Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mekkora összegű gázszámlára...

Mekkora összegű gázszámlára számíthatok erre a hónapra diktálós fogyasztóként?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban 15 köbméter fogyasztást 100%-ban világpiaci áron szémláztak ki, mivel a fogyasztási jelleg fűtési, így a nyári hónapokban a diktálós, fűtési jellegre szerződött fogyasztók minden egyes köbmétert világpiaci áron kapnak és csak a leolvasáskor vagy később adják vissza a túlfizetést. A kérdésem az, ha pl. ebben a hónapban ha 25 kübmétert használok el azt is teljes mértékben világpiaci áron fogják kiszámlázni? Az éves fogyasztásom egyébként kb. 420 köbméter, tehát a rezsivédett átlag negyede, általányfizetésre meg csak az éves leolvasás után tudok átmenni, így az a vicces helyzet alakult ki, hogy a legforróbb nyári hónapban 2*annyit fizetek a gázért diktálósként, mint a leghidegebb téli hónapban általányosként fizetnék. Ez kicsit abzsurd.....
2022. szept. 23. 02:28
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nyugdíjasok nemfizetése miatt kell legkevésbé aggódni, annak ellenére, hogy néhány kivételtől eltekintve a legszegényebb réteg.

Ők már megéltek ennél keményebb helyzeteket és fognak alkalmazkodni.

Be fognak ülni egy hősugárzóval a legkisebb szobába és tavaszig elő sem jönnek. Van amelyik el tud menni a gyerekeihez, a másik meg elvesz a temetésre szánt pénzből, de az tény, hogy a normális, nem alkoholista nyugdíjasokra nem jellemző, hogy tovább nyújtóznának, mint ameddig a takarójuk ér.

2022. szept. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a regisztrációt, jól átlátható a felület, de a rohadék nem engedi módosítani:


"Sajnáljuk, az elszámolási mód váltása során hiba lépett fel, kérjük próbálja meg a műveletet később végrehajtani. "

2022. szept. 23. 06:00
 13/42 anonim ***** válasza:
76%
Csak az éves leolvasás utáni30 napban tudsz módosítani, hogy átállj átalányra. Inkább menj be a szolgáltatóhoz, és jelentsd be, higy nemcsak fűtésre használod a gázt. Így fogsz kapni vmennyit nem világpiaci áron.
2022. szept. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes amit írtál. Én is diktálós vagyok. A múlt hónapban is csak a rezsicsökkentett árat számlázták ki, ahogy eddig is. Mondjuk nem értettem mit takar a fűtési jelleg amit írtál. Én is fűtésre és víz felmelegítésre használom a gázt.

Egyébként meg a rendelet egyértelmű (lenne), diktálásnál meg pláne, mert ott ténylegesen látszik a havi fogyasztás. Ha átlépi az ember a szabott értéket akkor az azon felüli mennyiséget piaci áron fizeti meg. Ha nem lépi át, akkor meg egészében a rezsicsökkentett árat számlázzák ki. Nekem az első hónapban ez így is volt. Ezért csodálkozom azon amit írtál!

2022. szept. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

Nálunk a mostani számla kevesebb lett, mint eddig, mert spóroltunk a fürdés idején is. A fűtést még nem kapcsoltuk be, fát használunk.

Én úgy tervezem, hogy a jelleggörbét figyelem és az alatt maradunk. Mivel a diktálás hóközépre esik, így a jelleggörbén az előző hónap és az adott hónap felét kell venni. Ez októberben 75 m3 körül lesz.

2022. szept. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
15ös: te hol tudtad megszerezni a jelleggörbéd? Kiadta neked a saját szolgáltato? Vagy megtalaltad a szolgáltató honlapján? A neten terjedővariáció az én lakasomra sajnos, nem igaz, es mist kutatom a jelleggörbém, hol férhetnek hozza.
2022. szept. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
74%

Akkor diktálj 0 fogyasztást, majd diktálod télen a rendeset.

Ezen gondolkodni kell?

2022. szept. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Én nem tudok róla, hogy lenne saját jelleggörbe, noha mi eleve a maxal számolunk, mert eddig jóval átlag felett voltunk.

Az mvm oldalán, a "részletek a foldgazszamlarol" oldalon pontosan, példákkal írja le.

2022. szept. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
13-as, sejtettem, hogy emiatt nem lehet még, amúgy nálam novemberben lesz az éves leolvasás.
2022. szept. 23. 08:10
 20/42 A kérdező kommentje:
14-es, gondolom nálad a víz felmelegítés + opció miatt nem világpiaci, nálam mind a 15 köbmétert világpiaci áron számolták el.
2022. szept. 23. 08:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!