Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Spóroltatok a rezsin az...

Spóroltatok a rezsin az elmúlt 1 hétben a korábbiakhoz képest?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Gázon talán, de villany szempontjából egészen biztos, hogy nem. Pokoli meleg volt, muszáj volt bekapcsolni hosszabb időre a klímát.
2022. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
243 literes növényes akváriumomnak kellett búcsut mondanom.
2022. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Szóltam a gyerekeknek, hogy esténként ne égjen már a ház összes helyiségében a villany órákig, csak ahol tartózkodnak.
2022. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gázt most nem használunk, de a villanyra jobban odafigyelek, nem megy a tv ha nem nézzük, este lekapcsolom jobban a villanyokat, nem ég feleslegesen, bojlert vízkőtelenítettük és lejjebb is vettem, nagyon fel volt véve eddig is feleslegesen.
2022. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem igazán, eddig sem pazaroltunk. És szerencsére mi nem élünk olyan rosszul, hogy földhöz verjen a 4000 Ft-al nagyobb áramszámla.

Majd ősszel, akkor fogunk spórolni a gázon. Idén lett klíma szereltetve, átmeneti időszakokban biztos ki lesz használva fűtésre is. A két hűtőgép közül a régebbit, mely a spájzban van ősszel majd kihúzzuk, de nyáron és karácsonykor azért kell, legalábbis nagyon jól jön.

2022. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Annak a két okostojás 69%-os lepontozónak mondanám, aki a 2-es hozzászólásomat lepontozta, hogy ez az akvárium 60-70kW-nyi áramot használt havonta. Eleve 4x54Watt világítás ment felette napi 7 órában, szűrő 20 watt non-stop, plusz még vannak fogyasztók.
2022. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Kis módosítással be fogunk férni a havi gáz limitbe. ( Éves szinten eddig is befértünk mert spórolva fűtünk.

Most július közepén Lekapcsoltuk a kazánon a melegvíz funkciót. Így nincs állandóan melegvíz, csak napi 1x fél órára van beállítva fürdéshez. Ezzel sok gázt megspórolunk, beférünk a havi limitbe is, így gázra sem kell majd magasabb árat fizetni. :)

Az árammal eddig se volt gond, a havi fogyasztásunk nem éri el az állítólagos " átlag" szintet, alatta van. 190-200kwh/hónap. Nincs itthon pl tévénk, nincs mosogatógép, se klíma, nem használunk hajszárítót, se porszívót( helyette felsöprés- felmosás van mindenhol).

4 tagú család, 150m2 kertes ház.

2022. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem, de nem is törekedtem rám. Eddig is belefértünk, amíg nem emelik a határt, bele is fogunk. Klímázva, szárítógépezve.
2022. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Mi alatta vagyunk villanynak is, gáznak is. Pici lakás, 53 m2, elég keveset fogyasztunk.

#2-es, én együtt érzek veled. Volt egy 200-as halasom, nagyon szerettem, de eszméletlen mi pénzt felzabált. 2 év alatt fél millióba biztos benne volt úgy mindenestől, de lehet volt az 600 is. Na, akkor döntöttem el, hogy ezt így tovább nem, hanem akkor a nagyról álljunk át a kicsire. Elkezdtem nanozni, nano halakkal. Téged ez nem érdekel? Annyira meg van a maga bája és a varázsa. :) Sose gondoltam volna, hogy igazán szeretni fogom, de sokkal jobban bejött, mint a 200-as. :) Törpebirodalom. 3 Wattos szűrővel, meg 3 Wattos világítással. Alig 100-200 Ft az elektronikája egész hónapra. A halak meg annyira aprók, hogy a kajájuk egy gombostű fejnyi adag naponta. Amanda lazacok főleg. Én nagyon szeretem! Pici, de az egész lakást feldobja az a tenyérnyi kis zöld folt és mégis van egy darabka kis természet, egy kis élet a lakásban. Ajánlom neked is, hogy ne kelljen teljesen elengedned azt, amit igazán szeretsz. :) (95%-os voltam)

2022. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen, nagyon sokat. Kamasz gyerekeim vannak, értik mi történik, együttműködnek
2022. aug. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!