Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miert tűnik ugy hogy NEM...

Miert tűnik ugy hogy NEM haladom meg az átlagfogyasztást?

Figyelt kérdés

50nm budapesti regi epitesu tarsashaz


3900 mm belmagassag


uj nyilaszarok


4 eves kondenzációs kazan 24 kW


jobb fajta legkondi 3,2 kW (de csak iden nyartol)


sokat dolgozom itthonrol, es nagy teljesitmenyu asztali geprol nem holmi jatek laptoprol


a kWh es a m3-t nezem mert ezeket merik a fogyasztasmerok es merem feltetelezni hogy erre lehet alapozni:


elektromossag max 100kwh de atlag 70


foldgaz: max 90m3 a legnagyobb fűtési idoszakban, nyaron 20-25 m3 (melegviz)


be szoktam telen futeni 24-26 fokra


2022. aug. 2. 23:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2022. aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hogy hol a trukk?


elvileg mindenki megszivja csak nem tud rola

2022. aug. 2. 23:21
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy valamit benézel, vagy szivatod a népet. persze régi építésű társasházban +70m3 gáz a fűtési szezonban csinál 24-26 fokot. Meg 100 kwh áramot használsz maximum klímával, nagy teljesítményű számítógéppel.. egy energiatakarékos hűtő fogyaszt 40-et önmagában. Persze azt nem írtad, hogy van e hűtőd. Lehet mosni se szoktál, meg nincs világítás, mikró, porszívó. úgy lehet.
2022. aug. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

"70m3 gáz a fűtési szezonban csinál 24-26 fokot."

Pedig cirkóval annyi.

Nálunk 19-20 fokon az egész fűtésszezon megvan 15 000 Ft-ból.

Társasházban 14 foknál lejjebb nem hűl le egy lakás fűtés nélkül sem, de nálunk 19 alá sem.


"egy energiatakarékos hűtő fogyaszt 40-et önmagában"

Az enyém évi 118-at fogyaszt, 9 éves.

2022. aug. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen hihető a havi 70 m3 fűtésre. Egy 50 négyzetméteres lakásról beszélünk, amit minden oldalról szomszédok vesznek körül. Egy, maximum két falat kell fűteni, nem úgy mint egy családi háznál.
2022. aug. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én most csak az elektromossághoz szólok hozzá. Nekem kb. 60 m2-es a lakásom, van klímán, Panasonic inverteres, energiatakarékos. Nem bírom a meleget, 24-25 fokra van állítva kb. déltől éjfélig, tehát kb. 12 órát.


Július 31-én bediktáltam az óraállást (egyébként minden hónapban diktálom), majd tegnap is megnéztem a villany fogyasztásom ugyanabban az időpontban. Közben tv-t néztem, főztem indukciós tűzhelyen, laptopot használtam, meleg vizet engedtem a kondenzációs kazánnal, villanyt használtam, telefont töltöttem, ment a hűtő, kb. ezek voltak. 15 kw/h-t használtam el egyetlen nap alatt (24 óra) és tudom, hogy a 3,5 wattos légkondi a legnagyobb bűnös ebben a fogyasztásban.


A havi rezsicsökkentett mennyiségbe eddig mindig belefértem, de most olyan melegek a napok, hogy meghülyülök a légkondi nélkül. Márpedig még napokig, vagy hetekig nagyon meleg lesz.


Szóval nagyon nem mindegy, mit mennyi ideig használsz naponta. Ha az általuk emlegetett fogyasztási átlaggörbe alapján számolnak, ennyi áramot én sem szoktam használni, tehát elvileg a saját görbémet átlépem, lehetséges, hogy ezt már emelt áron számolják. Majd kiderül.

2022. aug. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Javítom: Július 31-én, majd aug. 01-én ellenőriztem le. (előző voltam)
2022. aug. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nemtom en 27 fokon mar fazok legkondival


eco mod, csendes fan mod


sokszor csak a ventilator modot jaratom


es ezeket is csak 3-4 orat max egy nap ha egyaltalan


este meg abszolut semmit

2022. aug. 3. 09:04
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok itt a hitetlenkedő :). Mondjuk az első garzonlakásomban én is csináltam azt, hogy csak akkor kapcsoltam be a konvektort, amikor hazaértem munkából, csak a szobát fűtve hamar meleg lett és alvás előtt le is kapcsoltam.. fizettem olyan 3e forint általányt gázra. most egy 80nm-es lakást fűtünk, az is körbefűtött kivéve fentről, bár ott a mi beépített tetőterünk van, ami nem lakott/fütött. télen simán elmegy 250-300m3, pedig nálunk csak 20-21 fok van és 2,6-os belmagasság mindössze.

Áram fogyasztás mostanában napi 8-9kwh 2-3 óra klímával, laptop, mondjuk tv sokat megy és gyerek miatt a mosógép is. mikor elutaztunk olyan 1,2 kwh fogyott egy nap, ebből kalkulálom a hűtőt, mert kb minden mást kihúztam. (a++ kombi hűtő).

2022. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

9: Arra ügyelj, ha nem méred meg egyesével a fogyasztást - én megmértem -, hogy a standby mód ugyan annyit fogyaszt, mint a teljes működtetés. A légkondi iy fogyaszt standby-on!

Érdemes több dolgot egy kikapcsolható hosszabbítóba dugni, és kikapcsolni éjjelre az egészet, vagy amikor elmentek.

Hűtő:

nálunk csak csomagolássérültet lehet ilyen kis fogyasztásút kapni, a német OTTO áruházból hozzák őket:

[link]

2022. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!