Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek most érdemes a...

Szerintetek most érdemes a mai bejelentés után átállni klimás fűtésre?

Figyelt kérdés
Pontosan duplája a gáz fogyasztásunk mint a megszabott limit, ellenben 2 klimával ki tudnám fűteni szerintem a lakást. Így hogy a villany végül is "csak" a duplája limiten felül, ellenben a hétszeres gáz árral, szerintetek érdemes klímát szereltetni? Nincs tapasztalatom a klímás fűtéssel.

2022. júl. 21. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mekkora a lakásod.
2022. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a H tarifa ára elvileg nem változik, úgyhogy én is fontolgatom hogy a villanyradiátor helyett/mellett kéne egy klíma.
2022. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
65m²
2022. júl. 21. 12:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 H tarifa kiépítése, ha nem szabványos a villanyóra szekrényed vagy nem fér el benne több óra, akkor 400-500 ezer forint. Bár szerintem még így is megéri, ha nem nyúlnak hozzá a H tarifához.
2022. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Számold ki azért előbb, hogy adott energialeadást gázból és áramból mennyi lenne elérni.


Másik, H tarifának köze nincs a sima klímához, hacsak nem hőszivattyúd van... vagy olyan alapú:


[link]


És áramszünet esetén konkrétan megfagysz. Vagy, fizeted a gázt.


Nem biztos hogy - mivel most hirtelen aki lakásban lakik, átáll elektromos fűtésre - fogja bírni a többszörösére nőtt igényt az ellátó rendszer...


Na de majd meglátjuk.

2022. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Hacsak nem szobai kályhád vagy kandallód van, kell áram a fűtéshez többnyire.

Amúgy évek óta fűtünk villannyal és még soha nem fagytunk meg, pedig néha-néha volt már áramszünet.

A többivel egyetértek amit írtál.

2022. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Másik, H tarifának köze nincs a sima klímához, hacsak nem hőszivattyúd van... vagy olyan alapú:"


Nincs olyan klima ami nem hőszivattyú. A klimák nagyrésze teljesiti a H tarifa feltételeit. Már a legolcsobbak közt is.

2022. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 10 évvel ezelőtt igazad lett volna. 7-es válaszoló mindent leírt.
2022. júl. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%

Klíma nem éppen fűtésre való, hiába van rajta irányváltó opció. Egyrészt nevetséges a teljesítménye, másrészt abban a zúgásban fújtatásban akarsz élni? Két hétig kibírja az ember nyáron, de egész évben 0-24? Egy klímának összehasonlíthatatlanul nevetséges a teljesítmény egy átforrósodott, méter hosszan lángoló konvektorhoz képest. Még ha hozná is, fújtatnia kéne, mint állat. Harmadrészt a meleget nem a plafon magasságban lökjük ki, mert ott is marad, alulról meg felfázol. Nem véletlen fordítva csinálják.

(Van klímám, játszottam már ilyet heccből.)

2022. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is úgy lesz, hogy egy rakás háztartás bevezeti, majd rátesznek valami plusz költséget, vagy megszűnik a kedvezmény. Volt már erre nem egy példa.
2022. aug. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!