Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Jól értelmezem-e a gázár...

Jól értelmezem-e a gázár tarifát úgy, hogy, ha valaki átcsúszik fogyasztásával a bizonyos 'átlagos, támogatott mennyiség' fölé, akkor az egész elfogyasztott mennyiséget a sokszoros áron számlázzák neki?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy értelmeztem, hogy csak azt a mennyiséget számlázzák a sokszoros áron, amivel túllép....'sávos tarifa'

Most hallgattam egy szakértőt ebben a témában...és ledöbbentem


2022. szept. 14. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Rosszul ertetted a szakertot.


A tamogatott resz tamogatott aron megy. Az afolotti meg emelt aron.

2022. szept. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Hányszor volt már....nem az egészet csak az átlag felettit fizeted drágánn.
2022. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amit nem hallottál: vállalkozásoknak nem jár a kedvezményes.
2022. szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
... és ott már 1600.- ft 1 m3 gáz.
2022. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Sikerült egy kicsit félreérthetően fogalmaznia a szakértőnek

Amikor másodszor meghallgattam akkor már éreztem hogy valahogy vagy megvágták a nyilatkozatát... De valami nem stimmelt

2022. szept. 15. 16:05
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát ha ez így van hogy a vállalkozóknak nincs kedvezmény az nagyon durva.... Nem is értem a célokat tönkre akarják tenni az egész vállalkozói szférát???
2022. szept. 15. 16:06
 7/13 anonim válasza:
Havi 144m3 fölött kell 7x-es árat fizetni,nem?
2022. okt. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen. A gond csak az, hogy az elmúlt évben jóval nagyobb volt a havi fogyasztásom mint az előző évben, és az előző Évi fogyasztáson alapján határozták meg a havi átalányt T.

Vagyis a keletkezett túlfogyasztás om még abban az időben történt amikor nem volt kétféle gázár, nem volt az a hétszeres intervallum.

Éreztem én hogy el kell küldenem A gázóra állást augusztus elsején...

Csak azt nem tudom hogy azt elfogadják e... Mert nem tudom mással igazolni hogy a túlfogyasztás om nem augusztus óta történt.

Hogy egészen konkrét legyek július 16 óta nem mozdult magázórám egy millimétert sem, kihúztam a konnektorból... Nem is tudott volna bekapcsolni.

Ezt azért tudtam megtenni mert csak fűtésre használom a gázt

2022. okt. 8. 21:54
 9/13 A kérdező kommentje:

Most pedig már azért nem merem használni mert ha nem fogadják el a gázóra állást akkor minden egyes köbméter nekem mostantól Már hétszeres szorzóval ketyeg és azt nem engedhetem meg magamnak...

Megvannak még az infrapanelek amiket évekkel ezelőtt használtam.. azokból egyet használok. Meg tudom tenni mert egyedül élek, nem kell minden szobát fűtenem.

Tavaly sem kellett volna meg mindenhol 22 fok... Csak a tavalyi gázáram illetve hogy bármennyit használtam is 100 Ft volt egy köbméter.... Nem volt luxus... Most már az lenne

2022. okt. 8. 21:58
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ezt azért tudtam megtenni mert csak fűtésre használom a gázt."


Ezzel ne "dicsekedj", mert aki csak egy célra használja a gázt, annak alacsonyabb a limit.

Viszont megteheted, hogy bemész az ügyfélszolgálatra és átállíttatod a havi átalányt mondjuk havi 144 m3-re.


Nem értem, hogy miért éppen tavaly volt magas a gázfogyasztásod, amikor a tavalyi tél viszonylag meleg volt.

2022. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!