Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hány fok van nalatok a lakásba...

Hány fok van nalatok a lakásban/házban? Elégnek tartjátok, vagy spórolás miatt van ennyi?

Figyelt kérdés
Én fázós vagyok, panelban a 23 nekem kényelmes, nem is szeretnék alább menni.

2023. jan. 26. 09:49
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%
Melegek azok a radiátorok??
2023. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
Légtelenítés?
2023. jan. 26. 20:40
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Légtelenítve volt, radiátorok csak langyosak, csövek melegek.
2023. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
Szomszédoknál is?
2023. jan. 26. 20:45
 25/52 anonim ***** válasza:
87%

Tavaly 23-24 volt, idén 20-21 az átlag a lakásban, mert szeretek cica nadrágban és pólóban lenni. Nem spórolás miatt, ez kényelmes. Tavaly is bőven belefértünk volna a támogatott limitbe, idén a felét sem használjuk el a gáznak.


Amikor jött a szankciós háborús rezsicsöki harc, a munkahely 18 fokra vette, ami a valóságban 16-17 volt. Annyira megszoktam, hogy konkrétan nem bírom elviselni a 20-21 foknál melegebbet. Szüleimnél home office-oltam január eleje óta egy amúgy nem használt kis dolgozó szobában, ahol egy vékony pulcsiban dolgoztam. A harmadik napon szólt anyám, hogy te, 16 fokban ülsz, miért nem kapcsolod be a fűtést??? Mondom neki, fel sem tűnt...:-D néha még a pulcsit is levettem és vékony hosszú ujjú pólóban toltam :-D


Szóval megszokás kérdése.


A panelekre jellemző borzalmas hőséget meg soha nem viseltem el, férjemmel vidéki városban 26-27 fok is volt, télen nyitott ablaknál aludtunk... Az volt ám az élet.

2023. jan. 27. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
12%

Jelenleg 24. ( Heti egyszer, vasárnaponként van begyújtva, ez jól felfűti az egész házikót 27-28 fokig, majd 1 hét alatt hül lassan vissza 20ra.

Emellett 18 fokra van állítva a gázkazán. Ez spórolásból ennyi, de nem mostanság, évek óta.

2023. jan. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

25, nem hiszem, hogy csak megszokás kérdése lenne. Évekig laktam ilyen-olyan szr lakásokban, ahol max 20 fokot tartottunk, spórolás vagy egyeb probléma miatt, de sosem tudtam megszokni.

Utáltam mindig is, egész télen egy percet sem voltam pulcsi nélkül, meg ment az elektromos ágybetét. Brrr, gyűlölöm, sírni lett volna kedvem tőle.

2023. jan. 27. 08:25
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van egyéni különbség is, de a 20-21 fok normális ruházat mellett nem kéne gondot jelentenie egy egészséges embernek. Egy 18 oké, az már hűvösebb. Ha valami hormonzavar van, pajzsmirigy vagy ilyesmi, azt el tudom képzelni.


Esetleg ha fekszik egész nap az ember, mert ahhoz is, pláne idősebb korban kell 22-23 fok. De egy fiatal aki jön megy a lakásban, elvileg nem kéne gondot okoznia.

2023. jan. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

Nem kell ahhoz feküdni, elég egy home office meló, ahol otthon ülsz a gép mellett.


Párszor lement 18ra a termosztát, ott rendesen dideregtem, szerintem az iskolai 18 fokos előírás sem túl egészséges. Főleg hogy sokszor csak 16ra sikerül felfűteniük.

2023. jan. 27. 08:45
 30/52 anonim ***** válasza:
88%

Panelban akkor van gond, ha az alattad/melletted lévö lakás üres, vagy lekapcsolják a fütést, ezért töled viszik el a höt a falak.

A növérem lakott olyan lakásban, ahol egyik oldala a fütetlen lépcsökáz volt, a mások a külsö fal, alatta, fölötte, mellette üres lakások. Hiába fütött a normál fütés mellett hösugárzóval meg bármivel, a falakból dölt a hideg és elvileg ugyan a szoba közepén (a plusz fütés körül) volt sokszor a hömérö szerint 25 fok, mégis meg lehetet fagyni, kb 1 m-rel arrébb már csak 14 fok körül volt

2023. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!