Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fel tudja fűteni egy db 3.2...

Fel tudja fűteni egy db 3.2 kW Klima a házat? 65 m2 kb. Valamint megéri vele fűteni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 23. 08:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ mennyi a ház hővesztesége! Ha ez egy szigeteletlen ház akkor kb 9 KW a hőigénye -15°C. Nulla infóból azt mondanám kb 0°C-ig képes lehet kifűteni, ha egy jó fajta fűtésre optimalizált gépről van szó.
2022. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Vályogház vastag falakkal,Gree klima elvileg -25 fokig alkalmas fűtésre csak azt nem tudom mennyire gazdaságos vele fűteni
2022. szept. 23. 08:57
 3/25 anonim ***** válasza:
19%

Az áram számlád az egekben lesz tőle.

Gázzal nem tudnál fűteni?

2022. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Vályog ház vastag falakkal, rossz hőszigetelő, valamint a helyiségek közt, hogyan fog eljutni a meleg??
2022. szept. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
61%

#3 lollllolololol.


A klíma a legolcsóbb fűtés jelenleg. Nekem is 4 db Gree van. Ráadásul ha beruházol H-tarifára, szinte igyen lesz, de anélkül sem horror.

2022. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Ja, nekem 125 nm-re van 4 db gree, 3 db 3,8-as és 2 db 2,8-as, vagyis minden szobában 1.


A folyosón még emellett van egy kandalló, ami benyomja a meleget a fürdőbe és a wc-be, de csak akkor használjuk ha -5 fok alatt vagyunk. +1 klíma megoldaná a dolgot, de szeretjük a kandallót.

2022. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

1+

A ház elosztása miatt 2 gép kell! Nem fog eljutni a ház végébe elegendő meleg.

De ha gázzal fűtesz, akkor 1 gép is szépen le tudja faragni a gázszámlát, főleg akkor ha konvektorok vannak.

Ha idén 1 re van pénzed jövőre veszel még egyet.

2022. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
15%

#5

A villanyfűtés mióta számít a legolcsóbbnak?

Én továbbra is a gázfűtést javaslom kérdező, esetleg kisebb részben fafűtést.

A villanyfűtés azért is drága mert ha mondjuk egy hónapban fűtés nélkül 200 kilowattórát fogyasztasz, aztán erre rájön a fűtés klímával. Egy hónapban pedig 210 kilowattóra a limit.

2022. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

"A villanyfűtés mióta számít a legolcsóbbnak?"

Azóta, mióta hőszivattyúzni lehet vele! Ha mondjuk a COP-ja = 5, akkor az azt jelenti, hogy az elektromos hálózatból felvett 1 kWh villamos energiával a házadba 5 kWh hőenergiát képes betolni. És a H tarifára (ami igényelhető hozzá) jelenleg nincs fogyasztási korlát. Lássuk be, ezzel a gáz NEM tud versenyezni!

Neked meg haladni kellene a korral, és meg kellene tanulni mi az a hőszivattyú, mielőtt csacsiságokat kérdezel!

2022. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

#9

És szerinted mindenkinek van egy másik tarifája aki klímával fűt?

Egy frászt!

Kezdjük ott hogy ezt kiépíteni is sok-sok pénz.

Én maradok a gáznál/fánál.

2022. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!