Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tehát aug.1-től a havi limitet...

Tehát aug.1-től a havi limitet nézik majd, és ha azt vki túllépi, akkor a maradék automatikusan magasabb áron lesz számlázva? Tehát nincs az, hogy éves átlag?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam, a közlönyt most fogom majd, de nem nagyon tudok ilyeneket értelmezni még. :(

2022. júl. 21. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én villanynál alapból éves elszámoláson vagyok, de azt hiszem gázból is erre állok át. Így tuti hogy éves szintet néznek, abba pedig biztosan beleférek.
2022. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
90%
#1 Feltéve ha ezt meg nem szüntetik
2022. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Senki nem tud még semmit. Felhívtam a gázszolgáltatót. Hetfőre letisztul akkor hívjam őket azt mondták.
2022. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Ez kivitelezhetetlen. Ehhez havonta le kéne olvasni az órákat - erre pedig egyik szolgáltatónak sincsenek emberei.

Ebből is látszik komoly előkészület és megvalósítás- és hatástanulmány készült a törvény benyújtása és 1 napos elfogadása előtt. Kb. ez jellemző a kormány egész működésére.

A legvalószínűbb hogy továbbra is az átalány mennyiséget számlázzák ki, csak ketté szedve az "okosok" szerinti átlagfogyasztást és az afelettit.

2022. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 qkker1 ***** válasza:
77%

"Ez kivitelezhetetlen. Ehhez havonta le kéne olvasni az órákat "


Nálunk speciel havi diktálás van, úgyhogy megoldható a probléma.

2022. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

#4

Miért kivitelezhetetlen? Évek óta havonta olvasom le az órát.

2022. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Én is havonta diktálom a gáz és villanyóra állást is. Gyűlölöm a meglepetéseket, inkább havonta fizetem a valós fogyasztást.
2022. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
#7, ez áramnál oké, de a téli gázszámlát sokan nem tudják/akarják egy összegben befizetni, neki sokkal okésabb az átalány.
2022. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 qkker1 ***** válasza:
81%

8


Sok ismerősöm nyáron többet diktál, és télen utoléri a számlát.

2022. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
qkker1, és nem lenne egyszerűbb diktálgatás nélkül bevállalni egy egyenletes átlagfogyasztást? :) Miért kell bonyolítani azt, amit lehet egyszerűbben. Ettől függetlenül lehet az óraállást pl. excelben rögzíteni.
2022. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!