Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A konvektoros fűtéssel mik a...

A konvektoros fűtéssel mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen lakásban nőttem fel, ilyen volt az első lakásom, és most, családi házban ez a kiegészítő fűtés a szobákban a cserépkályha mellett.

Nagyon szeretem, nekem tökéletesen jó.

2023. jan. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
A hatásfokuk borzalmas, de gyorsan adnak meleget, viszont ugyanolyan gyorsan hűl vissza a szoba.
2023. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt többször kérdezték de a hatásfoka elég jó.Szobát felfűti néha pattog van még egy kandalló nálunk rásegítésnek.
2023. jan. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen lakásban nőttem fel. Amikor a ház nem volt szigetelve még, akkor szörnyű volt, szinte egyből elpárolgott a meleg. Most pár éve ezt a házat (ahol a szüleim lakása van) szigetelték és végre már élhetőek a telek, jó idő van a lakáson belül konvektoros fűtés mellett is.
2023. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

60% a hatásfoka, pont annyi mint egy cserépkályhának.

A konvektor viszont teljesen tiszta és egy mozdulat feltekerni. Ha elmégy otthonról letekered. Nem kell hamuzni/kormolni, nem kell fát pakolni.


Egy modern gázkazán 95% hatásfokú, ezért mondogatják hogy nem jó a konvektor. De hát mihez képest.

2023. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Régen azzal fűtöttünk, soha nem volt elég meleg a lakásban, rengeteg probléma volt vele. Még a falak is penészedtek a hideg miatt.

Amióta áttértünk cirkó fűtésre, 1000x jobb. Kellemes meleg van, igény szerint szabályozható, megszűnt a penészedés. Vissza nem térnék konvektorra. Biztos jobbak már azóta a modernebb konvektorok, de nekem nem kéne.

2023. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

A régi konvektorok 80-86% hatásfokkal mennek, a mostaniak 90-94 hatásfokkal üzemelnek.

Egyszerűek, könnyű javittatni, ék egyszerűek.

Szigeteletlen házba,valóban megvan az a hátrányuk, hogy közelbe meleg van, a szoba másik felébe hűvösebb. A lemez hajlamos a pattogásra a nagy hőfokingas közepette, az öntöttvas nem.

Nálunk 10cm szigetelés van a társasházon, 2 konvektorral fűtök, mindenhol kellemes, komfortos a lakás. Ilyen enyhe télen be sem kapcsolnak.

Sose cserélném le őket.

2023. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Sose cserelnem le! Nagyon szeretem a regi konvektorokat. 28 fokra futunk.

Nem kell szerelot hivni hozza


A csaladtagom cirkojshoz evente 35 ezer a tisztitas. Most elromlott es mar 200 000 et elkertek a szerelok es meg mondig nem tudtak megcsinalni. Soha cirkos lakasba ne koltozz!!

2023. jan. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Ha rákeresel egy FÉGre meglátod,hogy 90 fölötti hatásfokkal üzemelnek.

A szigetelés nélküli rossz ablakú házak mindegy mivel fűtesz hamar kihűlnek (nem fűtőberendezés függvénye).

Így a szigetelés, jó ablak sokat dob a komforton.

A konvektorok tök egyszerű berendezések, olcsó javíttani, kicsi a hibalehetőségük. Nálam 2 konvektor van, a fürdőét levettem hely miatt(elektromos van most.

10ezerér nézik át.

Hátrányuk az, hogy közvetlen közel nagy meleget csinálnak, távolabb nem. De ezt a hőszigetelés nálunk is megjavította, és az ablakcserék.

2023. jan. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!