Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Eddig 2 telet fűtöttem gázzal....

Eddig 2 telet fűtöttem gázzal. A gázt csak fűtésre használom. Az első telet 740 köbméterrel fűtöttem ki, a másodikat 2740 - nel. Rendben lehet-e a gáz fűtőértéke?

Figyelt kérdés
Minden tekintetben változatlan körülmények között. Ez 'megér egy misét'...egyelőre csak a döbbenet, ami jellemzi a lelkiállapotomat
2022. aug. 2. 14:12
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Most néztem csak a 'számok mélyére'...hogy lett ez az energia-mizéria. Nem tudom, független szervezet-e az, amelyik (esetleg) ellenőrzi a gáz fűtőértékét....(Magyarországon???) Mi független MA Magyarországon (???)
2022. aug. 2. 14:15
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Létezhetetlen ekkora eltérés. Biztosan jól nézted? Én 6 éve, amióta ebben a lakásban lakunk, változatlan körülmények között havonta diktálom a pontos fogyasztást és évről-évre kb. ugyanaz. Ha egy kicsit hidegebb, vagy hosszabb a tél, természetesen meglátszik a fogyasztáson, de csak kicsivel.
2022. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
48%

igen.erről nem beszélnek.A gázt m3 ben mérik,de hőmennyiséget számolnak el.

Tehát zsul (jul) van.A jó minőségi gázból kevesebb is elég.A gyengénél meg csak az óra forog gyorsan.A lakosságnak a gyengébb is jó.Azokban az ipari gyárakban,üzemekben ahol fontos a jó minőség,ott az volt,van.

Pl ahol üveg gyár is van,Tungsram.

2022. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

ott meg kéne nézni a számlákat jobban,

ha mindkét évben október - március


és előző évek?

2022. aug. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Mivel én csak fűtésre használom, valójában a téli hónapok számítanak. Ha volt is valami különbség a részleteket illetően...szerintem nem lehet ilyen arányú különbség összességében. Itt valami bűzlik.
2022. aug. 2. 21:04
 6/30 A kérdező kommentje:
Én átalányban fizetek....csak arra tudok hagyatkozni, amiket fotóztam havi (sőt, heti - kétheti ) gyakorisággal) (gázóra). Év közben ez a mértékű különbség 'elsiklott'...és nem is különösebben foglalkoztam a cizellálással...mert fizettem átalányban 23 ezer forintot....nem is nagyon érdekelt...de így most már egyre biztosabb vagyok abban, hogy nem volt meg a gáz fűtőértéke...(nagyon nem volt meg....ilyen arányú eltérés normálisan lehetetlen)
2022. aug. 2. 21:08
 7/30 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne azt elérni, hogy kormányfüggetlen szervezet mérje a gáz fűtőértékét (?) mert így vérlázító, ami folyik ebben az országban.
2022. aug. 2. 21:11
 8/30 A kérdező kommentje:
Meg lennék lepve, ha most (is) majd, a nehéz helyzetben nem trükköznének a megazsúlokkal
2022. aug. 2. 22:25
 9/30 anonim ***** válasza:
kb. havi 230 m3 után fizetsz 23000.-
2022. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

az első télen mikor koltoztél be ,

januárban?

2022. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!