Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokkot kaptam a gázszámlától!...

Sokkot kaptam a gázszámlától! Elrontották a számlámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha meg tudtok nyugtani. Egy 1 szobás nagyon pici albérletben lakunk a párommal ketten. Minden hónapban diktáljuk a gázt az MVM alkalmazásban. Az éves gázfogyasztásunk 298m³. Eddig minden hónapban 25 és 32m³ között mozgott a gázfogyasztásunk. A lakásban egyetlenegy gázkonvektor van, illetve egy cirkó kazán, ami a vizet melegíti. Más nem használ gázt, a tűzhely teljesen elektromos. Értelem szerűen a gázkonvektort még nem kapcsoltuk be, nincs olyan hideg.

Eddig minden hónapban 3200 és 3900Ft között volt a gázszámlánk. Most kaptunk egy 24.108Ft-os számlát és sokkot kaptunk. Ugye ez csak elszámolás? Olyan, mint ha konkrétan minden köbméter gázt piaci áron számláztak volna. A számla is összevissza van, szinte érthetetlen. Ha szükséges mellékelek fényképet a számláról!

Kérek időpontot az MVM-hez mindenképpen és bemegyek, csak szeretném tudni, hogy jogosan csinálok-e cirkuszt, nem akarom az idejüket húzni, ha én vagyok az idióta.

Nagyon szépen köszönöm ha segítetek!



2022. szept. 15. 19:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

19# Felesleges úgy vitatkoznod, hogy látszólag halvány fogalmad sincs az egész közműhelyzetről.

Nincs egységesítve a víz ár, a felvetés is hülyeség momentán (más víznyerési lehetőség, más tisztítási technológia, más erőforrás igény, stb.). Persze lehet, de annak jelenleg nincs meg a lehetősége és ha meglesz is valamely területek arányosan sokkal többet fognak fizetni, mint azt a helyi adottságok megkövetelnék, míg mások kevesebbet. Szerintem ez nem feltétlenül fair, de megértem ha más szerint az. És de, be vannak fagyasztva az árak, sőt erre még kivetették a közműadót is. Országos szinten. A karbantartás, felújítás, fejlesztés pedig nem nem érdek, hanem egyszerűen nincs rá forrás. De ha követted a nyári vízhiányos híreket azon agglomerációs területekről, ahol megugrott a lakosszám és nem tudnak ehhez igazodni, akkor már legalább halványan összerakhatnád a puzzle-t. Ha fejlesztésre nincs keret és egyre több a hiba forrás, akkor vajon hova haladunk? Láttál szolgáltatót nyilatkozni a vízhiányos ügyben? Mert én nem... és megsúgom, ez sem véletlen.

Én műszaki emberként nagyon sajnálom, hogy ennyire vakon van tartva a magyar társadalom jórésze ilyen szempontból. Persze kormányunk érdeke ez, de még szomorúbb, hogyha valahol leírják, hogy ez a helyzet, akkor még a szakmában dolgozó embereket hülyézik le a laikusok. Legyen. Én ettől nem leszek se több, se kevesebb. :)

2022. szept. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Utánanéztem, valóban, igazad van! Elnézésed kérem, hogy kételkedtem ebben.

Persze, hogy hülyeség az egységes ár, abszurdum, én nem is írtam azt, hogy nem az, csak azt, hogy évek óta erre készülnek!

2022. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!