Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Állami szférában hogy oldjátok...

Állami szférában hogy oldjátok meg hogy melegen tartsátok magatok? Úgy egész nap egy helyben kell ülni, és a hosugarzokat beszedték.

Figyelt kérdés
Minden válasz érdekel. Nekem 3 tippem van

2022. okt. 4. 07:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

#19 arra utalt, hogy a 60W az semmi. Egy ülő ember 100W. De ha elkezdesz súlyzózni, ez 1000W-ra is felmehet - csak rövid ideig.

A méhek mondjuk úgy termelik a hőt a kaptárban, hogy rotációban mennek a telelőfürt külsejére, és ott mozgatják a szárnyukat, hogy hőt termeljenek.


Vagy váltsunk kultúrát! Japánban (a légkondik elterjedése előtt) nem volt fűtés a lakásokban, pontosabban a kémény nem volt divat. Petróleumlámpa-méretű kis fűtőkályháik vannak, amiket az alacsony asztal alá tettek. (szék ugye nincs) Az asztalról hosszú abrosz ér a földig, így bezárva a meleget. Aki bedugja az asztal alá a lábát, az kap energia-utánpótlást.


Fűthető ruha: [link]

Ezt volt alkalmam kipróbálni, még tesztfázisban, és csak a felsőt. Működik. Csak szerintem 18 fok nem olyan hideg, hogy lenne értelme, mert akkor még melegvíz-keringetés nélkül is melegen tart, lévén vastag. De azt tudja a több réteg ruha is.


Ami amúgy csodákra képes: sorkatona koromban hadgyakorlaton simán aludtunk a havon. Minden létező (váltás+alap) ruhát felvettünk, majd a vegyvédelmi köpennyel, csizmával légmentessé tettük. Ezáltal eléggé mozgásképtelen Teletubbies-szerű lényekké váltunk, de az üregekben, ahol nem fújt a szél, simán lehetett aludni. Senkinek nem lett semmilyen megfázásos vagy egyéb tünete.

2022. okt. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy nem olyan vészes ez a 18 fok, mert fognak a radiátorok közben fűteni, s akkor kellemes a hőérzet.
2022. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
akkor jó :)
2022. okt. 6. 07:10
 24/25 anonim ***** válasza:
51%
Drágáim aki kint dolgozik az mozog!! Nem keverendő össze az ülő munkával. Otthon én sem fázok 20 fokban, hiszen mozgok!
2022. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
úgy én sem fazok, amint leülök 10 perc után vacogok
2022. okt. 12. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!