Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fel tudja fűteni egy db 3.2...

Fel tudja fűteni egy db 3.2 kW Klima a házat? 65 m2 kb. Valamint megéri vele fűteni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 23. 08:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, általános tény, hogy vannak olyan fűtési (de bármilyen célú) megoldások, ami kicsi beruházással magvalósíthatóak. De azokat üzemeltetni a legdrágább. Évekig... És vannak, amik egyszerre őrült nagy összegnek tűnnek, de ha 20 évnyi üzemeltetést is mellé teszel itt is, meg az olcsó beruházásnál is - kiderül, hogy 20 év alatt kevesebb össz-kiadásod van a drága beruházással, mert üzemeltetni sokkalta olcsóbb. Hőszivattyúzni még "A" tarifával is olcsóbb, mint gázzal fűteni, ha a COP legalább 5!

[Reklámozzák a norvég fűtőpaneleket, hogy nem kell gázterv, meg nem kell kémény, hulla olcsó az egész. Fűtsél norvég panellel... én meg csak csóválom a fejem, mert ott valóban egy az egyben "égeted" el az elektromos áramot hővé, ott a COP=1, és ha 20 évet fűtesz vele, és kiszámolod gázfűtéssel, meg hőszivattyúval is, akkor kiderül, hogy még a gázterv+kémény+legdrágább gázkazán is sokkalta olcsóbbra hozta volna ki a 20 évet. A hőszivattyúról már nem is beszélve.]

2022. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%

#9 Ez csak részben igaz, hogy nincs korlát. Fűtési szezonban 10.15-04-15 között valóban nincs, de a másik félévben ugyanúgy havi 210 a korlát, mint minden más tarifánál.


"H árszabás igénybevétele esetén lehet több a kedvezményes villamosenergia-mennyiség?


NEM.


A lakossági fogyasztó által, fűtési idényben igénybe vett H árszabásra, továbbá fűtési idényben H árszabással elszámolt villamosenergia-mennyiséget a rendelet alkalmazása során nem kell figyelembe venni.


Fűtési idényen kívül a H árszabással érintett elszámolási pontot úgy kell tekinteni, hogy felhasználási helynek minősül, azaz külön érvényes rá a kedvezményes 2523 kWh mennyiség."



Ettől függetlenül igazad van, valóban egy jó COP-s klímával tényleg olcsóbb fűteni, mint gázzal vagy akár még fával is.


A 65 m2-t nem fogja kifűteni a 3,5 kW-os klíma. Nekem az egyik szint, amit fűtök vele ugyanekkora, egybe van nyitva és oda is kell az 5,3 kW-os. Ha pedig fel van osztva szobákra ugyanez a tér, akkor nem tud a meleg bemenni minden helyiségbe. Méresd fel egy szakemberrel a házat és ha egyszerre nem tudsz több klímába beruházni, akkor csináltasd meg részletekben. Jelenleg ez éri meg a legjobban, persze nem garancia, hogy ez 2 év múlva is így lesz.

2022. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Családi házhoz való H tariára alkalmas szabványos szekrény ha nincs:

[link]

480000 a legolcsóbb, de nem kapható, hiánycikk. a webáruházak is csak regisztrált szerelőknek adják el. Tehát a villanyszerelő szabja meg a "felárát" amiért beszerezte és te örülsz, hogy megkapod 1-3 hónap alatt! kellenek hozzá apró vackok kb 20000 ft + 100-120000 ft a munkadíj amiért telepítik.

Ha az új elektromos rendszeredhez kevés a légkábel átmérője akkor hiába vagy 15 méteren belül akkor is ki kell fizetni az utolsó méterig! 7620 Ft/fm az új földkábel ára. 5-15 méteres távolságnál 38000-114000 Ft.

'A' tarifához a ház tápkábel szabványos mérete ami az óra és a lakásosztó szekrény között van 5x10 réz földkábel! ami 2800 ft/fm

'H' tarifához 5x6 ajánlott 1900 ft/fm

Felületesen egy régi családi ház (pl kádár kocka) villamos szabványosítása, úgy hogy minimálisan változtattunk a lakásosztón,

5 méter "ingyenes" betáppal, 10 méterrel számolva a ház rákötést: 38000 + 480000+20000+100000+28000+19000+50000(villanyszerelő munkadíja a kábelezéshez és a lakásosztóhoz)+ 30000 (fi relé, új megszakítók sallangok) = ~ 765.000 Ft!!! és így még csak 1X32a van a házban.


Nekem ez a művelet 1.178.000 Ft-ba került összesen 2022.06-ban, viszont nekem 3x25A van bővítve!!! (4953 ft/A --> 3x25=75A -->75A-32A(ingyenes)= 43A. Tehát 43*4953 = +213000ft)


Van gázkazánom is ennek beüzemelése idén: gázterv, óraszekrény, csövezés, kémény, munkadíj ~ 400000 ft lesz + kazán. A kazán is hiány cikk, egyszer biztosan megérkezik...


