Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha én vagyok a lakástulajdonos...

Ha én vagyok a lakástulajdonos, a haszonélvező édesapám akkor át lehet íratni a nevemre a vízórát-villanyórát?

Figyelt kérdés
kérnek tulajdoni lapot is az átíráshoz és azon rajta van hogy van rajta haszonélvezeti jog. Apám meg én is szeretném ha a nevemre kerülne az óra.
2023. jan. 2. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha fizetni akarsz...
2023. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
fizetni akarok
2023. jan. 2. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, te vagy a tulajdonos.
2023. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, de apád aláírásának is ott kell szerepelnie, stb, mintha még tanuk is kellenének.
2023. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Tulajdoni lapja neked lehet csak.

Apád mint haszonélvező szerepel ott.

Közmű órát a tulaj nevére irnak,ezért kell a tulajdoni lap,vagy az adásvételi szerződés .Ha az apád nem fizeti a vízhasználati díjat,majd rajtad behajtják.

2023. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van haszonélvező, akkor az ő engedélye nélkül még a tulajdonos sem intézhet ilyen jellegű dolgokat. Kell a haszonelvező beleegyezése az ügyintézéshez.
2023. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
beleegyezik aláírja meg minden apám, csak a haszonélvezeti törvény mondja ki hogy a haszonélvező köteles fizetni a rezsit, ebből gondolom hogy nem engedik.
2023. jan. 2. 21:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Haszonélvező köteles MEGfizetni a rezsit (azaz nem a tulajnak kell leperkálni az ő fogyasztását), de ez nem jelenti azt, hogy az óra ne lehetne a tulajdonos nevén.
2023. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!