Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Költözzünk vagy maradjunk?

Költözzünk vagy maradjunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

1 hónap múlva kapjuk meg a nemrég vásárolt családi házunk kulcsait.

110 m2,70-es években épült kádár.

Szigeteletlen,gáz és vegyestüzelésű fűtéssel,villanybojlerrel.

Eredetileg úgy terveztük,hogy költözés előtt belül csinosítjuk,amig nem ott lakunk,majd jövőre szigetelünk,és cseréljük a régi gázkazánt.

Most viszont maga a költözés is bizonytalan lett.

Ha le is szigeteljük idén,kap egy új kazánt,padlásra is rakunk szigetelést,akkor vajon még mindig a gatyánk is rámegy a rezsire?

Jelenleg panelban élünk,a lakásunk megmarad,nem adtuk el.albérletbe szántuk.

A házat így szerintem nem tudjuk kiadni,senki nem fogja kifizetni a várható rezsit.ha csak áll magában fűtetlenül az sem a legjobb.

Ha szigetelünk és csérélünk kazánt(nagyon régi a jelenlegi),plusz hétvégente rásegítünk a vegyestüzelésűvel beleférhetünk a 144m3-be?

A villanybojler tényleg annyira sokat fogyaszt ahogy ismerősök mondják?sosem használtunk még ilyet.

Mit csinálnátok a helyünkben?

Átlagos 4 tagú család vagyunk,jelenleg 7-8 millios keretünk lenne a házra.szigeteléshez csak anyag kell,párom burkoló,köműves, megcsinálja maga.

A konyhabútor a házban kuka,de lehet már szép használtakat venni 4-500 ezerért gépekkel,és csak azt cserélni amit nagyon muszáj.(asztalossal,új gépekkel 2,5-3 misi lenne)

Ezen kívűl a ház többi része szépen felújított,karbantartott.


2022. júl. 16. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el kellene dönteni, mi a fontosabb. Az esztétika (új konyha), vagy a korszerűsítés. Ekkora háznál szerintem kizárt, hogy mai árak mellett kijöjjön mindkettő.

120 nm-es 90'es évekbeli házban lakunk. 2 éve cseréltettük a komplett fűtési rendszert, műanyag nyílászárók vannak és 8 éve szigeteltettünk. Beférünk az átlafogyasztók alá. Villanyban nem. Én nagyjából erre számítanék nálatok is, ha korszerűsítetek.

2022. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem gond elengedni az új konyhát.én mondtam páromnak,hogy szerencse,hogy még nem szerződtünk az asztalossal,csak árajánlatot kaptunk,látványtervel.

Sokkal sokkal olcsóbban is kihoznám a számomra használható konyhát.viszont ő nem szivesen engedi el.nem is értem miért,nem ő használná.

Szerintem sem elég mindkettőre a pénzünk.

Azt mondod ha szigetelünk beleférhetünk?

Anyóséknak 2000ben épült a házuk,akkori szigeteléssel(alul,oldalt,felül is szigeltelt,de gondolom a mai szigetelések már jobbak) az évi gáz fogyasztásuk kb 500m3 el haladja meg az állítólagos átlagot.melegvizet is gáz csinálja náluk.

2022. júl. 16. 08:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ezt így nem lehet megmondani. Nem mindegy, hogy egy 5 centis plosztirol réteget csúfolunk szigetelésnek, amit Pista bá abszolút szabálytalanul felragasztgatott valami otthon 10 éve pakolgatott csemperagasztóval, mert menő szigetelni, vagy egy szakemberek által kiválasztott, jól megtervezett együtthatókkal rendelkező szigetelőanyagot vásároltok, ami szakszerűen kerül felhelyezésre. Egy téglaháznál figyelve pl. arra, hogy nem feltétlenül ugyanaz a méretű szigetelés az előnyös a falra, mint a beton koszorúra, hogy a lábazati szigetelések rendszerinti elhagyásáról már ne is beszéljek.

Mi megterveztettük a szigetelő cég energetikusával, több variációt is összerakott nekünk és szakember csinálta is meg. Kicseréltük a födém szigetelést is és alulról, az alagsorról is szigeteltük a házat. Önmagában is hozott változást, de nyilván a fűtési rendszer korszerűsítésével együtt működik ez. Hiába szigetelsz, ha van egy ezer éves nyílt égesterű gázkazánod, ami ma már semmilyen szabványnak nem felel meg és totál energiapazarló.

Én keresnék egy energetikust, kifizetném neki azt a 20-40 ezer forintos szakértői díjat és mondja meg mivel lehet eredményt elérni.

2022. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem szigetelve van, nagyobb, mint a tiétek, és nagyon neccesen, de belefér. Ésszel kell fűteni. Lekapcsolni, ha nem vagy otthon, stb.
2022. júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem költöznék, mert így szép kényelmesen feltudjátok újítani, és nem kell a koszban lakni hónapokig. Ha van pénzetek, akkor a szigetelés mellett érdemes egyből napelem és napkollektor rendszerbe is beruházni így jelentősen tudjátok csökkenteni a rezsit. Egy jó hőcsöves napkollektor még a fűtésbe is be tud segíteni. Egy 120 literes bojler meg simán elhasznál 80-90kWh-ot akár használjátok akár nem.
2022. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: "Egy 120 literes bojler meg simán elhasznál 80-90kWh-ot akár használjátok akár nem." Mire gondolsz nem használás alatt?
2022. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Hőntartásra. Elváltam, és korábban 4-en laktunk itt, de most egyedül, és szinte alig használok melegvizet, mert a hétközben illetve szombati túlóra után is a cégnél fürdök. Mosásra, mosogatásra van gép, tehát minimális a melegvízfogyasztásom. Havi szinten diktálok, és régen is ennyi volt amit lejelentettem, és most ezzel a fogyasztással is. Kis ingadozás persze van a téli-nyári leolvasások közt,10-20kW, de nagyjából ennyi mindig. Tehát most a fogyasztás nagyrésze csak a hőntartásra megy el.
2022. júl. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!