Igaz nekem új építésű a ház, de ezek a költségek egy felújításnál sem változnak nagyon.


1 db 3,5 KW-s klíma nem tud egyenletes hőmérsékletet biztosítani az egész házban! Tudom mert egy 3,5 kw midea all easy pro-val fűtöm (4 kw) a házat jelenleg, hogy a festők tudjanak haladni, mert nem szárad a glet az idő miatt! 3-4 fokos hőmérséklet eltérések vannak a házba, attól függően hova hogyan tud áramolni a meleg. 75 m2, 4,2 kw a hőigénye -15 fokban!!


Min 2 klíma kell egy ház komplett fűtéséhez, ha komfortos meleget akarsz! 1 db 5kw-os géppel sem leszel előrébb, a meleg levegő felfelé száll nem áramlik úgy ahogy te szeretnéd.

2022. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Meton ***** válasza:
58%

Én 12kW hőszivattyút használok, a ház kábé 65 nm. A max teljesítmény töredékével is hozza a szükséges melegvizet, elméletileg 4kW bőven elég lenne. Itt a fő probléma inkább az, hogy a hő mindenhova eljusson. A klíma helyiség kifűtésére alkalmas, de ha több helyiség van, akkor szét kell osztani. Elvileg létezik olyan, hogy split klíma, 2-3 beltéri egységgel. Víznél egyszerű, mert csinálsz padlófűtést.

Mindenképpen gazdaságos, főleg napelemekkel kombinálva. Egyébként biztos, hogy durva villanyszámlád lesz. Én pont azért fűtök villannyal, hogy ne a drága gázt kelljen használni. Jelenleg átlag havi 5000 forintot is alig fizetek a villanyra és a gázra. Vagyis sose lesz olyan, hogy nem rezsi csökkentett árat fizetek. A H tarifa amúgy napelemekkel nem jön össze, mert a saját áramom használom, így nincs értelme a kedvezményes tarifának.

A fő probléma a klímával, hogy eléggé zajos. De ha a környékem megszokták már, akkor nincs gond. Ellenkező esetben le is szereltethetik, vagy zajvédő falat kell építeni. A hőszivattyú ugyanez, én már nagyon messziről hallom, ha dolgozik. De a szomszédok szerencsére nem panaszkodnak.

2022. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

13+

Nekem alig hallani a kültérit. Ma néztem meg direkt hajnalban, volt max 5 °C . hidegbe meg úgy is gázzal fűtök, lesz talán évi 80000-es gázszámlám

2022. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Éjjel én kikapcsolom a klímákat. Kb. este 10-ig mennek, utána a ház tartja a meleget, síri csendben alszunk, éjjel amúgy sem kell nagy meleg.. Délelőtt 10-ig nem kapcsolom be.
2022. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Alapvetően a ház hőigényétől valamint az időjárástól függ. Ha egész télen nem menne 5°C alá, akkor valószínű, ha esetleg most kivételesen hideg telünk lesz, akkor esélytelen.

Mindegy mekkora az épület hőigénye, egy H-tarifa + hőszivattyú(klíma is az) olcsóbban fog fűteni mint a gáz vagy a fa(ha van erdőd, akkor persze az az olcsóbb), a te esetedben viszont simán kellene 2 is.

2022. szept. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

[link]


Eznem jó?


Nekem a falon van most is a doboz.

2022. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nekünk a 80 m2-es teret tökéletesen melegen tartja.
2022. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Az egy gépnél az életszerűséggel van a probléma. Ahhoz, hogy befűtse minden ajtónak szinte napi 24 órában nyitva kell lennie, így konkrétan nincs privát szféra, vagy lesz de fázni fog az egyén.

A gáz havária helyzetre való tekintettel azért még is javasolnám, ha csak egyre is van pénzed.

fél év privát szféra hiánya még mindig jobb, mint 3 takaró alatt vacogni a házban.

Idén mindenképpen érdemes egyet felrakatni, aztán jövőre ha nem javul a helyzet még egyet :(


Ha van keret fűtő klímára akkor a Midea Oasis Plus vagy Fisher Nordic, két gép ugyan az és ár érték arányban az egyik legjobb választás. Ha nincs ~400000 gépre + telepítésre 60-80000, akkor Midea All Easy pro. Ez egy fűtésre optimalizált és egy fűtő klíma átmenete. Tehát a kültéri egysége ugyan az mindegyiknek, csak a beltérije más Ez ~ 300000 + telepítés


A fűtő klíma és a fűtésre optimalizált klíma nem ugyan az!!!!

Sőt a fűtésre optimalizáltnak is több fokozata van:

-az olcsó "gagyik" csak tálca és hőcserélő fűtéssel rendelkeznek

- a nagyságrendileg jobbak, dual kompresszorral, megnövelt felületű hőcserélővel, tálca és hőcserélő fűtéssel + szoftveresen optimalizáltak (pl: Midea all easy pro).

2022. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!