyáltalán esni fog) ,én szerintem.

Az biztos hogy az ingatlan piac fel fog bolydulni 1-2 hónapon belül,és lesz ami szinte eladhatatlan lesz!

2022. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#12 Biztos vissza lehetne vhogy fejteni, meg biztos ki lehetne matekolni, hogy mennyivel kell növelni a távhő számlát, de az még mindig nem változtat azon a tényen, hogy a távhősök nem tudnak spórolni, mert nem egyedileg van mérve a fűtés. Lehet hogy vki a 8dikon letekeri a radiátorát, mert spórolni akar, de közben mindenki más meg fullra tekeri, akkor ugyanúgy nagy lesz a ház fogyasztása, és az átalány miatt mindenkinek ugyanúgy nőne.


itt van am a podcast, második felében beszélnek a távhőről: [link]

2022. júl. 16. 17:07
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolso dehogynem. A panelok 85% ban egyedi mérők vannak lakasonkent,azon belul radiatoronkent. Wifis eszkozzel olvassak le minden evben. Szoval igy nem fair.
2022. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is egyedi mérős a távhő. Pont a héten cserélték újra :D

Eddig 3 panelban laktam, mindenhol volt egyedi mérő, szóval, ha nagyon akarják akkor persze rajtunk is behajtják.

#2 voltam

2022. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

egy haveromnál kaszásdűlői panelba semmilyen mérő nincs pl. Akkor ott h fogják kimatekolni h ki mennyit fogyaszt? Speciel ha a távhő most fogná magát és az összes radiátorra felszereltetne egy ilyen mérőt, az más tészta lenne.


Érdekes adat lenne egyébként, a budapesti főtáv mennyi gázt használ havonta. Mert amennyire tudom, pl a főtáv nem is közvetlenül gázzal melegít, hanem javarészt hulladékhőt használ

2022. júl. 16. 17:40
 20/25 anonim ***** válasza:
Légköbméterre számolják a fogyasztást, ahol nincs mérő.
2022. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!