Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az átalány fizetés hogy működik?

Az átalány fizetés hogy működik?

Figyelt kérdés

Eddig sosem így fizettem, de az új albérletben így fogom.

Annyit tudok, hogy van egy x összeg, mindig azt kell fizetnem, és mikor leolvassuk az órát, pl szerződésbontásnál, akkor vagy ráfizetek vagy visszakapok.

A kérdésem az lenne, hogy én hogy tudom nyomon követni a fogyasztásomat, és hogy az pénzbe átváltva mennyi? Van óra, de nem tudom leolvasni, bevallom őszintén, nem csináltam soha, és most jött el ennek az ideje. Víz, gáz, áram egyaránt.



2022. aug. 20. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez így kissé kehés.

Az átalány annyi tesz, hogy az éves fogyasztást elosszák 12 részre és azt fizeted.

Víznék ok. De gáz, villany vagy olyan fogyasztásnál amit a tél/nyár befolyásol, nem mindig jó. Éves ottlakásnál ok. De pár hónap, vagy bizonyos időszakban többet v kevesebbet fogyaszthatsz a kifizetésednél.

Rövidebb távú ottlakásnál érdemes leolvasni az óráka, és kiköltözésnél korrigálni a fizetést a valós fogyasztás alapján

Az órák leolvasása egyszerű, csupán a mutatott összeget kell nézni.

2022. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Éves ott lakás lesz:)
2022. aug. 20. 14:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Éves elszámolás annál lesz,akinek a nevén van a mérő óra .

Albérletben a tulajjal számolsz el.(Ha csak nem került az óra a nevedre.Ha ól tudom már erre is van lehetőség.) Ehhez a tulajnak meg kell neked mutatni mutatni a számlát,mert nem biztos hogy jól jössz ki.

2022. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, és nem akarom, hogy az óra a nevemre kerüljön, és nem mondom, hogy nem bízok a tulajba, hiszem még nem is ismerem annyira, csak hogy képbe legyek az összeggel vagy hogy a végén mennyit kell pontosan fizetnem, ha kell és hogy tisztába legyek a saját fogyasztásommal, mert eddig nem egyedül éltem
2022. aug. 20. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

albérlet a drágát fizeti, és nem átalányt, hanem amit előző hónapban fogyasztasz.

áram kWh 72.-

gáz m3 750.-


ha nem tudod leolvasni az szívás a köbön, hideg téli hónapokban 300 - 400 m3 gáz simán elfogyhat.


ennél csak jobb lehet, de erről a gazdát kérdezd.

2022. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

400 x 750.- = 300.000.- Ft.

ennyi idő lehet a gáz


+ villanyóra

2022. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
* ennyi lehet a gáz díja EGY hónapra.
2022. aug. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy miként kell leolvasni egy órát, megtalálod az interneten.


A tizedesvesszőig kell nézni.

2022. aug. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!